Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da oturum alma-vize uzatma

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Özge

Re: Almanya'da oturum alma-vize uzatma

Mesaj gönderen Özge » Cum Eyl 22, 2017 4:53 pm

hunterqb yazdı: Cum Eyl 22, 2017 3:55 pm Merhaba schengen vizesi turistik amacli verildigi icin oturum iznine dönmüyor.Oturum izini alabilbek icin basvurmaniz gereken D-Tipi Ulusal Vize bunun basvurulari ise vatandasliginizin bulundugu ulkeden gerceklesiyor. Almanya'da schengen uzatma gibi herhangi bir islem yapilmiyor diye biliyorum sadece acil durumlarda verilen tek giris vizesi veya oturum izinleri onaylaniyor.
Oturum izni istemiyorum zaten vizemi uzatsınlar yeterli. Vizemin üstünde erasmus praktikum yazıyor. Turistik vize değil yani. E o zaman bana orda demeleri lazım bu schengen vizesi ülkene geri dönüp tekrar vize alman lazım diye. Hatta vizemi sisteme girdiler. Vizenin süresi geçse bile sorun olmaz dediler bana vizeyi uzatana kadar.

smg61

Mesaj gönderen smg61 » Cum Eyl 22, 2017 7:13 pm

Arkadaşlar benim de bir sorum olucak sizlere. 6 ay erasmus yapıcam ve kalıcagım tüm süre için ulusal vize aldım. Gittiğimde yapmam gereken şey nedir? Sanırım ikametgah ile ilgili bi işlem yapmam gerekiyor. Oturum alma gibi bir işlem yapmam gerekmiyor diye anladım okuduğum yazılarda yine de emin olmak istedim çok fazla karışık bilgiler var çünkü, tek yapmam gereken ikametgah işlemi midir? Teşekkürler şimdiden.

John

Mesaj gönderen John » Cum Eyl 22, 2017 8:13 pm

Özge, belediye değil yabancılar polisi (ausländerbehörde) vizeyi uzatır. Oturum izni zaten vize oluyor. Sana schengen ile gelseydin ekstrem durumlar hariç vizenin uzatılamayacağını söyleyeceklerdi. Ancak önceki verdiğin bilgiyi şimdi değiştirip stajyer vizesi ile geldiğini görüyoruz. Bu durumda vizen uzatılabilir, ancak benim stajyerlik vizesi hakkında çok bir bilgim yok. Onun için yanlış bir şey söylemek istemem.

smg61, bu başlığa viewtopic.php?f=53&t=10017&sid=08e80e1d ... 5c392ee26f ve
https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16 bu makaleye bakmanı öneririm. Bürgerbüro'ya ikametgah için gideceksin. Eğer vizen 3 aylıksa, uzatmak için Ausländerbehörde'ye gitmen gerekiyor. Kolay gelsin.

smg61

Mesaj gönderen smg61 » Cum Eyl 22, 2017 11:30 pm

John yazdı: Cum Eyl 22, 2017 8:13 pm smg61, bu başlığa viewtopic.php?f=53&t=10017&sid=08e80e1d ... 5c392ee26f ve
https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16 bu makaleye bakmanı öneririm. Bürgerbüro'ya ikametgah için gideceksin. Eğer vizen 3 aylıksa, uzatmak için Ausländerbehörde'ye gitmen gerekiyor. Kolay gelsin.
Bu iki yazıyıda okumuştum fakat dil kursu için bilgi verilmiş ve oturumun alınıp alınmaması ile ilgili bir bilgi yok ya da benim gözümden mi kaçıyor acaba anlayamadım. Vizem 6 aylık zaten 6ay kalıcam bu durumda tek yapmam gereken adresimi belirtmek, oturum almama yabancılar dairesine gitmeme gerek yok değil mi?Gözümden kaçıyorsa bir yerde bilgi varsa kusura bakmayın tekrar soruyorum. :(

