Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Eksik Evrak Tesliminden Sonraki Vize Süreci

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
akaozN

Eksik Evrak Tesliminden Sonraki Vize Süreci

Mesaj gönderen akaozN » Sal Ağu 27, 2019 11:29 am

Merhabalar, 19 ağustosta İstanbul Alman konsolosluğunda randevum vardı, maddi yetersizlik gördüklerinden benden bloke hesap istediler, Fintibadan bloke hesabımı açıp parayı aktarma işlemlerini geçtiğimiz haftasonu hallettim ve bu pazarteside banka dökümünü güvenliği geçtikten sonraki kapı girişindeki görevliye teslim ettim. Bundan sonraki süreç hakkında tecrübeleri olan var mı? okulum eylülün 16'sında başlayacak o zamana kadar vizem basılıp yollanır mı sizce? Ve eğer olurda herhangi bir belge eksikse veya olumsuz bir durum varsa bize ulaşıyorlar değil mi? yoksa bizim mi bir şekil süreci arayarak ya da e-mail atarak takip etmemiz/yönetmemiz gerekir? (Hibeli olarak Erasmus progamıyla gidiyorum bu arada.)

berkanosfer

Re: Eksik Evrak Tesliminden Sonraki Vize Süreci

Mesaj gönderen berkanosfer » Sal Ağu 27, 2019 7:40 pm

Merhabalar, ben de daha önce iki kez Erasmus'a Almanya'ya gittim, dediğin gibi böyle bir eksik evrak muhabbetini ben de yaşamıştım. Onlar senden eksik evrağını aldıktan sonra hemen işleme koyuyorlar. Erasmus vizeleri zaten çok hızlı çıkıyor, bence endişe edecek bir durum yok; hadi en geç 10 gün sonra eğer evraklarda bir problem yoksa vizeni almış olursun bence.

berkanosfer

Mesaj gönderen berkanosfer » Sal Ağu 27, 2019 7:42 pm

Hatta şöyle anlatırsam daha netleşecektir. Pazartesi günü vize randevusuna gittim, eksik evrak dediler, salı günü öğleden sonra teslim ettim. Cuma sabah pasaportum kargoyla geldi. Bu bahsettiklerim 2017 Bahar döneminde Ankara Büyük elçiliğinde oldu.

akaozN

Mesaj gönderen akaozN » Çrş Ağu 28, 2019 7:07 pm

berkanosfer yazdı: Sal Ağu 27, 2019 7:42 pm Hatta şöyle anlatırsam daha netleşecektir. Pazartesi günü vize randevusuna gittim, eksik evrak dediler, salı günü öğleden sonra teslim ettim. Cuma sabah pasaportum kargoyla geldi. Bu bahsettiklerim 2017 Bahar döneminde Ankara Büyük elçiliğinde oldu.
Çok teşekkür ederim cevabın için Berkan, insan ister istemez telaş yapıyor :/

akaozN

Mesaj gönderen akaozN » Pzt Eyl 02, 2019 1:05 pm

Pazartesi öğlen saat 1 henüz hiçbir haber alamadım, ne vizem geldi ne de bana herhangi bir şey için ulaştılar :(

akaozN

Mesaj gönderen akaozN » Pzt Eyl 02, 2019 5:53 pm

akaozN yazdı: Pzt Eyl 02, 2019 1:05 pm Pazartesi öğlen saat 1 henüz hiçbir haber alamadım, ne vizem geldi ne de bana herhangi bir şey için ulaştılar :(
Pazartesiye kadar %99 gitmiş olur, telaş yapmayın:)