Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio (Bloke Hesap)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ugur1coban

Re: Expatrio (Bloke Hesap)

Mesaj gönderen ugur1coban » Pzr Ağu 25, 2019 4:15 pm

Helen yazdı: Pzr Ağu 25, 2019 3:29 pm Ben swift kodunu MAGYLUL1XXX şeklinde x ler ayrı olmadan yazdım hiçbir sorun olmadan teb ile göndermiştim sizde niye öyle oldu anlamadım, bilgisayar kullanıyorsunuz değil mi? Telefondan olmayabilir
Bilgisayar telefon hiçbirinden olmuyor. Sorunun bankadan olma ihtimali yok herhalde çünkü hesabın ibanı swift kodu belli. İş Bankasından hem de Odeabankdan denedim.

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Pzr Ağu 25, 2019 4:48 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Pzr Ağu 25, 2019 4:08 pm Euro hesabı açmadan mı göndermeye çalışıyorsun parayı? :roll:
Havale veya EFT yapamazsın SWIFT yapman gerek.
Birincisi ya Transferwise ile göndereceksin ya da TR'deki herhangi bir bankada Euro Hesabı açıp SWIFT ile göndereceksin. Online işlemlerden vadesiz Euro hesabı açıp, TL'yi de bankanın kur oranına göre dönüştürüp göndermen gerekecek. Yaşadığın sorunun Expatrio ile ilgisi yok.
Ben de para hesapta euro şeklinde duruyor ancak ne banka swift kodunu buluyor ne de transferwise. İkisi de bu swift kodunu bulamıyor.

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Pzr Ağu 25, 2019 4:51 pm

Transferwise bulsa kodu ona göndericem oradan da expatrioya ama yok

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Pzr Ağu 25, 2019 6:00 pm

ugur1coban yazdı: Pzr Ağu 25, 2019 4:48 pm Ben de para hesapta euro şeklinde duruyor ancak ne banka swift kodunu buluyor ne de transferwise. İkisi de bu swift kodunu bulamıyor.
Transferwise da sıkıntı buyurun
Dosya ekleri
Screenshot_2019-08-25-17-58-57-047_com.android.chrome.png

Helen

Mesaj gönderen Helen » Pzr Ağu 25, 2019 9:31 pm

ugur1coban yazdı: Pzr Ağu 25, 2019 4:15 pm Bilgisayar telefon hiçbirinden olmuyor. Sorunun bankadan olma ihtimali yok herhalde çünkü hesabın ibanı swift kodu belli. İş Bankasından hem de Odeabankdan denedim.
İş bankasına ve odebank a görüşmeye gidin veya müşteri hizmetlerini arayın o zaman, sizin göremediğiniz bir sorun vardır belki hesabınızda. Belge vize randevunuza yetişmezse de açıklarsanız paranızın henüz bloke hesaba ulaşmadığını, iki üç gün içinde eksik belge olarak götürürsünüz

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Pzr Ağu 25, 2019 9:43 pm

Helen yazdı: Pzr Ağu 25, 2019 9:31 pm İş bankasına ve odebank a görüşmeye gidin veya müşteri hizmetlerini arayın o zaman, sizin göremediğiniz bir sorun vardır belki hesabınızda. Belge vize randevunuza yetişmezse de açıklarsanız paranızın henüz bloke hesaba ulaşmadığını, iki üç gün içinde eksik belge olarak götürürsünüz
Ben bankadan yaptım ilk başta ama maalesef peki sen hesap kodu olarak ne yazdınız bilgilere parayı gönderirken?

Helen

Mesaj gönderen Helen » Pzr Ağu 25, 2019 9:58 pm

ugur1coban yazdı: Pzr Ağu 25, 2019 9:43 pm Ben bankadan yaptım ilk başta ama maalesef peki sen hesap kodu olarak ne yazdınız bilgilere parayı gönderirken?
Hesap kodu yazmadım ben ama önce kendi bloke hesap zip kodumu yazardım, olmazsa bankanın zip kodunu yazardım. Geriye referans kodu kalıyor zaten onu da açıklama kısmına yazmayı unutmayın

