Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yusufjosef

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen yusufjosef » Cum Ağu 16, 2019 3:42 pm

Rigwald yazdı: Cum Ağu 16, 2019 3:10 pm İnşallah iyi haberler alırsınız, yoğunluktan dolayı büyük ihtimalle pazartesi günü topluca verirler kargoya(diye ümit ediyorum). Belirli bir süreyi atlatan arkadaşların başvurusu çok yüksek olasılıkla olumlu sonuçlanıyor zaten. Beklemek çok ayrı bir işkence tabi ama... Bu arada kargoya verilir verilmez düşmüyor sisteme, benim vizemi sabah 10 da vermelerine rağmen taaa akşam 9.30 gibi öylesine ups ye bakarken gördüm. Ertesi gün de öğleden sonra 3.30 gibi geldi.
Insallah. Ben de gelecek hafta kargoya verilecegini düsünüyorum. Umarim umdugumuz gibi olur.

4prometheus

Mesaj gönderen 4prometheus » Cum Ağu 16, 2019 10:49 pm

yusufjosef yazdı: Cum Ağu 16, 2019 3:41 pm Merhaba. UPS ücretini ödeyip poset aldigimda,ayni zamanda bir fis gibi bir sey de verdiler. Üzerinde yaziyor. Pasaport numaranizi biliyorsaniz,pasaport sorgu yerinden o numara ile de sorgulayabilirsin.
Cevabınız için teşekkür ederim. Ups poşedi konuldu fakat bana takip numarası verilmedi, sadece konsoloslukta sorgulamak için barkod numarası verildi. Artık pasaport numarasından kontrol edeceğiz.

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Cum Ağu 16, 2019 11:51 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Cum Ağu 16, 2019 10:53 am @rodosto sen 29 Temmuz'da başvurmuştun sanırım. Aynı gün başvurmuşuz ama eksik evrak yüzünden bekledim resmen talihsizlik.
Aynen 29 da başvurmuştum. Kötü olmuş eksik evrak olayın umarım bende de çıkmaz. Muhtemelen uçak biletimi ertelemek zorunda kalacağım kimseye bir ayın altında çıkmıyor gibi görünüyor. Off bir aylık yaz dil kursuna yetişemeyeceğim bunun yüzünden gidişim bir ay erteleniyor kesin.

Benden UPS para istemedi orada verdiği şeyin üstünde kapıda alınacak yazıyor inşallah onda da bir problem çıkmaz.

Beklemek çok zor.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cum Ağu 16, 2019 11:55 pm

rodosto yazdı: Cum Ağu 16, 2019 11:51 pm Aynen 29 da başvurmuştum. Kötü olmuş eksik evrak olayın umarım bende de çıkmaz. Muhtemelen uçak biletimi ertelemek zorunda kalacağım kimseye bir ayın altında çıkmıyor gibi görünüyor. Off bir aylık yaz dil kursuna yetişemeyeceğim bunun yüzünden gidişim bir ay erteleniyor kesin.

Benden UPS para istemedi orada verdiği şeyin üstünde kapıda alınacak yazıyor inşallah onda da bir problem çıkmaz.

Beklemek çok zor.
Bana söylenen, 3 hafta içinde haber alabilirsiniz, şeklindeydi, diken üstündeyim.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

