Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Zorunlu saglik sigortasi kapsami

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
widmore

Mesaj gönderen widmore » Sal Ağu 25, 2009 10:54 pm

Master egitiminde zorunlu olarak istenen, aylik 50-60 EUR\'a yaptirilan saglik sigortalari dis tedavilerini de kapsiyor mu?
Almanyadaki saglik hizmeti konusunda, tecrubeli arkadaslar genel izlenimlerini yazabilir mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 26, 2009 4:29 am

Net bilgim yok ancak Turkiye\'de ki sistemin aynisi oldugunu biliyorum...Yani buyuk capta operasyon yada tedaviler kasilanmiyor..

demir

Mesaj gönderen demir » Çrş Ağu 26, 2009 8:31 am

genelde her firmanin politikasi farklidir onun icin firmanin icerigine bakman lazim. tek bildigim firma diste musterisine %20 fiyatini odettiren kamuculara yapilan sigortaymis:)

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Prş Ağu 27, 2009 3:49 pm

AOK da bildigim kadari ile buyuk bir miktarini karsiliyor. yanlis da biliyor olabilirim ama

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Cum Şub 12, 2010 5:32 pm

suan benim care concept ten dil egitimi icin yapmis oldugum sigortam 6 aydir devam ediyor. Master programi icin benden saglik sigortasi isteniyor. Care concept i devam ettirebilirmiyim yada baska bir sigorta sirketi tavsiye edermisiniz? birde bu islemi nasil yapacagim hakkinda bilgide verebilirseniz cok sevinirim. tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Şub 13, 2010 7:43 pm

Dil kursundayken AOK ya gerek yok bu yuzden Care Consept yeterli ancak Master yada Bachelor\'a basladigin an universite senden aylik yaklasik 60 Euro\'luk sigorta isteyecek o zaman degistirebilirsin..
Gelir gelmez Master\'a baslayacaksan Care Consept\'i iptal eder diger sirketlere gecersin..
Nasil yaptiracagin basit; Care Consept\'e durumunu soyleyip sozlesmeni fes edeceksin.

Onur

Mesaj gönderen Onur » Sal Şub 16, 2010 7:12 pm

Arkadaslar 3 aylik vizem ay sonunda dolacak o yuzden onumuzdek hafta oturum almaya gidecegim.simdi dil kursundayim.care conseptten ayarlayacagim sigortami.kursum haziran sonunda bitiyor.sormak istedigim oturma iznimin suresi yaptiracagim sigortanin suresiyle alakali olur mu? Ne kadar sureli bir anlasma yapayim? 1 yillik yapip, sonra gerekirse iptal mi ettireyim? yardiminizi bekliorum

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cum Şub 19, 2010 8:55 pm

[quote]Onur tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar 3 aylik vizem ay sonunda dolacak o yuzden onumuzdek hafta oturum almaya gidecegim.simdi dil kursundayim.care conseptten ayarlayacagim sigortami.kursum haziran sonunda bitiyor.sormak istedigim oturma iznimin suresi yaptiracagim sigortanin suresiyle alakali olur mu? Ne kadar sureli bir anlasma yapayim? 1 yillik yapip, sonra gerekirse iptal mi ettireyim? yardiminizi bekliorum[/quote]

kesinlikle alakasi var, ben birkac hafta once uzatmaya gittigimde kadinin bana sordugu ilk soru yeni saglik sigortanizi gorebilirmiyim oldu...daha sonra kagidi verincede guzel, o halde bu sigortanin bitis tarihine kadar uzatabilirim dedi bende 8 aylik yaptirmistim kurs bitis tarihine kadar ve 50 Euro aldi ciktim....

Halosteel

Mesaj gönderen Halosteel » Pzr Şub 28, 2010 5:12 pm

ben dil kursu suresince hangi sigortayi yaptirmam gerekli olacak? bi oneriniz olur mu?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Şub 28, 2010 5:53 pm

Ortalama 30 Euro\'luk sigortalar var,bunlardan faydalanabilirsin.