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Pzr Ağu 25, 2019 11:37 pm

Helen yazdı: Pzr Ağu 25, 2019 9:58 pm Hesap kodu yazmadım ben ama önce kendi bloke hesap zip kodumu yazardım, olmazsa bankanın zip kodunu yazardım. Geriye referans kodu kalıyor zaten onu da açıklama kısmına yazmayı unutmayın
Bugün bir dostumuz akbanktan swift işlemi adı altında IBAN numarası ile yaptı. Banka adı falan görünüyor. Swift kodunu girmeden yarın yapıcaz büyük ihtimalle olacak. Açıklamaya Ad soyad referance text ve gönderim sebebi eğitim diye belirticez yeterli olur herhalde

Helen

Mesaj gönderen Helen » Pzt Ağu 26, 2019 12:07 am

ugur1coban yazdı: Pzr Ağu 25, 2019 11:37 pm Bugün bir dostumuz akbanktan swift işlemi adı altında IBAN numarası ile yaptı. Banka adı falan görünüyor. Swift kodunu girmeden yarın yapıcaz büyük ihtimalle olacak. Açıklamaya Ad soyad referance text ve gönderim sebebi eğitim diye belirticez yeterli olur herhalde
Ben alıcının ad soyad kısmına kendi adımı yazmıştım. Kendi hesabıma gidiyor para diye. Gönderim sebebine de diğer demiştim, gerçi eğitim yazınca da fark etmez herhalde. Referance text ini de yazınca yeterli olur bence de. Kolay gelsin

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Pzt Ağu 26, 2019 8:04 am

Helen yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 12:07 am Ben alıcının ad soyad kısmına kendi adımı yazmıştım. Kendi hesabıma gidiyor para diye. Gönderim sebebine de diğer demiştim, gerçi eğitim yazınca da fark etmez herhalde. Referance text ini de yazınca yeterli olur bence de. Kolay gelsin
Tamamdır teşekkür ederim :)

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Pzt Ağu 26, 2019 12:46 pm

ugur1coban yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 8:04 am Tamamdır teşekkür ederim :)
İnternet bankacılığı çok yanıltabiliyor insanı kısıtlı erişimleri var bu yazdıklarımızı okuyacak olan insanlarda öğrensinler diye söylüyorum bankanın sistemi üzerinden gönderin, internet ya da mobil bankacılık falan değil direkt müşteri temsilcisinin sisteminden yapın. Bugün iş bankasında göründü hesap bilgileri gönderdim. :D :D

Helen

Mesaj gönderen Helen » Pzt Ağu 26, 2019 2:31 pm

ugur1coban yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 8:04 am Tamamdır teşekkür ederim :)
Rica ederim, halledebildiğinize sevindim. Bankadan bankaya değişiyor herhalde benim internetten olmuştu. Bu arada expatrio dan mail geldi, artık value package müşterisi olmadığım için 49 euro luk indirim kodunu da keseceklermiş. Fakat benim gösterge panomda aynı sizinki gibi; tk sağlık sigortası kırmızı, diğerleri sarı. Value package üyeliğim devam etmeyecekse diğer ürünleri kullanınca para kesecekler o zaman. Sizin de öyle olabilir, isterseniz mail atıp sorun.

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Pzt Ağu 26, 2019 3:39 pm

At-11 belgesiyle çalışma imkanımız var mı ? At-11 in value package den artısı var mı ? Value package fiyatlandırmasını tam olarak anlayamadım,blok hesabın üzerine ekstra oluşacak masraflar neler ve ne kadar ? ( lisans için başvuracağım )

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzt Ağu 26, 2019 4:36 pm

Heisenbergg yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 3:39 pm At-11 belgesiyle çalışma imkanımız var mı ? At-11 in value package den artısı var mı ? Value package fiyatlandırmasını tam olarak anlayamadım,blok hesabın üzerine ekstra oluşacak masraflar neler ve ne kadar ? ( lisans için başvuracağım )
El Camino! Selamlar,

AT-11'iniz varsa zorunlu sağlık sigortasından muafsınız. Zaten ülkenizde sigortalı olduğunuz için. AT-11 belgesini AOK veya TK'dan muafiyet belgesi alarak geçerli hale getiriyorsunuz, almancası Befreiung. Value Package, 30 yaşından genç, 14 dönemden daha az okumuş öğrenciler ve öğrenci adayları için avantajlı oluyor. Böylece tam bir paket içinde hesap açma ücreti ödemeden ve seyahat sağlık sigortasını da ödemeden, banka hesabınızı da online açarak her şeyi hazır hale getiriyorsunuz.
AT-11'iniz var, sağlık sigortasına ihtiyacınız yok. Value Package'a da ihtiyacınız olmuyor o zaman.
Hesap açma ücreti + aylık 4.99 euro hesap işletim ücreti ödüyorsunuz. Onun haricinde herhangi bir masraf var mı internet sitesinden kontrol edin.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

