Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite 3’te Almanya’ya Başvurmak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nura

Üniversite 3’te Almanya’ya Başvurmak

Mesaj gönderen nura » Sal Ağu 13, 2019 11:42 am

Merhaba ,
C1 seviyesinde Almancam henüz yok bunun için 6-7 aya ihtiyacım var ve ben senetsek başlamadan geçiş yapmak istiyorum . İngilizce eğitim veren okullara başvurma ihtimalim yada şartlı kabul gibi okula başlayıp aynı anda dil okuluna devam etme olasılığım olur mu acaba ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Üniversite 3’te Almanya’ya Başvurmak

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 13, 2019 5:53 pm

Bunu sadece nickinize bakarak bilemeyiz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Sal Ağu 13, 2019 7:15 pm

nura yazdı: Sal Ağu 13, 2019 11:42 am Merhaba ,
C1 seviyesinde Almancam henüz yok bunun için 6-7 aya ihtiyacım var ve ben senetsek başlamadan geçiş yapmak istiyorum . İngilizce eğitim veren okullara başvurma ihtimalim yada şartlı kabul gibi okula başlayıp aynı anda dil okuluna devam etme olasılığım olur mu acaba ?
İngilizce pek bölüm yok bence son sene gitmek biraz mantıksız derslerini saymayabilirler master’a başvursan daha iyi

nura

Mesaj gönderen nura » Sal Ağu 13, 2019 10:47 pm

Physiker yazdı: Sal Ağu 13, 2019 5:53 pm Bunu sadece nickinize bakarak bilemeyiz.
Kusura bakmayın pek forum kullanan biri değilim durumumu şöyle açıklayayım,
Türkiye'de %100 ingilizce Endüstri Mühendisliği 3. sınıftayım 1 senem kaldı görünüyor ama okulumun sistemi dolayısıyla bu durum 2 seneye bile uzayabilir.Yeditepede okuyorum ve yıllık giderim zaten çok fazla(okula ödediğim para ,kira vs).Berlinde master yapmayı düşünüyordum fakat dil okuluna gelince burda kalmamın bütçe açısından ve kaybedeceğim zaman açısından pek fark yaratmayacağını hatta kendimi daha iyi geliştirebileceğimi düşündüğüm için aniden böyle bir arayışa girdim.Nasıl bir yol izlemem gerektiğini öğrenmeye çalışıyorum.Almanca yeni öğrenmeye başladım A2 seviyesindeyim ama öğrenmeye devam edeceğim .Teşekkürler ilginiz için.