Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Gethe dil kursları

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
omerust61

Gethe dil kursları

Mesaj gönderen omerust61 » Sal Eyl 10, 2019 8:45 am

Ben goethe'de dil kursuna kayıt yaptırmak istiyorum. Bunun için sitedeki başlangıç dil kursu başvuru formunu doldurdu fakat bu yeterli mi bilmiyorum. Telefonla aradîm fakat bir türlü samıyorum. Kurs 17 sinde başlıyor.

Aachener

Re: Gethe dil kursları

Mesaj gönderen Aachener » Çrş Eyl 11, 2019 1:19 am

Merhaba, Goethe'nin internetten adresini alıp yüz yüze görüşmeni tavsiye ederim. Telefonla dönüş almak biraz zor malesef.

omerust61

Re: Goethe dil kursları

Mesaj gönderen omerust61 » Çrş Eyl 11, 2019 5:49 pm

Acaba goethenin bürosuna gitsem kayıt yaptırabilir miyim çünkü sitede yazılan saatlerde bile ulaşamıyorum. İstanbulda gidicem fakat ben suan istanbulda değilim. Yüz yüze konuşsam kesin kayıt olabilir miyim ?

peppybird

Re: Goethe dil kursları

Mesaj gönderen peppybird » Prş Eyl 12, 2019 4:25 pm

omerust61 yazdı: Çrş Eyl 11, 2019 5:49 pm Acaba goethenin bürosuna gitsem kayıt yaptırabilir miyim çünkü sitede yazılan saatlerde bile ulaşamıyorum. İstanbulda gidicem fakat ben suan istanbulda değilim. Yüz yüze konuşsam kesin kayıt olabilir miyim ?
Yüz yüze veya online fark etmiyor, kesin kayıt diye bir şey yok. 1 dk içinde internetten kayıt yapılırken bütün sınıflar doluyor maalesef.

omerust61

Mesaj gönderen omerust61 » Cum Eyl 13, 2019 12:05 am

Çok saçma tam 20. Sefer aradığımda telefonu açıyorlar ve beni tam dinlemiyorlar bile 17 eylülde kurs baslıypr ve bana yarına kadar mail gelirse kayıt yaptırabilirsiniz diyorlar. Ben şehir dısındayım ve mail geldiği anda gitmeye hazırım. Ne yapacağımı bilmiyorum

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Cum Eyl 13, 2019 12:12 am

omerust61 yazdı: Cum Eyl 13, 2019 12:05 am Çok saçma tam 20. Sefer aradığımda telefonu açıyorlar ve beni tam dinlemiyorlar bile 17 eylülde kurs baslıypr ve bana yarına kadar mail gelirse kayıt yaptırabilirsiniz diyorlar. Ben şehir dısındayım ve mail geldiği anda gitmeye hazırım. Ne yapacağımı bilmiyorum
Her kayit dönemi asiri yogun geciyor, telefonlar susmuyor ve kimse mail-telefon trafigine yetisemiyor. Son dönemde asiri talep oldugu icin mail beklemekten baska yapacak bir sey yok. Yillar önce kurs binasi önünde sabah 6‘da siraya girerdik, gec gelen kayit olamazdi. Simdi de interneti yavas olan veya 1 dk gec tiklayan kayit olamiyor. Cok adil bir sistem degil elbette ama baska bir cözüm de düsünemiyorum. Mail gelmezse siniflar dolmus demektir, bir sonraki kayit tarihini beklemeniz gerekecek. Eger kayit olmak istediginiz kur A1 veya A2 gibi baslangic seviyeleri degilse, kayit departmanini ziyaret etmekte fayda var. Kayit yaptirmayan veya ücreti gününde ödemeyen kisileri listeden silip sizi alabiliyorlar, bana öyle olmustu bir keresinde. Ama cok cok düsük bir ihtimal, hele sehir disindaysaniz denemeye bile degmez. Bol sans diliyorum.

omerust61

Mesaj gönderen omerust61 » Cum Eyl 13, 2019 12:15 am

Teşekkür ederim öncelikle. Bu almanyaya lisans eğitimi için gitmemde ilk adımdı sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyordum fakat daha bastan böyle şeyler oldu. İstanbulda akrabalarım var onları yönlendirmeye çalışacaģım.

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Cum Eyl 13, 2019 12:20 am

omerust61 yazdı: Cum Eyl 13, 2019 12:15 am Teşekkür ederim öncelikle. Bu almanyaya lisans eğitimi için gitmemde ilk adımdı sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyordum fakat daha bastan böyle şeyler oldu. İstanbulda akrabalarım var onları yönlendirmeye çalışacaģım.
Dedigim gibi, eger baslangic seviyeleri icin kayit olmayi düsünüyorsaniz kimseyi bosuna göndermeyin. Dikkate bile alacaklarini sanmiyorum. Zaten artik tek kayit yöntemi var, o da online. Baska hicbir sekilde kayit gerceklesmiyor. Mail gelmezse ve B-kurlarina kayit olacaksaniz birilerini göndermeyi deneyebilirsiniz. Yolumuz uzun, gencligimiz var :)

omerust61

Mesaj gönderen omerust61 » Cum Eyl 13, 2019 12:37 am

Kuzenim 3 4 sene önce beyoğlu şubesine gitmisti. Ve o zamn ek sınıf açmıslar biraz o konuda ümitliyim ama bilemiyorum.