Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da Yüksek Lisans Hayali Olanlar

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ulashes

Re: Almanya da Yüksek Lisans Hayali Olanlar

Mesaj gönderen ulashes » Pzr Ağu 11, 2019 9:16 am

Referans mektubu zorunlu değil sadece başvuruda belki önemserler diye koyabilirsin. Uniassist den başvuracaksan gerek yok tek belgeyi yüklersin, ama 5 üniversiteye ayrı ayrı yollayacaksan 5 örneğini de imzalatabilirsin.
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Pzr Ağu 11, 2019 3:47 pm

ulashes yazdı: Pzr Ağu 11, 2019 9:16 am Referans mektubu zorunlu değil sadece başvuruda belki önemserler diye koyabilirsin. Uniassist den başvuracaksan gerek yok tek belgeyi yüklersin, ama 5 üniversiteye ayrı ayrı yollayacaksan 5 örneğini de imzalatabilirsin.
Bu durumu pek anlamadım işte mesela diyelim 20 yere başvurcam hocaya 20 imza mı atttırmam gerekiyor çünkü referans mektupları zarflı geliyor zarfı açıp mı uni asistle yükleticem yada nasıl istemeliyiz hocadan hoca biraz kaprisli o yüzden soruyorum yaparsa tek kağıt yapar imzalar ben onu 20 okula zarfı açarak mı yollayacağım

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzr Ağu 11, 2019 3:51 pm

Muhan yazdı: Pzr Ağu 11, 2019 3:47 pm Bu durumu pek anlamadım işte mesela diyelim 20 yere başvurcam hocaya 20 imza mı atttırmam gerekiyor çünkü referans mektupları zarflı geliyor zarfı açıp mı uni asistle yükleticem yada nasıl istemeliyiz hocadan hoca biraz kaprisli o yüzden soruyorum yaparsa tek kağıt yapar imzalar ben onu 20 okula zarfı açarak mı yollayacağım
Her bir üniversite için ayrı ayrı zarf ama merak ettiğim nokta şu; neden?
Üniversitelerin kabul koşullarına bak, referans isteyene mektup ayarla sadece. Bu kadar zahmete ne gerek var?
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Pzr Ağu 11, 2019 5:37 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Pzr Ağu 11, 2019 3:51 pm Her bir üniversite için ayrı ayrı zarf ama merak ettiğim nokta şu; neden?
Üniversitelerin kabul koşullarına bak, referans isteyene mektup ayarla sadece. Bu kadar zahmete ne gerek var?
Bende onu diyorum işte neden diye :D hocadan yana sıkıntı olabilir hani 1 zarf olsa onu çoğaltabileceğimiz yer varmı hani noter falan ne bileyim bu süreçleri pek bilmiyorum nasıl oluyor yani 1 hocaya kaç referans mektubu yazdırmalıyım

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzr Ağu 11, 2019 6:01 pm

Muhan yazdı: Pzr Ağu 11, 2019 5:37 pm Bende onu diyorum işte neden diye :D hocadan yana sıkıntı olabilir hani 1 zarf olsa onu çoğaltabileceğimiz yer varmı hani noter falan ne bileyim bu süreçleri pek bilmiyorum nasıl oluyor yani 1 hocaya kaç referans mektubu yazdırmalıyım
Kaç tane lazımsa. :roll:
Kölle Alaaf!

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Pzr Ağu 11, 2019 7:25 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Pzr Ağu 11, 2019 6:01 pm Kaç tane lazımsa. :roll:
Yani diyelim 10 üniversite referans istiyor ben hocaya 10 referans mektubu yazdırıcam öyle mi. O zaman geçmiş olsun bana gider gitmez huysuz tavırlarını çekecem

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzr Ağu 11, 2019 7:34 pm

Muhan yazdı: Pzr Ağu 11, 2019 7:25 pm Yani diyelim 10 üniversite referans istiyor ben hocaya 10 referans mektubu yazdırıcam öyle mi. O zaman geçmiş olsun bana gider gitmez huysuz tavırlarını çekecem
Yazmayadabilir. :shock:
Kölle Alaaf!

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Pzt Ağu 12, 2019 6:13 pm

Alman üniversiteleri %99 eski hocalardan referans mektubu istemez. Bazı özeller hariç.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Pzt Ağu 12, 2019 7:36 pm

Dostum bak anlıyorum heyecan, stres , kaygı birçok durumu yaşayabiliyorsun bu süreçlerde ama bu sorduğun şeyler en son artık toplu iğnenin ucu kadar önem arz etmiyor , çok çok ayrıntı bunlar. Sitede kaynak çok biraz buralardan araştırarak devam edebilirsin, daha önemli meselelerde gayretini harcaman senin için en iyi yol olacaktır.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Pzt Ağu 12, 2019 8:22 pm

ulashes yazdı: Pzt Ağu 12, 2019 7:36 pm Dostum bak anlıyorum heyecan, stres , kaygı birçok durumu yaşayabiliyorsun bu süreçlerde ama bu sorduğun şeyler en son artık toplu iğnenin ucu kadar önem arz etmiyor , çok çok ayrıntı bunlar. Sitede kaynak çok biraz buralardan araştırarak devam edebilirsin, daha önemli meselelerde gayretini harcaman senin için en iyi yol olacaktır.
Haklısın kardeşim önce üniversitelerin listesini çıkartıp bölüm ölüm ayırmalıyım sonra teker teker başvuru nerden yapılacaksa onu yapmalıyım aslında çok meşakkatli ama bu süreç zor olmasaydı zaten herkes almanyada okurdu. Son olarak senin tevaiyen nedir kendim mi yapmalıyım bir danışma falanla mı yapmalıyım evrak sorunu falan çıkmaması için

