Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sigorta iptali

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
dark

Sigorta iptali

Mesaj gönderen dark » Pzt Ağu 12, 2019 12:52 pm

Arkadaşlar merhaba,
Ben vize almadan önce CareConcept ten sağlık sigortası yaptırmıştım ve vize görüşmesinde de sigortamı görevliye verdim. Vizem geldi fakat okulum sağlık sigortası olarak AOK istediğini belirtti. Şimdi CareConcept teki sigortamı iptal ettirsem vizemde bir sorun çıkmaz değil mi?

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Re: Sigorta iptali

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzt Ağu 12, 2019 2:02 pm

dark yazdı: Pzt Ağu 12, 2019 12:52 pm Arkadaşlar merhaba,
Ben vize almadan önce CareConcept ten sağlık sigortası yaptırmıştım ve vize görüşmesinde de sigortamı görevliye verdim. Vizem geldi fakat okulum sağlık sigortası olarak AOK istediğini belirtti. Şimdi CareConcept teki sigortamı iptal ettirsem vizemde bir sorun çıkmaz değil mi?

Merhaba,
AOK'ya mail atın. CareConcept'i Befreiung yapıp yapmadıklarını sorun. Yapıyorlarsa o kağıtla kaydı yaparsınız ama sigortanızın kapsamına bakın ona göre hareket edin.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

dark

Mesaj gönderen dark » Çrş Ağu 14, 2019 1:19 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Pzt Ağu 12, 2019 2:02 pm Merhaba,
AOK'ya mail atın. CareConcept'i Befreiung yapıp yapmadıklarını sorun. Yapıyorlarsa o kağıtla kaydı yaparsınız ama sigortanızın kapsamına bakın ona göre hareket edin.
Merhaba,
Sanırım iptal ettirip direk ordan yaptırmam gerekicek. Vize için sıkıntı olmaz değil mi bu?

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 14, 2019 2:22 pm

dark yazdı: Çrş Ağu 14, 2019 1:19 pm Merhaba,
Sanırım iptal ettirip direk ordan yaptırmam gerekicek. Vize için sıkıntı olmaz değil mi bu?
İptal ettirmeyin, Almanya'ya gittikten sonra kayıt öncesi bu işlemi yapmanız daha sağlıklı olacak gibi.
Sigortayı sakın varmadan ve de AOK ile görüşmeden iptal etmeyin.
Kölle Alaaf!

dark

Mesaj gönderen dark » Çrş Ağu 14, 2019 2:57 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Çrş Ağu 14, 2019 2:22 pm İptal ettirmeyin, Almanya'ya gittikten sonra kayıt öncesi bu işlemi yapmanız daha sağlıklı olacak gibi.
Sigortayı sakın varmadan ve de AOK ile görüşmeden iptal etmeyin.
Ettim hocam TK dan da yaptırdım, yarın konsolosluğu arasam iyi olacak sanırım :(

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Çrş Ağu 14, 2019 3:19 pm

Ah be, daha çok uğraş. TK veya AOK'dan alsaydın bir tane muafiyet belgesini. Sen daha vize gelmeden mi iptal ettin?

dark

Mesaj gönderen dark » Çrş Ağu 14, 2019 3:26 pm

kdemir yazdı: Çrş Ağu 14, 2019 3:19 pm Ah be, daha çok uğraş. TK veya AOK'dan alsaydın bir tane muafiyet belgesini. Sen daha vize gelmeden mi iptal ettin?
Hayır hocam vizem çıktı. O yüzden sorun olmaz diye düşünmüştüm.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Çrş Ağu 14, 2019 3:33 pm

Sıkıntı olmaz gibi bence de

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 14, 2019 4:23 pm

dark yazdı: Çrş Ağu 14, 2019 3:26 pm Hayır hocam vizem çıktı. O yüzden sorun olmaz diye düşünmüştüm.
Seyahat başlangıcından üniversite kayıt gününe kadarki süreyi kapsayan seyahat sağlık sigortasına ihtiyacın var yine de. Riske atmana değmez.
Şu an kaydın tamamlanmamışsa eğer yukarıdaki geçerli ama yok ben kaydımı yaptım diyorsan direkt TK ya da AOK geçerli zaten. Buna rağmen yurtdışına çıkmadan önce kişinin seyahat sağlık sigortası yaptırması zorunludur diye biliyorum. Yanlışsam düzeltin.
Kölle Alaaf!