Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bochum - Essen civarında kalacak yer arayışı

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
johnkruel

Bochum - Essen civarında kalacak yer arayışı

Mesaj gönderen johnkruel » Sal Ağu 13, 2019 10:21 pm

Merhaba arkadaşlar, geçen hafta itibari ile Ruhr üniveristesinden dil şartı ile kabul aldım. Bir sorun çıkmaması durumunda önümüzdeki Ekim ayında Ruhr üniversitesi bünyesinde altı ay dil eğitimi alıp daha sonra asıl alanımda eğitimine devam etmeyi planlıyorum. Gidiş tarihime neredeyse bir ay gibi bir zaman kaldı fakat hala kalabileceğim bir yer bulabilmiş değilim. Akafö yurtlarına başvurdum fakat çok uzun bekleme süreleri veriyorlar. Wg-gesucht ve Immobilien sitelerindeki hemen her ilana başvurdum fakat çoğundan herhangi bir yanıt bile alamıyorum.

Daha önce Bochum - Essen civarında yaşamış veya hala yaşayan arkadaşlar bana bu konuda tavsiye verirebilirlerse çok mutlu olurum. Her türlü tavsiyeye açığım, yoksa bu gidişle üniversitenin bahçesine çadır kuracağım :)

hakanmetn

Re: Bochum - Essen civarında kalacak yer arayışı

Mesaj gönderen hakanmetn » Çrş Ağu 14, 2019 12:24 am

Aslında benim de orada bir kabulüm var. Lakin diğer iki üniversitenin sonuçlarına göre hareket edeceğim. Eğer bir yol bulursam veyahut bulursan irtibatta kalalım. 😉👍 Olmadı çadır atarız 😂😂😂

ogzhnsnmn

Mesaj gönderen ogzhnsnmn » Sal Eyl 03, 2019 1:34 pm

Beyler ben de yüksek lisans için aynı yerden kabul aldım.İlk etapta burdan bulmamız imkansız.Oraya gittikten sonra bu işi halletmemiz gerekecek.İnsta, Facebook, Twitter falan varsa yazın mesaj atayım bir iletişime geçelim.Ben oradakilerden bi bilgi aldım bu konuda yazın hesabınızı mesaj atayım

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Sal Eyl 03, 2019 6:47 pm

Arkadaşlar vizeyi aldınız mı yoksa hala bekliyor musunuz?

ogzhnsnmn

Mesaj gönderen ogzhnsnmn » Sal Eyl 03, 2019 10:26 pm

Suat sen orada mısın kardeşim?

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Çrş Eyl 04, 2019 11:55 am

ogzhnsnmn yazdı: Sal Eyl 03, 2019 10:26 pm Suat sen orada mısın kardeşim?
Ben vize görüşmesine gittim, şu an bekleme aşamasındayım.