Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Immatrikulation hakkinda yardim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Oxeon

Immatrikulation hakkinda yardim

Mesaj gönderen Oxeon » Çrş Ağu 28, 2019 6:36 pm

Arkadaşlar merhaba, kayıt yaptırırken sağlık sigortası isteniyor, ben bu kaydı online portala yükleyeceim ve henüz üniversite bünyesindeki aoka gidebbilmem gibi bir şey söz konusu değil. Buraya AOK tan alacağım belgeyi mi yüklemem gereken bilen var mı acaba?

"Nachweis des Krankenversicherungsschutzes (siehe besonderes Merkblatt auf Seite 4). Sofern Sie nicht in Deutschland, sondern in einem anderen Mitgliedsstaat der Europäischen Union bei einer gesetzlichen Krankenkasse versichert sind, lassen Sie sich in Ihrem Heimatort die Europäische Krankenversicherungskarte EHIC von Ihrer Krankenkasse ausstellen. Diese legen Sie am Hochschulort in Deutschland bei einer gesetzlichen Krankenkasse (z.B. AOK,
IKK, BARMER GEK) vor. Von dieser deutschen gesetzlichen Krankenkasse erhalten Sie nach Prüfung Ihres Versicherungsschutzes die entsprechende Krankenkassenbescheinigung zur Vorlage bei der Universität. Ähnliche Regelungen können auch mit anderen Staaten bestehen, mit denen Deutschland ein Sozialversicherungsabkommen
geschlossen hat. "

Tam yazı bu şekilde ama pek idrak edemedim açıkçası

Helen

Re: Immatrikulation hakkinda yardim

Mesaj gönderen Helen » Prş Ağu 29, 2019 12:24 pm

Oxeon yazdı: Çrş Ağu 28, 2019 6:36 pm Arkadaşlar merhaba, kayıt yaptırırken sağlık sigortası isteniyor, ben bu kaydı online portala yükleyeceim ve henüz üniversite bünyesindeki aoka gidebbilmem gibi bir şey söz konusu değil. Buraya AOK tan alacağım belgeyi mi yüklemem gereken bilen var mı acaba?

"Nachweis des Krankenversicherungsschutzes (siehe besonderes Merkblatt auf Seite 4). Sofern Sie nicht in Deutschland, sondern in einem anderen Mitgliedsstaat der Europäischen Union bei einer gesetzlichen Krankenkasse versichert sind, lassen Sie sich in Ihrem Heimatort die Europäische Krankenversicherungskarte EHIC von Ihrer Krankenkasse ausstellen. Diese legen Sie am Hochschulort in Deutschland bei einer gesetzlichen Krankenkasse (z.B. AOK,
IKK, BARMER GEK) vor. Von dieser deutschen gesetzlichen Krankenkasse erhalten Sie nach Prüfung Ihres Versicherungsschutzes die entsprechende Krankenkassenbescheinigung zur Vorlage bei der Universität. Ähnliche Regelungen können auch mit anderen Staaten bestehen, mit denen Deutschland ein Sozialversicherungsabkommen
geschlossen hat. "

Tam yazı bu şekilde ama pek idrak edemedim açıkçası
Mehaba Oxeon, benim de 9 Eylül e kadar Online-Immatrikulation için gerekli belgeleri portala yüklemem gerek. Okulun istediği belge aok veya tk dan alınmış sigortadan muaf olduğunu kanıtlayan Versicherungsbescheinigung belgesi. Bu belgeyi almak için tk veya aok un okulun kampüsünde bulunan öğrencilere özel şubesini bulup oraya mail atarsan işin daha hızlı hallolur.
Ben bir buçuk hafta önce AOK a mail atmıştım, benden ertesi gün belgeyi göndermek için Türkiye adresimi istediler. Ben de postayla uzun süreceği için mail yoluyla iletmelerini rica etmiştim. Bir haftadır cevap gelmeyince TK nın okuldaki öğrencilerden sorumlu bir yetkilisinin mail adresini buldum. Dün sabah AT- 11 ve okul kabul belgemle birlikte durumumu anlatan bir mail attım ve bu sabah Versicherungsbescheinigung u gönderdiler. Ben önce bir form doldurmam gerekiyor sanıyordum ama bu kadar kısa sürede de halledilebiliyormuş demek ki..