sirmckellen

Mesaj gönderen sirmckellen » Cum Ağu 16, 2019 11:57 pm

Arkadaşlar yeniden selam,

Bu hafta vize görüşmem var, haftalardır evde dört dönüyorum :roll: Lisans eğitiminde birçok projede görev aldım, erasmus da yaptım, gönüllü işlerim de var. Ortalamam da yüksek fakat 2017de mezun oldum. Bu sene tamamen başvuru süreci ile geçti en sonunda ingilizce bölümden kabul aldım. Tüm belgeleri ayarladım ama ya ters bi soru sorarlarsa, ya vize gelmezse diye içim içimi yiyor. Sene içerisinde Litvanya ve Danimarka (burs gelmediydi malesef) dan da kabul almıştım fakat Almanya açıklanınca haliyle diğerlerini reddettim. İngilizce seviyem C1, Almancam yok fakat okulun sene içindeki kursuna da kayıt olacağım, Almancan neden yok, 2 senede neden öğrenmedin derler mi diye de korkuyorum :roll: Velhasıl o kadar emekten sonra kötü sonuç da almak istemiyorum. Forumda '16 defterine kadar sayfa sayfa okudum artık nasıl taktik yapacağımı şaşırdım. :? Bu hafta bayramda konulan ek görüşmelere giden arkadaşlar da yazmadı nasıl geçti etti. Zamanında o kadar mülakatlara,sınavlara girdim fakat bu vizenin stresi çok başkaymış. Tavsiyesi olan, destek vermek isteyen varsa lütfen yazsın, görüşmeye gitmeden olumlu mesaj okuyayım :)

idilge

Mesaj gönderen idilge » Cmt Ağu 17, 2019 12:29 am

Merhaba,
29 Ağustos'ta İstanbul'da vize randevum var. 2 gün önce BTU-Cottbus'tan yüksek lisans şartlı kabul aldım. Bölüm %100 ingilizce. IELTS belgem var.
Haziran ayında bu bölüme başvurduğumda diplomamı almamıştım. Dolayısıyla, şartlı kabulde diplomamı istiyorlar sadece. Okula diplomamı enrollment yapmaya gittiğimde teslim edeceğim.
Vize randevusuna diplomam + şartlı kabulumle gidersem bir sıkıntı yaşar mıyım? Bu süreçler sıkıntılı olabileceği için emin olmak istedim. Teşekkürler :)

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Cmt Ağu 17, 2019 1:19 am

sirmckellen yazdı: Cum Ağu 16, 2019 11:57 pm Arkadaşlar yeniden selam,

Bu hafta vize görüşmem var, haftalardır evde dört dönüyorum :roll: Lisans eğitiminde birçok projede görev aldım, erasmus da yaptım, gönüllü işlerim de var. Ortalamam da yüksek fakat 2017de mezun oldum. Bu sene tamamen başvuru süreci ile geçti en sonunda ingilizce bölümden kabul aldım. Tüm belgeleri ayarladım ama ya ters bi soru sorarlarsa, ya vize gelmezse diye içim içimi yiyor. Sene içerisinde Litvanya ve Danimarka (burs gelmediydi malesef) dan da kabul almıştım fakat Almanya açıklanınca haliyle diğerlerini reddettim. İngilizce seviyem C1, Almancam yok fakat okulun sene içindeki kursuna da kayıt olacağım, Almancan neden yok, 2 senede neden öğrenmedin derler mi diye de korkuyorum :roll: Velhasıl o kadar emekten sonra kötü sonuç da almak istemiyorum. Forumda '16 defterine kadar sayfa sayfa okudum artık nasıl taktik yapacağımı şaşırdım. :? Bu hafta bayramda konulan ek görüşmelere giden arkadaşlar da yazmadı nasıl geçti etti. Zamanında o kadar mülakatlara,sınavlara girdim fakat bu vizenin stresi çok başkaymış. Tavsiyesi olan, destek vermek isteyen varsa lütfen yazsın, görüşmeye gitmeden olumlu mesaj okuyayım :)
Selamlar. Öncelikle lisansta projelerde görev alman ve erasmus yapmanin fayda saglayacagini düsünüyorum. Bunun yani sira ingilizce bir bölümden kabul almissiniz ve ingilizcenizi kanitlayan bir belgeniz oldugunu düsünüyorum bu nedenle almanca istenecegini cok düsünmüyorum acikcasi. Orda almanca egitimi alacaginizi söylerseniz hallolur bence. Olumlu düsünün olumlu olsun. Ben de kendime hep böyle sorular soruyordum(ya olmazsa vb.) fakat olumlu düsünerek ilerledim ve vizeye basvurali 37 gün oldu. Dolu dolu bir lisans egitimi gecirmissiniz bence büyük bir avantaj. Umarim emeklerinizin karsiligini alirsiniz.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Cmt Ağu 17, 2019 1:23 am

