Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
rodosto

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen rodosto » Çrş Ağu 21, 2019 12:51 pm

Brkclkglu yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 11:16 am Benim de aynı durum. Bir de şöyle bir sıkıntı var: diyelim biletime kadar vize gelmedi, ama ne zaman da geleceği belli olmayacağı için biletimi ne zamana ertelemem gerektiği de bir soru işareti :D
Hmm benim en azından öyle bir derdim yok. Yüksek lisanstan önce bir aylık hızlandırılmış Almanca kursu var ona yetişemezsem Ekim'e alacağım zaten bileti. Ama yetişmek istiyorum hem şehri, hem okulu, hem dili, hem de kültürü tanımış olurum çok iyi olur işte. :/

Sizin bir derdiniz de yetişmezse alacağınız yeni uçak fiyatının bedeli baya fazla olacaktır kısa bir süreye almak zorunda kalacağınız için. Umarım çıkar ya bol şanslar.

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Çrş Ağu 21, 2019 12:54 pm

ulkuton yazdı: Pzt Tem 15, 2019 12:19 am Merhabalar,
Hangi firmadan yaptırdınız acaba sigortanızı? Bir de siz de ulusal vize başvurusu yaptırdınız değil mi? Fiyatı uygun geldi de sıkıntı olmazsa ben de oradan yaptırmak istiyorum
HDI gibi bir seydi, ulusal vize evet

Brkclkglu

Mesaj gönderen Brkclkglu » Çrş Ağu 21, 2019 1:11 pm

rodosto yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 12:51 pm Hmm benim en azından öyle bir derdim yok. Yüksek lisanstan önce bir aylık hızlandırılmış Almanca kursu var ona yetişemezsem Ekim'e alacağım zaten bileti. Ama yetişmek istiyorum hem şehri, hem okulu, hem dili, hem de kültürü tanımış olurum çok iyi olur işte. :/

Sizin bir derdiniz de yetişmezse alacağınız yeni uçak fiyatının bedeli baya fazla olacaktır kısa bir süreye almak zorunda kalacağınız için. Umarım çıkar ya bol şanslar.
Aslında benim de öyle. Dil kursu için gidiyorum, dersler normalde Ekim'de başlıyor. Ancak kursu kaçırırsam ne olacağını bilmiyorum. Okula mail attım bekliyorum. Hangi okuldu sizin?

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Çrş Ağu 21, 2019 1:16 pm

Hochschule Offenburg benim. Bölüm ingilizce de dil kursu daha çok oryantasyon gibi bir şey sanırım. İşin sonunda bir gün bile geç gelirseniz almayız demişler Almancanız yoksa. Yapacak bir şey yok.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Ağu 21, 2019 1:22 pm

rodosto yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 1:16 pm Hochschule Offenburg benim. Bölüm ingilizce de dil kursu daha çok oryantasyon gibi bir şey sanırım. İşin sonunda bir gün bile geç gelirseniz almayız demişler Almancanız yoksa. Yapacak bir şey yok.
Bu kadar gec gelmesi gercekten hos degil. Ailecek bir bekleme durumundsyiz ve ailecek yorulduk :D her gece saat basi uyanip UPS kontrol ediyorum 😂

gzmm

Mesaj gönderen gzmm » Çrş Ağu 21, 2019 2:08 pm

Arkadaşlar merhaba , başlık açamadım. vize randevusu alırken ikametkah ettiğimiz şehir önemli değil mi? oradan başvuru yapıyoruz. benim ikametkahım ankarada randevu içiin aradığımda kadın bana eğitim gördüğünüz ilden oluşturuyoruz dedi. okulum istanbulda. ben ankaradayım oraya gitmem benim için problem olucak ve ben hiç istanbul a ikametkah aldırmadım orda adresim bile yok arkadaşımın evinde kalıyordum. bu konuda bilgisi olan var mı istanbul'a gitmek problem benim için ankaradan başvurmak istiyorum.

berkayc

Mesaj gönderen berkayc » Çrş Ağu 21, 2019 2:10 pm

Arkadaşlar merhaba,

UPS sayfasını kontrol etmekten daha ikinci günden bıktığım için benim yerime kontrol edecek bir program yazdım; her 15 dakikada bir benim yerime kontrol edip eğer "Girdiğiniz Pasaport numarasına göre bir kayıt bulunamadı." uyarı kutucuğunu almazsa bana bir e-posta atıyor. Eğer faydalanmak isteyen olursa; konsolosluk (sadece Ankara ve İstanbul oluyor, İzmir Yurtiçi kullandığı için oraya bakamıyorum), pasaport no, başlangıç tarihi, bitiş tarihi ve e-posta adresi bilgilerini özel mesaj atması halinde kontrol listesine ekleyebilirim.

