Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

KIT Problem bei der Annahme des Studienplatzes

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
lara.s.

KIT Problem bei der Annahme des Studienplatzes

Mesaj gönderen lara.s. » Sal Ağu 06, 2019 2:27 pm

Merhaba arkadaşlar
Ben KIT'ten Bachelor için kabul aldım ve Zulassungsbescheid içinde Studienplatz'ı 15.08.19 tarihine kadar annehmen yapmam gerektiği(damit der nicht an andere Bewerber vergeben wird) yazılı fakat sanırım Bewebungsportalda bir problem var çünkü ne bir ja nein yazısı ne de başka bir şey var. Aranızdan kabul alıp aynı sorunla karşı karşıya olan var mı acaba? Siz ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

bigmouse

Re: KIT Problem bei der Annahme des Studienplatzes

Mesaj gönderen bigmouse » Sal Ağu 06, 2019 3:24 pm

Hangi portaldan basvurdun? Uni asisst mi hochschulstart mi?

lara.s.

Mesaj gönderen lara.s. » Sal Ağu 06, 2019 4:17 pm

bigmouse yazdı: Sal Ağu 06, 2019 3:24 pm Hangi portaldan basvurdun? Uni asisst mi hochschulstart mi?
KIT'in kendi portalından: movein uni Karlsruhe

saliyliy

Mesaj gönderen saliyliy » Çrş Ağu 07, 2019 6:05 pm

lara.s. yazdı: Sal Ağu 06, 2019 2:27 pm Merhaba arkadaşlar
Ben KIT'ten Bachelor için kabul aldım ve Zulassungsbescheid içinde Studienplatz'ı 15.08.19 tarihine kadar annehmen yapmam gerektiği(damit der nicht an andere Bewerber vergeben wird) yazılı fakat sanırım Bewebungsportalda bir problem var çünkü ne bir ja nein yazısı ne de başka bir şey var. Aranızdan kabul alıp aynı sorunla karşı karşıya olan var mı acaba? Siz ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bende Wiing den kabul aldım. Bende de aynı durum var. Bewerberstatus bölümünden yapın demiş, öyle bir yer yok . Bewerbungstatus ile de aynı şey olmadığına göre bi gariplik var. Ben de senin yazını okuyunca fark ettim.

lara.s.

Mesaj gönderen lara.s. » Prş Ağu 08, 2019 8:57 pm

saliyliy yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 6:05 pm Bende Wiing den kabul aldım. Bende de aynı durum var. Bewerberstatus bölümünden yapın demiş, öyle bir yer yok . Bewerbungstatus ile de aynı şey olmadığına göre bi gariplik var. Ben de senin yazını okuyunca fark ettim.
Evet ben mail attim uniye hala dönüs yok umarim 15 ine kadar dönerler yoksa der wird vergeben yani yarin falan tekrar atmayi düsünüyorum maili cünkü 1 hafta oldu

saliyliy

Mesaj gönderen saliyliy » Çrş Ağu 14, 2019 12:40 pm

Arkadaslar benim mailime cevap geldi.

Liebe zukünftige Studierende,

sie haben bereits eine Zulassung zum Studium am KIT erhalten. Herzlichen Glückwunsch! Wir freuen uns, Sie bald in Karlsruhe zu begrüßen!

Bitte beachten Sie folgende Hinweise zur Einschreibung und zum Studienstart:

- Sie müssen einen Termin zur Einschreibung reservieren. Bitte wählen Sie einen Termin bei Ihrer Sachbearbeiterin. Den Namen Ihrer Sachbearbeiterin finden Sie oben rechts auf Ihrem Zulassungsbescheid. Es gibt Termine vom 23.09. bis zum 18.10.2019 (außer dienstags).

Şeklinde devam ediyor. Sanirsam sistemdeki sorun şu. Birden cok bolume basvurup kabul alanlarin 1 tane bolum secmesi gerekiyor ve onlar icin buton cikiyor. Ben tek bolume basvurdugum icin bende de yoktu buton ve gonderilen kabul mektubunun icerigini de degistirmemisler tek basvuru yapanlar icin bu da bize sorun yarattı. Sonuc olarak tek bolume başvuru yapanların korkmasına gerek yok.