Özge

Mesaj gönderen Özge » Cmt Eyl 23, 2017 12:02 am

John yazdı: Cum Eyl 22, 2017 8:13 pm Özge, belediye değil yabancılar polisi (ausländerbehörde) vizeyi uzatır. Oturum izni zaten vize oluyor. Sana schengen ile gelseydin ekstrem durumlar hariç vizenin uzatılamayacağını söyleyeceklerdi. Ancak önceki verdiğin bilgiyi şimdi değiştirip stajyer vizesi ile geldiğini görüyoruz. Bu durumda vizen uzatılabilir, ancak benim stajyerlik vizesi hakkında çok bir bilgim yok. Onun için yanlış bir şey söylemek istemem.

smg61, bu başlığa viewtopic.php?f=53&t=10017&sid=08e80e1d ... 5c392ee26f ve
Eksik bilgi vermişim kusura bakmayın. Ausländerbehörde belediyenin içerisinde o yüzden belediye dedim. Bir kaç kez gittim. Hatta ausländeramt ve landrasmt a bile gittim kaç kez. Hep aynı şeyleri söylüyorlar. Ausländerbehörde de willkommen diye bir yer var. Randevum olmadığı için her defasında oradan sıra alıyorum ve her defasında bana şuraya mail atacaksın diyorlar. 1 aydır mail atıyorum ve vizemin bitmesine 6 gün kaldı. Stres yaptım çok

John

Mesaj gönderen John » Cmt Eyl 23, 2017 1:23 pm

smg61, eğerki vizeni hiç uzatmayacaksan bence ikametgah almana dahi gerek yok anca daha yurdun senden zorla isterse alırsın. Turist gibi gir çık yapacaksın, hiçbir resmi makamla zorunlu olmadıkça işin yok.

smg61

Mesaj gönderen smg61 » Cmt Eyl 23, 2017 2:01 pm

John yazdı: Cmt Eyl 23, 2017 1:23 pm smg61, eğerki vizeni hiç uzatmayacaksan bence ikametgah almana dahi gerek yok anca daha yurdun senden zorla isterse alırsın. Turist gibi gir çık yapacaksın, hiçbir resmi makamla zorunlu olmadıkça işin yok.
Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için

Ilayda182

Mesaj gönderen Ilayda182 » Çrş Oca 03, 2018 9:32 pm

Merhaba, AT 11 belgesi ile oturma izni almak mumkun mu bilen var mi

Ilayda182

Mesaj gönderen Ilayda182 » Çrş Oca 03, 2018 9:33 pm

Özge yazdı: Cum Eyl 22, 2017 4:53 pm Oturum izni istemiyorum zaten vizemi uzatsınlar yeterli. Vizemin üstünde erasmus praktikum yazıyor. Turistik vize değil yani. E o zaman bana orda demeleri lazım bu schengen vizesi ülkene geri dönüp tekrar vize alman lazım diye. Hatta vizemi sisteme girdiler. Vizenin süresi geçse bile sorun olmaz dediler bana vizeyi uzatana kadar.
Acaba almanyada AT 11 belgesi ile oturma izni alinabiliyor mu

Kaolardo

Mesaj gönderen Kaolardo » Prş Oca 04, 2018 2:19 pm

Merhabalar ben Anmeldung u yaptıktan sonra hala bana mektup gelmedi, vizemin 6 aylık olması ve daha 3 ay zamanı olması ile ilgisi var mıdır? Yoksa gidip oturum için kendim mektup gelmediğini söyleyip, randevu almam mı gerekir? Ayrıca diğer sorum; AT/11 belgesini götürmem oturum almam için yeterlimidir ? 2018 eylülüne kadar AT/11 Belgem hazır. yeterli değil ise ne yapmalıyım ? Tessekürler .