Onur

Mesaj gönderen Onur » Pzr Şub 28, 2010 10:46 pm

care conceptten 1 yillik sigorta yaptirdim,aylik 26 euro. pasaportumun da ocak 2011 e kadar gecerliligi vardi.persembe gunu oturum almak icin basvurdum.ocak 2012 ye kadar oturum aldim,bu isten de kurtuldum cok sukur :)

Cihan

Mesaj gönderen Cihan » Pzt Mar 01, 2010 12:48 am

Sigorta konusunda acizane bilgilerimi paylasmak isterim.
oncelikle dil kursuna gelen arkadaslar AOK EKK Tk falan tarzi sigortalara giremeyeceklerdir. Okula baslayana kadar Privat sigortaya girmek zorundalar. Ama sunu soylemekte yarar var. Ucuz diye dalmayin sigortalara. Ben 44 euroluk sigorta yaptirmistim aylik. Dis hekimine gittim 3 defa toplamda 600 euroluk masrafin tamamini karsilattim. Sebebi ise premium musteri olmamdi. ayda 20 euro fazla verin yani 3 gunluk sigara paranizi sigortaya verin kendizi tehlikeye atmayin. Taktir edersinizki yabanci bir yerde kendimizi cok iyi ifada edememekteyiz. Ogrenci hayati yasiyoruz. Yeri geliyor saglikli beslenemiyoruz,yeri geliyor biz kendimizi mahvediyoruz. Ayda 20 euro fazla odeyin dogru duzgun sigorta yaptirin derim. Emin olun soyledigimi anlayacaksiniz. 22 euroluk sigorta yaptiran arkadasim her doktora gittiginde kesesinden 50 lira odemek zorunda. Oda privat benimkide. Ben aldigim 40 euroluk agri kesici ve antibiyotik eczane masraflarini bile sigortaya odetebiliyorum. Korkmayin 1 yillik 2 yillik privat sigorta yaptirin. Ben avukatla gorusup isin ic yuzunu ogrendim ailesi almanyada olamyan ogrenciler kac yasinda olursa olsun AOK tarzi sigortalara alinmak zorundalar. Atiyorum 2 yillik privat sigorta yaptirdiniz. 1 sene sonra DSH yi verip okula basladiniz. Ozel sigorta sizi sigortadan dusurmek zorunda avrupa birligi ogrenci yasalarina gore ve devlet sigortalarina almak zorunda. Sirf vize uzatmak icin degil hayatiniza kiymet verdiginiz icin dogru duzgun sigorta yapin derim.
Sevgiler!

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzt Mar 15, 2010 12:19 am

care conceptten 1 yillik sigorta yaptirdim,aylik 26 euro. pasaportumun da ocak 2011 e kadar gecerliligi vardi.persembe gunu oturum almak icin basvurdum.ocak 2012 ye kadar oturum aldim,bu isten de kurtuldum cok sukur :)[/quote]

merhaba Onur senin uniden kabulun var miydi boyle oturum alabildin? saglik sigortasindan baska neyle basvurmustun soyleyebilir misin? benm oturum musaadem eylulun basina kadar ama uni kabulu almam lazim tekrar uzatabilmek icin.Aksi bir halde uniden kabul henuz almadan vize uzatiyolar mi?

Onur

Mesaj gönderen Onur » Pzt Mar 15, 2010 6:19 pm

hayir uni kabulum yok.sadece saglik sigortasi,kursumdan aldigim belge ve bloke hesap bilgilerimi iceren bir belge goturdum o kadar..

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzt Mar 15, 2010 6:22 pm

hayir uni kabulum yok.sadece saglik sigortasi,kursumdan aldigim belge ve bloke hesap bilgilerimi iceren bir belge goturdum o kadar..[/quote]

Onur sen kac aydir almanyadasin? sanirim ilk kez uzatmaya gittin oturum iznini demi? yoksa ikinci gidisin falan mi.eger ikinci gidisinde de uni kabulun olmadan vize uzattilarsa bu sevindirici bir haber.

Onur

Mesaj gönderen Onur » Pzt Mar 15, 2010 10:19 pm

ilk aldigim 3 aylik vizenin dolmasina 2 3 gun kala aldim oturma iznimi. yani ilk gidisimde verdiler 2 yillik izni

meybuz

Mesaj gönderen meybuz » Pzt Mar 15, 2010 11:06 pm

okula aok geldi sigortalari kontrol ettiler, 1 yillik allianz sigortam vardi 30 bin euro tmeinatli begenmediler
en az 100 binlik yapmami istediler, degistirmek icin allianz 2 bin istedi oha.
simdi bana kendi sigortalarini yaptircaklar aylik 66 euroya.
kahretsin.