idilge yazdı: Cmt Ağu 17, 2019 12:29 am Merhaba,
29 Ağustos'ta İstanbul'da vize randevum var. 2 gün önce BTU-Cottbus'tan yüksek lisans şartlı kabul aldım. Bölüm %100 ingilizce. IELTS belgem var.
Haziran ayında bu bölüme başvurduğumda diplomamı almamıştım. Dolayısıyla, şartlı kabulde diplomamı istiyorlar sadece. Okula diplomamı enrollment yapmaya gittiğimde teslim edeceğim.
Vize randevusuna diplomam + şartlı kabulumle gidersem bir sıkıntı yaşar mıyım? Bu süreçler sıkıntılı olabileceği için emin olmak istedim. Teşekkürler :)
Selamlar. Kusurabakmayin sorunuzu tam anlayamadim. Diplomaniz ve sartli kabulünüzle basvurmaniz gerekiyor zaten vizeye.

idilge

Mesaj gönderen idilge » Cmt Ağu 17, 2019 1:37 am

yusufjosef yazdı: Cmt Ağu 17, 2019 1:23 am Selamlar. Kusurabakmayin sorunuzu tam anlayamadim. Diplomaniz ve sartli kabulünüzle basvurmaniz gerekiyor zaten vizeye.
Merhaba,
şartlı kabul olduğu için bu eksik algılanır vize sürecini uzatır mı diye düşündüm. Bu süreç beni çok gerdi de kusura bakmayın :)

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cmt Ağu 17, 2019 2:13 am

idilge yazdı: Cmt Ağu 17, 2019 1:37 am Merhaba,
şartlı kabul olduğu için bu eksik algılanır vize sürecini uzatır mı diye düşündüm. Bu süreç beni çok gerdi de kusura bakmayın :)
%100 İngilizce bir bölümde niye şartlı kabul verdiler ki?

idilge

Mesaj gönderen idilge » Cmt Ağu 17, 2019 2:23 am

Başvurdugumda lisans diplomam elimde yoktu, bu sebeple.

idilge

Mesaj gönderen idilge » Cmt Ağu 17, 2019 2:44 am

Bir sorum daha olacak,
kabul mektubum elime posta ile ulaşamazsa vize randevusuna kadar, okulun mail ile yolladığı kabul mektubunun pdf'ini çıktı alarak vizeye başvurabilir miyim?

meov

Mesaj gönderen meov » Cmt Ağu 17, 2019 8:33 am

benim başvurum 1 hafta önceydi, kabul belgesinin çıktısını alıp götürdüm hiçbir sıkıntı çıkmadı

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Cmt Ağu 17, 2019 10:32 am

idilge yazdı: Cmt Ağu 17, 2019 2:23 am Başvurdugumda lisans diplomam elimde yoktu, bu sebeple.
Bana da şartlı kabul gelmişti geçici diploma yüzünden. Ben geçici mezuniyet belgesiyle vizeye başvurdum vize esnasında sıkıntı çıkarmadılar. Çıkarmazlar da zaten, okula kayıt olurken lazım diploma.

Svekla

Mesaj gönderen Svekla » Cmt Ağu 17, 2019 10:36 am

Herkese merhabalar,

Benim de 4 Eylül'de vize randevum var. Şöyle ki Bremen Universitesi'nden İngilizce bir Yüksek lisans bölümü için kabul aldım. Başvuru sırasında dil belgesi olarak lisans eğitiminin tamamen İngilizce olduğuna dair okulum tarafından verilmiş belge kabul edilmişti. Vize sürecinde konsolosluk bu belgeyi kabul etmekte mi yoksa IELTS, TOEFL vs belgelerini mecbur kılmakta mı?