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Oca 04, 2018 6:00 pm

Kaolardo yazdı: Prş Oca 04, 2018 2:19 pm Merhabalar ben Anmeldung u yaptıktan sonra hala bana mektup gelmedi, vizemin 6 aylık olması ve daha 3 ay zamanı olması ile ilgisi var mıdır? Yoksa gidip oturum için kendim mektup gelmediğini söyleyip, randevu almam mı gerekir? Ayrıca diğer sorum; AT/11 belgesini götürmem oturum almam için yeterlimidir ? 2018 eylülüne kadar AT/11 Belgem hazır. yeterli değil ise ne yapmalıyım ? Tessekürler .
Auslaenderbehorde'den termin alın heryerin isleyisi baska.AT11 belgesini Aok veya Tk'ya verin sigortadan muaf etsinler at11 belgesini bu kurumlara vermedikce hicbir onemi yok.Almanyada sigortasiz gezmek suctur bugune kadar ne icin beklediniz sigorta icin Allah korusun basiniza birsey gelse cok ama cok ugrasirsiniz.

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Cmt Ara 22, 2018 1:20 pm

Merhaba benim vizem 14.05.2019 da bitiyor ama dil kursum 30.06.2019 da bitiyor bir yıllık bloke hesabım var 1 yıllık öğrenci sağlık sigortam var (mawista) . Vizemi nasıl uzatabilirim ?sorun çıkar mı ? vizemi uzatmada okul vizeden 1.5 ay sonra bitiyor bir sorun çıkar mı uzatma konusunda ? Ve hangi belgelerle gitmeliyim vizemi uzatmaya

selen

Mesaj gönderen selen » Pzt Ara 24, 2018 12:27 am

aliaydn_n yazdı: Cmt Ara 22, 2018 1:20 pm Merhaba benim vizem 14.05.2019 da bitiyor ama dil kursum 30.06.2019 da bitiyor bir yıllık bloke hesabım var 1 yıllık öğrenci sağlık sigortam var (mawista) . Vizemi nasıl uzatabilirim ?sorun çıkar mı ? vizemi uzatmada okul vizeden 1.5 ay sonra bitiyor bir sorun çıkar mı uzatma konusunda ? Ve hangi belgelerle gitmeliyim vizemi uzatmaya
sorun çıkmaz bnce bn de 2 aylık almıştım. dil kursu kayıt belgeni isterler, bloke hesap belgeni şu anda kalan paranı, sigorta belgeni,pasaportunu, zaten sen randevu aldığın zamn gereken belgeleri maille gönderiyor olmaları lazım, eğer göndermezlerse tel ile falan sorarsın gene de.

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Sal Ara 25, 2018 12:30 am

selen yazdı: Pzt Ara 24, 2018 12:27 am sorun çıkmaz bnce bn de 2 aylık almıştım. dil kursu kayıt belgeni isterler, bloke hesap belgeni şu anda kalan paranı, sigorta belgeni,pasaportunu, zaten sen randevu aldığın zamn gereken belgeleri maille gönderiyor olmaları lazım, eğer göndermezlerse tel ile falan sorarsın gene de.
Çok teşekkür ederim ☺️☺️

krtl03

Mesaj gönderen krtl03 » Prş Mar 07, 2019 7:53 pm

Merhabalar,
Şuan almanya da çalışmaktayım. 7 ay oldu geleli ve çalışma vizesi ile buradayım. Çalışma vize sürem bitmeden önce bir kursa yazılıp vize uzatımı yapabiliyor muyum. böyle bir deneyimi olan veya bilgisi olan bilgi paylaşımında bulunabilir ise çok memnun olurum:)

Not: vizem schengen değil almanya vizesi (D tipi).