Gönderecekleri belge buna benzer olacak
WhatsApp Image 2019-08-29 at 12.16.32.jpeg

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Prş Ağu 29, 2019 12:59 pm

Helen yazdı: Prş Ağu 29, 2019 12:24 pm Mehaba Oxeon, benim de 9 Eylül e kadar Online-Immatrikulation için gerekli belgeleri portala yüklemem gerek. Okulun istediği belge aok veya tk dan alınmış sigortadan muaf olduğunu kanıtlayan Versicherungsbescheinigung belgesi. Bu belgeyi almak için tk veya aok un okulun kampüsünde bulunan öğrencilere özel şubesini bulup oraya mail atarsan işin daha hızlı hallolur.
Ben bir buçuk hafta önce AOK a mail atmıştım, benden ertesi gün belgeyi göndermek için Türkiye adresimi istediler. Ben de postayla uzun süreceği için mail yoluyla iletmelerini rica etmiştim. Bir haftadır cevap gelmeyince TK nın okuldaki öğrencilerden sorumlu bir yetkilisinin mail adresini buldum. Dün sabah AT- 11 ve okul kabul belgemle birlikte durumumu anlatan bir mail attım ve bu sabah Versicherungsbescheinigung u gönderdiler. Ben önce bir form doldurmam gerekiyor sanıyordum ama bu kadar kısa sürede de halledilebiliyormuş demek ki..

Gönderecekleri belge buna benzer olacak WhatsApp Image 2019-08-29 at 12.16.32.jpeg
Çok teşekkür ederim tekrardan, Versichertennumer ın boş olması normal mi?

Helen

Mesaj gönderen Helen » Prş Ağu 29, 2019 1:24 pm

Oxeon yazdı: Prş Ağu 29, 2019 12:59 pm Çok teşekkür ederim tekrardan, Versichertennumer ın boş olması normal mi?
Ne demek, ben de ilk defa göndereceğim için ne olacak bilmiyorum ama sorun olmaz bence

https://www.community.deutschstudent.co ... hp?t=13468 bu başlıktan da inceleyebilirsiniz, o numarayı boş bırakıyorlar

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Prş Ağu 29, 2019 1:32 pm

Helen yazdı: Prş Ağu 29, 2019 1:24 pm Ne demek, ben de ilk defa göndereceğim için ne olacak bilmiyorum ama sorun olmaz bence

https://www.community.deutschstudent.co ... hp?t=13468 bu başlıktan da inceleyebilirsiniz, o numarayı boş bırakıyorlar
Boş olması normal çünkü siz sigortadan muafsınız, muaf olduğunuz ve hizmetini almayacağınız bir sigorta için de sigorta numarası verilmez.
Tebrikler bu arada, başarılar!
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

Helen

Mesaj gönderen Helen » Prş Ağu 29, 2019 6:36 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Prş Ağu 29, 2019 1:32 pm Boş olması normal çünkü siz sigortadan muafsınız, muaf olduğunuz ve hizmetini almayacağınız bir sigorta için de sigorta numarası verilmez.
Tebrikler bu arada, başarılar!
Anladım doğru aslında :) size de başarılar dilerim, çok teşekkürler yardımlarınız için

studi

Mesaj gönderen studi » Çrş Mar 17, 2021 8:08 pm

Helen yazdı: Prş Ağu 29, 2019 12:24 pm Mehaba Oxeon, benim de 9 Eylül e kadar Online-Immatrikulation için gerekli belgeleri portala yüklemem gerek. Okulun istediği belge aok veya tk dan alınmış sigortadan muaf olduğunu kanıtlayan Versicherungsbescheinigung belgesi. Bu belgeyi almak için tk veya aok un okulun kampüsünde bulunan öğrencilere özel şubesini bulup oraya mail atarsan işin daha hızlı hallolur.

Gönderecekleri belge buna benzer olacak WhatsApp Image 2019-08-29 at 12.16.32.jpeg
Merhaba ben AT-11 alamıyorum şu an ve gitmeyeceğim için de aslında bunun gerekli olmaması gerektiğini düşünüyorum. AT-11 siz atsam sorun olur mu? Ve mail attığınız kişi Nico Arcones mi acaba, değilse kim olduğunu öğrenme şansım var mı?