HopeComesFirst

Mesaj gönderen HopeComesFirst » Cmt Ağu 17, 2019 2:59 pm

Selamlar,

Kalacak yer için yurtlara başvurdum fakat daha bir olumlu dönüş alamadım. Berlin'de yaşayan amcamlar var, vize görüşmesinde yurda başvurduğuma dair belge götüreceğim, olur da yurt çıkmazsa diye de Almanca eğitim süresi boyunca bu adreste kalabilir diye de amcamdan imzalı belge aldım. Bu belgeye eklemem gereken başka bir şey var mı? Onun oturum kartı kopyası, kira sözleşmesi vs gibi? Forumda sadece bir yorumda başvurduktan 4 hafta sonda akrabada kalacağına dair belge getirmen lazım diye geri dönüş yapmışlar. Açıkcası böyle durumla karşılaşıp gecikmek istemiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

bladeavis

Mesaj gönderen bladeavis » Cmt Ağu 17, 2019 4:04 pm

Merhaba, ben 5 temmuzda ulusal vizeye basvurdum. Basvurduktan 4 hafta sonra benden ek belge istediler okuldan kagit al bakalim hazirlik okulun bitince seni alcaklarmiymis diye dediler. Onu da alip hemen ilettim agustos bası. O hafta oradaki yabancilar subesine mail attim, hala islemde dediler. Baya gün gecti simdi bayram da bitiyor gelmezse sizce bir daha sormali miyim? UPS ten kontrol etmeye calisinca 2 yerden bakiyorum: birinde boyle bir padaport yok diyor, takip no ile sorgulayinca da upste bekletilmektedir yaziyor tee en basindan beri. Sizce ne yapmam lazim?
En son bladeavis tarafından Cmt Ağu 17, 2019 4:09 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

bladeavis

Mesaj gönderen bladeavis » Cmt Ağu 17, 2019 4:06 pm

HopeComesFirst yazdı: Cmt Ağu 17, 2019 2:59 pm Selamlar,

Kalacak yer için yurtlara başvurdum fakat daha bir olumlu dönüş alamadım. Berlin'de yaşayan amcamlar var, vize görüşmesinde yurda başvurduğuma dair belge götüreceğim, olur da yurt çıkmazsa diye de Almanca eğitim süresi boyunca bu adreste kalabilir diye de amcamdan imzalı belge aldım. Bu belgeye eklemem gereken başka bir şey var mı? Onun oturum kartı kopyası, kira sözleşmesi vs gibi? Forumda sadece bir yorumda başvurduktan 4 hafta sonda akrabada kalacağına dair belge getirmen lazım diye geri dönüş yapmışlar. Açıkcası böyle durumla karşılaşıp gecikmek istemiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Ben ulusal vize kagidina arkadasimin adresini yazdim, burasi neresi dedi kimde kalcaksin dedi bana, ev bulana kadar arkadasimda kalacagim bu kisiyi de zaten okulun gruplarindan buldum demistim. Ek belge falan istemediler. Istemedikleri bir seyi goturdugunde zaten direkt cikariyorlar vize gorusmesinde. Ben ucak biletimi de koymustum baktim cikarmislar.

gzmm

Mesaj gönderen gzmm » Cmt Ağu 17, 2019 4:31 pm

Merhaba arkadaşlar TU Dortmund tan kabulüm geldi. vize başvurusu için randevu alacağım. hafta sonu olduğu için pazartesi arayacağım. randevu alınınca gerekli belgeler zaten gönderiliyormuş sanırım. fakat netten araştırdığımda gerekli belgelerde halen üniversite öğrencisiyseniz not çizelgesi yazıyor. ben 1. sınıftım ve ikinci dönem finallere girmedim başka bi üniden kabul gelmişti ve zaten yaklaşık 6 üniye dil belgemle başvurmuştum ve hepsinden kabul de geldi yani gideceğimi düşündüğüm için okulu önemsememiştim. şimdi bu belge bende yok ve ankaradayım okulum istanbulda bu belgeyi mutlaka almam gerekiyor mu alsam bile sadece 1. dönem olacak. bir sorun yaratır mı?

ulkuton

Mesaj gönderen ulkuton » Cmt Ağu 17, 2019 10:09 pm

Arkadaşlar merhabalar,

Merak ettiğim bir konu var. Aranızda bütün belgeleri tam olup (örn: master kabulü, bloke hesap/garantör vs.) red alan oldu mu? Ya da red almış olan birini duydunuz mu?

Kilitli