Tahmin edebileceğiniz gibi daha pasaportun kargoya çıkması halinde gösterilen uyarı kutucuğu ile hiç karşılaşmadığım için doğruluk garantisi veremiyorum, ama en azından manuel kontrol sıklığınızı azaltabilir. Umarım herkesin vizesi en kısa sürede çıkar.

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Çrş Ağu 21, 2019 2:31 pm

gzmm yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 2:08 pm Arkadaşlar merhaba , başlık açamadım. vize randevusu alırken ikametkah ettiğimiz şehir önemli değil mi? oradan başvuru yapıyoruz. benim ikametkahım ankarada randevu içiin aradığımda kadın bana eğitim gördüğünüz ilden oluşturuyoruz dedi. okulum istanbulda. ben ankaradayım oraya gitmem benim için problem olucak ve ben hiç istanbul a ikametkah aldırmadım orda adresim bile yok arkadaşımın evinde kalıyordum. bu konuda bilgisi olan var mı istanbul'a gitmek problem benim için ankaradan başvurmak istiyorum.
Çok saçma ya ben Adana'da okudum ama İstanbul'da başvurdum yani.

gzmm

Mesaj gönderen gzmm » Çrş Ağu 21, 2019 3:17 pm

rodosto yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 2:31 pm Çok saçma ya ben Adana'da okudum ama İstanbul'da başvurdum yani.
Mezun muydunuz acaba? Mezun olunca farklı oluyormuş. Bugün 2. defa aradım ısrarlı eğitim gördüğünüz il diyor isterseniz ankaraya da oluşturalım ama sizin sorumluluğunuz dedi. konsolosluğa da mail attım cevap vermediler bir yandan zaman geçiyor iyice teleşlandım :/

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Çrş Ağu 21, 2019 3:47 pm

Evet ben mezunum o yüzden herhalde.

Znex

Mesaj gönderen Znex » Çrş Ağu 21, 2019 4:29 pm

Merhaba herkese,
Almanya’ya erasmus kapsamında gitmek için ben de 17 temmuzda vize başvurusu yaptım. (İstanbul konsolosluğu) hibesiz olduğum için sürecin uzun süreceğini daha önce internette okumuştum ancak ağustos başında yurt dışında başka bir ülkede olmak için planlarım vardı (yeşil pasaport) . Gişedeki bayana bunu belirttiğmde pasaportumu geri verdi ve vize işlemi sonuçlandığında pasaportumu tekrar konsolosluğa getirmem için bir mail alacağımı söyledi. Bir ay geçtikten sonra hala bir geri dönüş alamamıştım ben de başkonsolosluğun sitesinden mail atarak vize durumumu sordum. Ya buna cevap olarak ya da zamanı geldiği için bilmiyorum dün (20 Ağustos’ta) işlemlerimin sonuçlanabilmesi için pasaportumu konsolosluğun girişindeki gişeye vermemi söyleyem bir mail aldım. Bugün de pasaportumu teslim ettim. Gidiş tarihimi 1 Eylül olarak belirtmiştim o yüzden umarım bir sıkıntı yaşamadan pasaportumu olumlu sonuçla birlilte bu tarihten önce alabilirim çünkü uçak biletimi çoktan aldım ve iptal etmek istemem. Benim deneyimim şimdilik bu şekilde umarım hepimizin pasaportları bir an önce ulaşır.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Ağu 21, 2019 4:44 pm

