Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üni assist başvuru belgeleri ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sametbasli

Üni assist başvuru belgeleri ?

Mesaj gönderen sametbasli » Çrş Ağu 21, 2019 2:53 pm

Merhaba arkadaşlar bugün konsolosluk da randevum vardı transkrip,diploma,ösym sonuç ıslak imzalı. bu üçünü tasdikledim ve yeminli tercümanda çeviri yaptırıcam acaba üni assistte dosya taratıp atarken hem tasdikliyi hem çeviri olanımı atmamız gerekiyor ?

Lopster

Re: Üni assist başvuru belgeleri ?

Mesaj gönderen Lopster » Çrş Ağu 21, 2019 3:08 pm

Dostum yanlış anlama ama birkaç gündür seni görüyorum, bu sorduğun soruların hepsinin cevabı forumda var. Arama kısmını kullanarak aratabilirsin hepsinin cevabı bulunuyor.

Evet hem orijinalini hem çevirisini yüklüyorsun sisteme

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Çrş Ağu 21, 2019 3:09 pm

viewtopic.php?f=7&t=13842

Ve aynı başlıktan 2 tane açmışsın

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Çrş Ağu 21, 2019 3:18 pm

Doğru söylüyorsun biraz aciliyetim varda sitede göremediğimden yazdım

Kullanıcı avatarı
sanatpb

Mesaj gönderen sanatpb » Çrş Ağu 21, 2019 4:03 pm

uni-assiste yükledigin belgelerin tasdikli olması gerekmiyor. Tasdikli yada noter onaylı apostilli belgeler postayla yollanır. Uni assistin sitesine yükleyecegin belgeler orjinal + çeviri olacak. Uni assiste yollayacagın belgeler tasdikli fotokopi ve tercümeler ise noter onaylı & apostilli. Bazıları apostile falan gerek yok dese de bu yüzden kabul edilmeyen başvurular var. Biraz şansa bağlı bir durum sen garantiye al. Ve evet bir başlıktan birden fazla açıyorsun ve bu bazılarının cevapları zaten var sitede

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Çrş Ağu 21, 2019 4:28 pm

Konsolosluktan tasdik yaptırdım noter ve apostile gerek kalmıyorki zaten orjinalini tasdikleyip çevirisiyle beraber okula yollamıyormuyuz ? bugün konsolosluk randevum vardı gittim oradaki kadın bana tasdik yapılmış belgeye apostil yada noter gibi birşey söylemedi ve tercümelere apostil yaptıramıyoruzki zaten ?

Kullanıcı avatarı
sanatpb

Mesaj gönderen sanatpb » Çrş Ağu 21, 2019 4:51 pm

tasdikli belgeyi onayla diye birşey demedim zaten. Tasdik ve noter onayı+apostil 2 ayrı onaylama yolu. İkisini birden yapmaya gerek yok. Sıkıntılı durum, Noterin onaylamadıgı ama konsoloslugun onayladıgı belgeler var örnegin dil sertifikası gibi yabancı dildeki belgeler (Türkiyeden alınmış olsa bile).
Aynı şekilde noterin onayladıgı, ama konsoloslugun onaylamadıgı belgeler var. Tercümeleri konsolosluk onaylamaz mesela.Onları, tercüme ettirdiğin yeminli tercümanın, kendisiyle çalışan notere gidip onaylatman gerekiyor. Ve yukarda da dedigim gibi, normalde çeviriyi noter onaysız ve apostilsiz kabul ediyorlar. Ama riske girme derim.

Eren12

Mesaj gönderen Eren12 » Prş Ağu 22, 2019 10:48 pm

Arkadaşlar merhaba, almanya da lisans eğitimi almak istiyorum. Bölüm ve üniveriste konusunda sorunum yok fakat okulun başvuru şartlarını bulamıyorum ve nereden başlayacağım konusunda hiçbir fikrim yok. Yardım eder misiniz ?

Helen

Mesaj gönderen Helen » Cum Ağu 23, 2019 12:11 am

Eren12 yazdı: Prş Ağu 22, 2019 10:48 pm Arkadaşlar merhaba, almanya da lisans eğitimi almak istiyorum. Bölüm ve üniveriste konusunda sorunum yok fakat okulun başvuru şartlarını bulamıyorum ve nereden başlayacağım konusunda hiçbir fikrim yok. Yardım eder misiniz ?
Her okulun sitesinde tüm bölümlerin listelendiği sayfa olur. Oradan istediğin bölümü tıklayınca tüm bilgiler o sayfada oluyor zaten. Sitedeki Internationale Studierende/ Bewerbung und Einschreibung kısmına da bakman gerek. Çoooooook araştırma yapman gerek, kolay gelsin.

Eren12

Mesaj gönderen Eren12 » Cum Ağu 23, 2019 12:21 am

Bayağı araştırdım ama bakalım inşallah bulurum bunları

Eren12

Mesaj gönderen Eren12 » Cum Ağu 23, 2019 12:23 am

BEWERBUNG UND ZULASSUNG var sadece