Helen

Mesaj gönderen Helen » Pzt Ağu 26, 2019 4:50 pm

Heisenbergg yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 3:39 pm At-11 belgesiyle çalışma imkanımız var mı ? At-11 in value package den artısı var mı ? Value package fiyatlandırmasını tam olarak anlayamadım,blok hesabın üzerine ekstra oluşacak masraflar neler ve ne kadar ? ( lisans için başvuracağım )
viewtopic.php?t=11698 bu başlığı okumanızı öneriyorum kesinlikle.
Çalışma hakkınız oluyor tabii ki ama belli bir maaş sınırını aşınca özel sigortaya geçerseniz geri devlet sigortasına dönüş olmuyor diye okumuştum. AT-11 in de artısı baya büyük çünkü sizi her ay 90 euro ödemekten kurtarıyor.

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Pzt Ağu 26, 2019 7:52 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 4:36 pm El Camino! Selamlar,

AT-11'iniz varsa zorunlu sağlık sigortasından muafsınız. Zaten ülkenizde sigortalı olduğunuz için. AT-11 belgesini AOK veya TK'dan muafiyet belgesi alarak geçerli hale getiriyorsunuz, almancası Befreiung. Value Package, 30 yaşından genç, 14 dönemden daha az okumuş öğrenciler ve öğrenci adayları için avantajlı oluyor. Böylece tam bir paket içinde hesap açma ücreti ödemeden ve seyahat sağlık sigortasını da ödemeden, banka hesabınızı da online açarak her şeyi hazır hale getiriyorsunuz.
AT-11'iniz var, sağlık sigortasına ihtiyacınız yok. Value Package'a da ihtiyacınız olmuyor o zaman.
Hesap açma ücreti + aylık 4.99 euro hesap işletim ücreti ödüyorsunuz. Onun haricinde herhangi bir masraf var mı internet sitesinden kontrol edin.
Ben bişey daha sorucam hızlı cevap almak adına buraya yazıyorum. Motivasyon yazısını okula gönderdiğimden farklı bir tane daha mı yazmam gerek Almanca ya da ingilizce?

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzt Ağu 26, 2019 8:15 pm

Konsolosluğa vereceğin motivasyon yazısında direkt konsolosluğa hitap etmen gerektiğinden okula verdiğinden farklı olmalı.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Pzt Ağu 26, 2019 8:26 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 8:15 pm Konsolosluğa vereceğin motivasyon yazısında direkt konsolosluğa hitap etmen gerektiğinden okula verdiğinden farklı olmalı.
Anladım teşekkürler

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Pzt Ağu 26, 2019 8:45 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 4:36 pm El Camino! Selamlar,

Teşekkürler ancak şunu anlamadım At-11 e sahip olmadığımı varsayarsak , ve value package aldığımızda ekstrandan bir daha tk için para vericekmiyiz aylık olarak ? Sanırsam iki tür sigorta var biri konsolosluğun istediği galiba bu seyahet sigortası olan ve diğeri de almanyadaki uzun dönemde ihtiyacımız olucak sigorta , value package da bunların ikiside var mı ?

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Pzt Ağu 26, 2019 8:53 pm

Helen yazdı: Pzt Ağu 26, 2019 4:50 pm viewtopic.php?t=11698 bu başlığı okumanızı öneriyorum kesinlikle.
Çalışma hakkınız oluyor tabii ki ama belli bir maaş sınırını aşınca özel sigortaya geçerseniz geri devlet sigortasına dönüş olmuyor diye okumuştum. AT-11 in de artısı baya büyük çünkü sizi her ay 90 euro ödemekten kurtarıyor.
Bu başlığı okudum ancak kafam daha çok karıştı yorumlarla birlikte. Maaş sınırı ne kadar ?
Almanyada okurken çalışmayı da düşünüyorum ve eğer bu sınır düşükse at-11 le uğraşmak istemiyorum 90€ yu vermeye razıyım. Bazı memurlar sorun çıkartabiliyormuş