Znex yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 4:29 pm Merhaba herkese,
Almanya’ya erasmus kapsamında gitmek için ben de 17 temmuzda vize başvurusu yaptım. (İstanbul konsolosluğu) hibesiz olduğum için sürecin uzun süreceğini daha önce internette okumuştum ancak ağustos başında yurt dışında başka bir ülkede olmak için planlarım vardı (yeşil pasaport) . Gişedeki bayana bunu belirttiğmde pasaportumu geri verdi ve vize işlemi sonuçlandığında pasaportumu tekrar konsolosluğa getirmem için bir mail alacağımı söyledi. Bir ay geçtikten sonra hala bir geri dönüş alamamıştım ben de başkonsolosluğun sitesinden mail atarak vize durumumu sordum. Ya buna cevap olarak ya da zamanı geldiği için bilmiyorum dün (20 Ağustos’ta) işlemlerimin sonuçlanabilmesi için pasaportumu konsolosluğun girişindeki gişeye vermemi söyleyem bir mail aldım. Bugün de pasaportumu teslim ettim. Gidiş tarihimi 1 Eylül olarak belirtmiştim o yüzden umarım bir sıkıntı yaşamadan pasaportumu olumlu sonuçla birlilte bu tarihten önce alabilirim çünkü uçak biletimi çoktan aldım ve iptal etmek istemem. Benim deneyimim şimdilik bu şekilde umarım hepimizin pasaportları bir an önce ulaşır.
Tebrikler,umarim istediginiz tarihte gidersiniz. Benim bugün 41.gün bitiyor,sinirlerim bozuldu acikcasi :/ Ben de yarin alamazsam mail atmayi düsünüyorum.

Znex

Mesaj gönderen Znex » Çrş Ağu 21, 2019 4:51 pm

yusufjosef yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 4:44 pm Tebrikler,umarim istediginiz tarihte gidersiniz. Benim bugün 41.gün bitiyor,sinirlerim bozuldu acikcasi :/ Ben de yarin alamazsam mail atmayi düsünüyorum.
Bence de bir an önce sorun ben de yakından takip etmeyi düşünüyorum bu sefer. Bu kadar strese insan gerçekten dayanamıyor çünkü en azından sürecin aşamalarını takip edebileceğimiz bir yer olması lazımdı.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Ağu 21, 2019 4:55 pm

Znex yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 4:51 pm Bence de bir an önce sorun ben de yakından takip etmeyi düşünüyorum bu sefer. Bu kadar strese insan gerçekten dayanamıyor çünkü en azından sürecin aşamalarını takip edebileceğimiz bir yer olması lazımdı.
10-15 gündür mail atmamak icin kendimi zor tutuyorum.
Normal sürectir,uzamasi normaldir diye söyleniyorum kendi kendime fakat 4.hafta dolmadan Temmuz ayinda basvuranlar pasaportlarini gördü ama ben hala ayni UPS ekraniyla bakisiyorum. Ailecek beklemekten yorulduk yani.41 günü nasil bitirdim gercekten anlatamam.

Brkclkglu

Mesaj gönderen Brkclkglu » Çrş Ağu 21, 2019 5:03 pm

Znex yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 4:29 pm Merhaba herkese,
Mesela benim de yeşil pasaportum var, diyelim vize yetişmedi, konsolosluktan pasaportumu ödünç alıp gidebilir miyim? Daha sonra da pasaportumu tekrar konsolosluğa ulaştırıp vizeyi bastırmam mümkün mü? Oluyor mu böyle bir şey?
Bu arada ben de hibesizim. Bu durum da baya can sıkıcı. Hibeli arkadaşlar 5-6 günde vize alırken, bloke hesap göstermeme rağmen bu kadar bekletmeleri çok anlamsız.

Znex

Mesaj gönderen Znex » Çrş Ağu 21, 2019 5:27 pm

Brkclkglu yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 5:03 pm Mesela benim de yeşil pasaportum var, diyelim vize yetişmedi, konsolosluktan pasaportumu ödünç alıp gidebilir miyim? Daha sonra da pasaportumu tekrar konsolosluğa ulaştırıp vizeyi bastırmam mümkün mü? Oluyor mu böyle bir şey?
Bu arada ben de hibesizim. Bu durum da baya can sıkıcı. Hibeli arkadaşlar 5-6 günde vize alırken, bloke hesap göstermeme rağmen bu kadar bekletmeleri çok anlamsız.
Ben dediğiniz gibi yeşil pasaportla gidip sonra vize için geri dönenler olduğunu duydum ancak tanımıyorum yani kulaktan kulağa gelen bir bilgi de olabilir ayrıca bu durum yani pasaportta öğrenci vizesi ülkeye girerken sorun yaratır mı bilmiyorum çünkü çoğu zaman turist olarak gelenlere dönüş tarihlerini de soruyorlar ülkeye girerken. Ayrıca ben pasaportumu bugün verdiğim için vizeli bir halde bana geri dönmesi ne kadar sürer bilmiyorum. Dönem ortasında uzun sürerse sıkıntı yaratabilir belki sınavlarla falan çakışıp. Gerçekten paranoyak oldul artık umarım böyle şeylerle uğraşmamıza gerek kalmadan vizelerimiz ulaşır.

