Giris yapamayanlarin dikkatine
  • Sifremi unuttum özelligini kullanarak yeni sifre talebinde bulunmalisiniz.
    • Öncelikle gelen maildeki linke tiklayip, yeni sifreyi aktif hale getirin
    • Daha sonra maildeki yeni sifre ile giris yapin.
    • Yeni sifre belirlemek icin giris yaptiktan sonra buraya tiklayin
  • Mail adresi güncel olmadigi icin maili alamayanlar bu baslik altinda cözüme ulasabilirler.
  • Buradan yeni sistemle ilgili hata, sikayet, tavsiye, memnuniyet vs gibi konularda fikrinizi iletebilirsiniz.

Üniversite başvuru gerekli belgeler

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Tatabikbik

Üniversite başvuru gerekli belgeler

Mesajgönderen Tatabikbik » Pzr Ağu 11, 2019 10:16 pm

Herkese merhabalar

Yabancı dilden dolayı biraz sorun yaşıyorum üniversite başvurusu yapacağım üniversiteden üniversiteye değiştiği için şimdilik elimde olan belgeler bunlar

Lise diploması (yeminli tercüme,noter+apostil)
Lise transkript (yeminli tercüme,noter+apostil)
Pasaport (yeminli tercüme,noter+apostil)
ÖSYM yerleşti belgesi (yeminli tercüme,noter+apostil)

Şimdi arkadaşlar sorularım şunlar ,
Wuppertal, Paderborn, Giessen üniversitelerine başvuru yapacağım ayriyetten gerekli belgeler varmıdır? (Dil problemi olduğundan öğrenmekte güçlük çekiyorum)
Okula belgeleri yollarken sadece Almanca olan fotokopilerimi yoksa orjinalleri ile birliktemi yolluyoruz?
Belgeleri yollarken telefondan resmini çektim bu şekilde yollamamda bir sorun olurmu ve PDF e çevirmek zorunlumu ?

Şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
kdemir

Re: Üniversite başvuru gerekli belgeler

Mesajgönderen kdemir » Pzr Ağu 11, 2019 11:22 pm

Adobe PDF dönüştürücü kullanabilirsin telefonda https://play.google.com/store/apps/deta ... roid&hl=de
Pasaport için neden tercüme ve tasdik kullandın ki?
Fotokopisi yetmez mi?
Orijinal asla yollama, tasdikli fotokopilerini göndereceksin.
Tatabikbik

Mesajgönderen Tatabikbik » Pzt Ağu 12, 2019 9:15 am

Cevabın için teşekkürler. Bazı internet sayfalarında pasaportta istediğini okudum okulların o yüzden çevirttirdim garanti olsun diye şimdi tek sorum kaldı oda üstte saydığım belgeler yeterlimi? (Lisans başvurusu için)

Dediğim gibi dil problemim olduğu için çok emin olamıyorum o yüzden biliyorsanız yada bilen varsa hangi belgeler gerekli cevap olarak yanıtlarsanız sevinirim. Okullarıda tekrardan sayayım Wuppertal, Paderborn, Giessen bu okullara başvuru yapacağım.

Teşekkürler .
Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesajgönderen rodosto » Pzt Ağu 12, 2019 6:11 pm

Üniversite bölüm sayfalarında gerekli belgeler listelenir. Bölüm sayfalarının linkini atarsan daha kolay yardımcı olabilir insanlar burada.

Bölüm sayfalarını tamamen anlamanı öneririm bırak üniversiteleri, bölümden bölüme bile başvuru prosedürü değişebiliyor çünkü. Bazı bölümler sadece online portal'a belge yüklemeni gerektirebilirken bazıları (hatta çoğu) mektup ile belgelerini yollamanı isteyebilir.
ynsemreozzturk

Mesajgönderen ynsemreozzturk » Pzt Ağu 12, 2019 8:00 pm

Merhaba benimde merak ettiğim birşey var üni mezun oldum üni kazandım gitmedim 2 yıl sonra tekrar kazandım ve 1 dönem okudum bu sene tekrar kazandım yine gidemeyeceğim bu şekilde wuppertal üni başvuruda bulunabilrimiyim bilgisi olan varmi dil sertiffikam yok ve dil bilgim hiç yok sıfır olarak gitmeyi planlıyorum ? bilgisi olan varsa yazabilirmi ?
Tatabikbik

Mesajgönderen Tatabikbik » Pzt Ağu 12, 2019 8:13 pm

Okuyacak olduğum bölüm Tarih bölümü arıyorum arıyorum hem üniversitenin sitesinde google çeviri ne kadar çevirirse :/ maalesef bulamıyorum yardımcı olmak isteyen varsa çok memnun olurum gerekli belgeler ve başvuru formuna ulaşamadım bir türlü
Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesajgönderen rodosto » Sal Ağu 13, 2019 10:12 pm

İngilizce mi okuyacaksın almanca mı?
İngilizce Tarih çok yaygın değil diye biliyorum üniversitelerde. Almanca okuyacaksan hangi seviyede sertifikan var?

Dilim yok diyorsun anlamadım Almanca veya İngilizce olmadan nasıl üniversiteye başvurmayı düşünüyorsun?
Tatabikbik

Mesajgönderen Tatabikbik » Sal Ağu 13, 2019 11:03 pm

Üstte saymış olduğum 3 üniversitenin de şartlı kabul aldığını biliyorum o yüzden özellikle o 3 üniversiteyi seçiyorum.
Tarih bölümünü almanca okuyacağım tabii ki. Şuanda benim için önemli olan olay hangi belgeler istendiği
ynsemreozzturk

Mesajgönderen ynsemreozzturk » Sal Ağu 13, 2019 11:30 pm

rodosto yazdı:
Sal Ağu 13, 2019 10:12 pm
İngilizce mi okuyacaksın almanca mı?
İngilizce Tarih çok yaygın değil diye biliyorum üniversitelerde. Almanca okuyacaksan hangi seviyede sertifikan var?

Dilim yok diyorsun anlamadım Almanca veya İngilizce olmadan nasıl üniversiteye başvurmayı düşünüyorsun?
almancam yok malesef
sametbasli

Mesajgönderen sametbasli » Çrş Ağu 14, 2019 1:35 am

Merhaba bende tarih bölümüne başvuru yapıcağımda üni assisten başvuru yapabiliyorsun sadece ve wuppertal üniversitesi başvurularını kapattı sadece giessen var .Üni assistsizmi başvuru yapmayı planlıyorsun ?
Tatabikbik

Mesajgönderen Tatabikbik » Çrş Ağu 14, 2019 10:13 am

Cevabın için sağol başvuruların kapandığını bilmiyordum uni assistsiz başvuru yapmayacağım sadece sitesinde aradım ve bulamadım evrak olarak ne gerekiyor diye.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 10 misafir