Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizede istenilen sigorta

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Germanicus

Vizede istenilen sigorta

Mesaj gönderen Germanicus » Çrş Ağu 28, 2019 11:52 am

Merhaba arkadaşlar rwth'da maschinenbau okumak için ulusal vize başvurusunda bulunacağım.AT-11 belgesi aldım 6 aylık. Şimdi iki sorum var;
1) Vizede istenilen sigorta bölgesi AT-11'in kendisi mi yoksa AOK'tan alacağım versicherungsbefreiung mu? Yoksa ikisi de değil de başka bir yerden sigorta mı yaptırmam gerekiyor?
2) AT-11'in geçerliliği 1 ekimde başlıyor (sömestr başlangıcı). Bu vizenin 1 ekimden itibaren geçerli olacağını mı gösteriyor? Benim yeşil pasaportum var vize ekimde başlasa bile turist gibi eylül ayı içinde almanyaya gidebilir miyim bu koşullarda?

onrk.58

Re: Vizede istenilen sigorta

Mesaj gönderen onrk.58 » Çrş Ağu 28, 2019 3:07 pm

Germanicus yazdı: Çrş Ağu 28, 2019 11:52 am Merhaba arkadaşlar rwth'da maschinenbau okumak için ulusal vize başvurusunda bulunacağım.AT-11 belgesi aldım 6 aylık. Şimdi iki sorum var;
1) Vizede istenilen sigorta bölgesi AT-11'in kendisi mi yoksa AOK'tan alacağım versicherungsbefreiung mu? Yoksa ikisi de değil de başka bir yerden sigorta mı yaptırmam gerekiyor?
2) AT-11'in geçerliliği 1 ekimde başlıyor (sömestr başlangıcı). Bu vizenin 1 ekimden itibaren geçerli olacağını mı gösteriyor? Benim yeşil pasaportum var vize ekimde başlasa bile turist gibi eylül ayı içinde almanyaya gidebilir miyim bu koşullarda?
]
hocam merhaba oncelikle sunu belirteyim konsolosluk turkiyede yaptirdigimiz sigortalari( 6 aylik 500 tl lik) saymiyor( dandik buluyor). basvurun kabul edilse bile telefonla arayip incoming sigortasi yaptirmani talep ediyorlar ve tekrar siranin sonuna geriliyosun o nedenle sana önerim mawista sigorta sirketi var aylik 35 euro internetten 5 dk da halledebiliyosun. kolay bir formu var doldur ayni gun policeyi mail ile yolluyorlar. kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Re: Vizede istenilen sigorta

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 28, 2019 3:59 pm

onrk.58 yazdı: Çrş Ağu 28, 2019 3:07 pm ]
hocam merhaba oncelikle sunu belirteyim konsolosluk turkiyede yaptirdigimiz sigortalari( 6 aylik 500 tl lik) saymiyor( dandik buluyor). basvurun kabul edilse bile telefonla arayip incoming sigortasi yaptirmani talep ediyorlar ve tekrar siranin sonuna geriliyosun o nedenle sana önerim mawista sigorta sirketi var aylik 35 euro internetten 5 dk da halledebiliyosun. kolay bir formu var doldur ayni gun policeyi mail ile yolluyorlar. kolay gelsin
Daha önce 2 başvurumda da Türkiye'den yaptırdığım sigortalar kabul etmişti. Bu yeni bir gelişme mi? Yasal zorunluluğu nedir?
30 bin euro teminatla, seyahati kapsayan sigorta olarak belirtiliyor internet sitelerinde. Yani, konsolosluğun özellikle belirttiği şirketler mi var? Varsa eğer bunun etik olmadığını söyleyebilirim.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686