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Sal Ağu 13, 2019 10:39 am

Yazılarından yola çıkarak söylemeliyim ki , danışmanlık alman iyi olacaktır. Tabi bu senin maddi durumuna bağlı bir konu. Sadece kabül için değil vize süreçleri filan birçok konuda yardımı dokunur. Ama tabi her danışmanlık şirketinden değil mesela bu siteden danışmanlıkla geldim ben makul fiyat ve sıkıntısız geldim sende bir görüşebilirsin. Kolay gelsin.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Sal Ağu 13, 2019 11:56 am

ulashes yazdı: Sal Ağu 13, 2019 10:39 am Yazılarından yola çıkarak söylemeliyim ki , danışmanlık alman iyi olacaktır. Tabi bu senin maddi durumuna bağlı bir konu. Sadece kabül için değil vize süreçleri filan birçok konuda yardımı dokunur. Ama tabi her danışmanlık şirketinden değil mesela bu siteden danışmanlıkla geldim ben makul fiyat ve sıkıntısız geldim sende bir görüşebilirsin. Kolay gelsin.
Bu sitenin türkiyede herhangi bir yerde ofisi varmı birde totalde kaç okula başvurdun ve toplam ne kadar tuttu ücreti danışman ücreti ve okul başvuru ücretlerle beraber

Ulas24

Mesaj gönderen Ulas24 » Cum Eki 04, 2019 4:42 am

ulashes yazdı: Cum Ağu 09, 2019 9:19 am Hayır rahatsızlık değil , rica ederim, bu çok muallak bir konu. Tamamen kişisel ,heves ,azim , psikoloji vesaire.. birçok konu çok önemli rol oynuyor burada. Ama Türkye'de ki başarın veya başarısızlığını temel alarak burada ki eğitim sistemini değerlendirmek güç olacaktır. İlaveten burada Türkiye nin en iyi üniversitelerinden başarılı olarak gelen öğrencilerin başarısızlığını, buna ilaveten anadolu üniversitelerinden gelipte başarılı olanlarını görebiliyorsun ama dediğim gibi bunu sadece derslerin etkisi olarak algılama. Sosyal çevreye adapte olamama, sürekli isyan etme , eğlencelerin dozunu kaçırma vs. bir sürü faktör var bunda. Genel olarak diyecekelerim bu kadar, kolay gelsin.
Sevgili adaşım ben kimya mühendisliği mezunuyum ortalama 2.35 berlinde yüksek lisans yapmak istiyorum bununla ilgili şansım var mı bana yardımcı olursan çok sevinirim görüşmek dileğiyle

ferhatttkck

Mesaj gönderen ferhatttkck » Sal Eki 08, 2019 11:21 am

Dil kursuna almandada kac ay gitmeyi dusunuyorsun ve ne kadar para lazim?

nursule

Mesaj gönderen nursule » Çrş Şub 12, 2020 5:11 pm

Muhan yazdı: Pzr Ağu 11, 2019 3:47 pm Bu durumu pek anlamadım işte mesela diyelim 20 yere başvurcam hocaya 20 imza mı atttırmam gerekiyor çünkü referans mektupları zarflı geliyor zarfı açıp mı uni asistle yükleticem yada nasıl istemeliyiz hocadan hoca biraz kaprisli o yüzden soruyorum yaparsa tek kağıt yapar imzalar ben onu 20 okula zarfı açarak mı yollayacağım
Bu bürokrasi beni de yıldırdı. Sana çok hak veriyorum. Bence de hocadan 1 tane referans mektumu istemek problemken 20 tane nasıl isteyesin ki. Şöyle düşündüm ki 1 tane referans mektubu alarak bunu çoğaltmak mümkün mü sormak isterim ? yani hani direk başvurduğun üni adına değilde genel bi söylemle yazılmış bir mektubu alıp zaten bildiğim kadarıya başvuru için orjınal belgeleri değilde kopyalarını istiyolar. Ne dersiniz ? bu mümkün olur mu?
Bende aynı noktada tıkandım. Önemli olmasa dahi ben evraklarıma bunu eklemek istiyorum.

okaraca

Mesaj gönderen okaraca » Prş Şub 13, 2020 6:48 pm

Tabikide, istediğiniz evrakların fotokopileri ile birlikte Alman Konsolosluğuna giderseniz evraklarınızı çoğaltabilirsiniz. Böylelikle hepsi orijinal evrakmış yerine geçiyor.
nursule yazdı: Çrş Şub 12, 2020 5:11 pm Bu bürokrasi beni de yıldırdı. Sana çok hak veriyorum. Bence de hocadan 1 tane referans mektumu istemek problemken 20 tane nasıl isteyesin ki. Şöyle düşündüm ki 1 tane referans mektubu alarak bunu çoğaltmak mümkün mü sormak isterim ? yani hani direk başvurduğun üni adına değilde genel bi söylemle yazılmış bir mektubu alıp zaten bildiğim kadarıya başvuru için orjınal belgeleri değilde kopyalarını istiyolar. Ne dersiniz ? bu mümkün olur mu?
Bende aynı noktada tıkandım. Önemli olmasa dahi ben evraklarıma bunu eklemek istiyorum.