Şimdiden teşekkürler.

eduroam

Mesaj gönderen eduroam » Çrş Ağu 21, 2019 9:35 pm

Arkadaşlar merhaba,
01.04.2019 - 30.09.2019 tarihleri arasında Erasmus kapsamında Münih'te bulunmaktayım. Vize süremin bitmesine az kaldı ve son dönemde Almanya'da kalma kararı aldım ancak erasmus sürecimi uzatarak kalmak istemiyorum. Öncesinde dil eğitimine başlamak istiyorum. Almanya'dayken vize uzatma işlemlerine başlayacağım. Türkiye'den vizeye başvurduğumda maddi durumumu bloke hesap ile kanıtlamıştım ama artık bursum olmayacağından dolayı o kadar para bulmam imkansız ve garantör ile halledeceğim. Öncelikle vize uzatma işlemlerinde de ilk defa vizeye başvurduğumuz gibi maddi durum kanıtlama zorunluluğu var mı? Türkiye'ye dönmeden vize uzatma işlemi halledilebiliyor mu? Dil okulundan kabul ve garantör belgesi vize uzatma işlemi için yeterli mi?

merykub

Mesaj gönderen merykub » Sal Eyl 10, 2019 4:02 pm

John yazdı: Cum Eyl 15, 2017 12:58 am Schengen vizesi uzatılmıyor çok ekstrem bir durum olmadıkça. Daha önce bu konuda atılımları olan arkadaşlar olduysa da hepsi eli boş döndü. Türkiye'ye geri dönmeniz gerekiyor. Anca daha schengen ile gelip daha sonra iltica etmeye çalışan bir takım arkadaşlardan bazı sebepler ile (ayrıntısına girmeyeceğim) oturum alanlar oluyor. Onlar da Alman pasaportu alana kadar Türkiye'ye geri dönemiyorlar. (Kaçak yollar hariç)

Bu iltica meselesini Sachsen Anhalt'ta bayağı ciddi anlamda öğrendim. İlgilenen varsa başlık açsın uzun uzun açıklayacağım.

merhabalar ekstrem durumları birazcık açıklayabilirmisiniz?

merykub

Mesaj gönderen merykub » Sal Eyl 10, 2019 4:03 pm

John yazdı: Cum Eyl 15, 2017 12:58 am Schengen vizesi uzatılmıyor çok ekstrem bir durum olmadıkça. Daha önce bu konuda atılımları olan arkadaşlar olduysa da hepsi eli boş döndü. Türkiye'ye geri dönmeniz gerekiyor. Anca daha schengen ile gelip daha sonra iltica etmeye çalışan bir takım arkadaşlardan bazı sebepler ile (ayrıntısına girmeyeceğim) oturum alanlar oluyor. Onlar da Alman pasaportu alana kadar Türkiye'ye geri dönemiyorlar. (Kaçak yollar hariç)

Bu iltica meselesini Sachsen Anhalt'ta bayağı ciddi anlamda öğrendim. İlgilenen varsa başlık açsın uzun uzun açıklayacağım.
ben schengen vizemi uzatmak istiyorumda o yüzden soruyorum

John

Mesaj gönderen John » Cmt Eyl 21, 2019 10:27 pm

merykub yazdı: Sal Eyl 10, 2019 4:03 pm ben schengen vizemi uzatmak istiyorumda o yüzden soruyorum
Türkiye'de aranan bir siyasi suçlu vs. olmanız lazım. Yani yine ilticacı.

Kullanıcı avatarı
hisokisenko

Mesaj gönderen hisokisenko » Pzr Kas 24, 2019 8:34 pm

Herkese merhaba,
Bir aksilik cikmassa 2 donem Almanyada erasmus yapma niyetim var ve simdiden planlarimi yapiyorum. Niyetim Almanca ogrenip bir deneyim yasamak ve hersey yolunda giderse orada yeni bir hayat ve kariyer kurmak. Isletme yuksek lisans ogrencisiyim ve daha once erasmus yaptim ve su an tekrar bir erasmus firsatim oldu. Bu sefer bu firsati iyi kullanmak ve kendimi her konuda ileri tasimak niyetindeyim.

Ozetle sorum su ki, Almanyada iki donem erasmus yaptiktan sonra vize mi nasil uzatabilirim? Dil okulu veya calisma hangi yol daha kalici ve kesin cozum olur?

Simdiden tesekkurler