Brkclkglu

Mesaj gönderen Brkclkglu » Çrş Ağu 21, 2019 5:30 pm

Znex yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 5:27 pm Ben dediğiniz gibi yeşil pasaportla gidip sonra vize için geri dönenler olduğunu duydum ancak tanımıyorum yani kulaktan kulağa gelen bir bilgi de olabilir ayrıca bu durum yani pasaportta öğrenci vizesi ülkeye girerken sorun yaratır mı bilmiyorum çünkü çoğu zaman turist olarak gelenlere dönüş tarihlerini de soruyorlar ülkeye girerken. Ayrıca ben pasaportumu bugün verdiğim için vizeli bir halde bana geri dönmesi ne kadar sürer bilmiyorum. Dönem ortasında uzun sürerse sıkıntı yaratabilir belki sınavlarla falan çakışıp. Gerçekten paranoyak oldul artık umarım böyle şeylerle uğraşmamıza gerek kalmadan vizelerimiz ulaşır.
Anladım. Gerçi oturma izni ve okul kayıt gibi işler de var bunlar vizesiz olmaz ve ilk gidişte sıkıntı çıkabilir. Haklısın ya insanın aklına her senaryo geliyor çaresizlikten. Herkesinki ulaşır yakında umarım.

cinecin

Mesaj gönderen cinecin » Çrş Ağu 21, 2019 7:23 pm

Arkadaşlar sonunda pasaportumu aldım, dünkü güncellemeden sonra toplam sanırım 29 günde elime geçmiş oldu ki keşke bayram girmeseydi daha erken mi olurdu acaba :/
Her neyse, ben dilekçemde okul 13 eylülde başlamasına rağmen 23 ağustosta başlamasını talep etmiştim, at11 belgemi de bu şekilde istemiştim. 20 ağustos’tan başlatmışlar güler misin ağlar mısın kargoya verdikleri gün, 19 şubatta doluyor görünüyor, oradan uzatacağım yani inşallah 👍🏽 Durumlar böyle

4prometheus

Mesaj gönderen 4prometheus » Çrş Ağu 21, 2019 7:32 pm

Arkadaşlar merhabalar, sonunda beklediğim haberi aldım, pasaportum UPS‘e verilmiş. Tahminimce yarın elime ulaşır. Peki buna sevinmeli miyim?

Bugün sabah konsolosluğu aradım, kadın bana 1-2 güne haber alırsınız dedi. Sonuç nedir diye sordum, 1-2 gün sonra öğrenirsiniz biz size bilgi veremiyoruz dedi. Bunlar ne demek bilmiyorum. Umarım olumlu olur.

Bu arada bekleyen bütün herkes umarım olumlu bir şekilde en yakın zamanda pasaportuna ulaşır ve bu bekleme stresinden kurtulur.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Ağu 21, 2019 7:42 pm

4prometheus yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 7:32 pm Arkadaşlar merhabalar, sonunda beklediğim haberi aldım, pasaportum UPS‘e verilmiş. Tahminimce yarın elime ulaşır. Peki buna sevinmeli miyim?

Bugün sabah konsolosluğu aradım, kadın bana 1-2 güne haber alırsınız dedi. Sonuç nedir diye sordum, 1-2 gün sonra öğrenirsiniz biz size bilgi veremiyoruz dedi. Bunlar ne demek bilmiyorum. Umarım olumlu olur.

Bu arada bekleyen bütün herkes umarım olumlu bir şekilde en yakın zamanda pasaportuna ulaşır ve bu bekleme stresinden kurtulur.
Cok sevindim. Umarim olumludur. Ben de hala beklemekteyim ama yarin mail atacagim ben de.

Kilitli