Ruh-Adam

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Çrş Mar 17, 2010 10:41 am

[quote]Cihan tarafindan yazilan metin:
oncelikle dil kursuna gelen arkadaslar AOK EKK Tk falan tarzi sigortalara giremeyeceklerdir. Okula baslayana kadar Privat sigortaya girmek zorundalar. Ama sunu soylemekte yarar var. Ucuz diye dalmayin sigortalara. Ben 44 euroluk sigorta yaptirmistim aylik. Dis hekimine gittim 3 defa toplamda 600 euroluk masrafin tamamini karsilattim. Sebebi ise premium musteri olmamdi. ayda 20 euro fazla verin yani 3 gunluk sigara paranizi sigortaya verin kendizi tehlikeye atmayin. Taktir edersinizki yabanci bir yerde kendimizi cok iyi ifada edememekteyiz. Ogrenci hayati yasiyoruz. Yeri geliyor saglikli beslenemiyoruz,yeri geliyor biz kendimizi mahvediyoruz. Ayda 20 euro fazla odeyin dogru duzgun sigorta yaptirin derim. Emin olun soyledigimi anlayacaksiniz. 22 euroluk sigorta yaptiran arkadasim her doktora gittiginde kesesinden 50 lira odemek zorunda. Oda privat benimkide. Ben aldigim 40 euroluk agri kesici ve antibiyotik eczane masraflarini bile sigortaya odetebiliyorum. Korkmayin 1 yillik 2 yillik privat sigorta yaptirin. Ben avukatla gorusup isin ic yuzunu ogrendim ailesi almanyada olamyan ogrenciler kac yasinda olursa olsun AOK tarzi sigortalara alinmak zorundalar. Atiyorum 2 yillik privat sigorta yaptirdiniz. 1 sene sonra DSH yi verip okula basladiniz. Ozel sigorta sizi sigortadan dusurmek zorunda avrupa birligi ogrenci yasalarina gore ve devlet sigortalarina almak zorunda. Sirf vize uzatmak icin degil hayatiniza kiymet verdiginiz icin dogru duzgun sigorta yapin derim.
Sevgiler![/quote]

altima imzami atarim..

diger arkadasin dis problemlerini karsiliyormu sorusuna gelince..
bi yerde yazdim ama nerde yazdim hatirlamiyom..yinede yazim..baskalari magdur olmasin..
bi magdur olarak sunu soyleyim evet karsiliyor 50sini sen oduyorsun geri kalanida faturayi yolladiginda sirket oduyo..

ama..

ben 11.ayin sonuydu galiba dis tedavisi oldum fatura cikti 270 felan neyse 12 ayda yolladim..
ustelik disciye tamamini odedim ucretin cunku biaydan sonra aramaya basladi..:)
sigortayada bildirdim o da 1.ci aydi orginal rechnung istiyo cunku sigorta neyse yolladim bana tamam yatiracagiz dediler..
dedikleri gibide..

hala yatiracaklar..

para surda dursun gittiginizde zaten kartinizda cip olmadigi icin bikere basta offsaytsiniz..
burda kanun var tedavi etmiyom diyemez ama konusacak dilin yoksa her soylenene emme basma tulumba gibi kafa sallarsan..
gozunun yasina bakmaz sallar..:)

bu arada ozel dis sigortasi var tavsiye ederim fiyatida oldukca uygun..6-9 arasi..
...iLk okuL cagLaRimdaN, 24 yasima kaDaR varLigim TURK vaRLigiNa
''KuRßaN'' oLsuN...

emilie

Mesaj gönderen emilie » Sal Ağu 10, 2010 6:19 pm

[quote]Cihan tarafindan yazilan metin:
Sevgiler![/quote]

Selamlar

Yazali bu bilgiyi cok uzun zaman olmus ama belki cevap alabilirim umuduyla yaziyorum. Yaptirdigin saglik sigortasi hangi sirkete ait? Care Concept haricinde basvuracagimiz cok pahali olmanayan ama kapsamli saglik sigortalari var mi arkadaslar??
Tesekkurler simdiden cevap icin :)