Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya özel liseleri tanımıyormu?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
dogakdm

Almanya özel liseleri tanımıyormu?

Mesaj gönderen dogakdm » Cmt Ağu 10, 2019 12:53 pm

Merhaba bir arkadaşım bana Almanyadaki üniversitelerin Türkiyede mezun olduğun lisenin anadolu olup olmadığına baktıklarını söyledi, eğer özelse kabul vermiyorlarmış? Bu doğrumu, bütün üniversiteler bu şekildemi? İlk defa böyle bir şey duydum DAAD da bana böyle bir şey söylememişti. Özel liselerde anadolu lisesi olarak geçiyor zaten edevlette

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Re: Almanya özel liseleri tanımıyormu?

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cmt Ağu 10, 2019 1:07 pm

dogakdm yazdı: Cmt Ağu 10, 2019 12:53 pm Merhaba bir arkadaşım bana Almanyadaki üniversitelerin Türkiyede mezun olduğun lisenin anadolu olup olmadığına baktıklarını söyledi, eğer özelse kabul vermiyorlarmış? Bu doğrumu, bütün üniversiteler bu şekildemi? İlk defa böyle bir şey duydum DAAD da bana böyle bir şey söylememişti. Özel liselerde anadolu lisesi olarak geçiyor zaten edevlette
Anabin'de öyle bir açıklama yok.

https://anabin.kmk.org/no_cache/filter/ ... d_gewaehlt
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Cmt Ağu 10, 2019 1:20 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Cmt Ağu 10, 2019 1:07 pm Anabin'de öyle bir açıklama yok.

https://anabin.kmk.org/no_cache/filter/ ... d_gewaehlt
Acaba şeyden mi bahsediyor institutions kısmında bazı anadolu liseleri var, sadece onlaramı kabul veriliyor?

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cmt Ağu 10, 2019 1:25 pm

dogakdm yazdı: Cmt Ağu 10, 2019 1:20 pm Acaba şeyden mi bahsediyor institutions kısmında bazı anadolu liseleri var, sadece onlaramı kabul veriliyor?
Master ya da Bachelor başvurusu mu yapacaksınız?
Kölle Alaaf!

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Cmt Ağu 10, 2019 1:28 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Cmt Ağu 10, 2019 1:25 pm Master ya da Bachelor başvurusu mu yapacaksınız?
Bachelor yapmayı düşünüyorum, zaten master için lise diplomasına bakmıyorlar diye biliyorum

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cmt Ağu 10, 2019 1:34 pm

dogakdm yazdı: Cmt Ağu 10, 2019 1:28 pm Bachelor yapmayı düşünüyorum, zaten master için lise diplomasına bakmıyorlar diye biliyorum
Psikoloji masterı ile ilgili bir soru sormuştun sanırım, ona istinaden sorma gereği duydum.
Sana en net cevabı başvurmak istediğin üniversitenin öğrenci işleri verecektir. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım yine de.
Kölle Alaaf!

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Cmt Ağu 10, 2019 3:02 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Cmt Ağu 10, 2019 1:34 pm Psikoloji masterı ile ilgili bir soru sormuştun sanırım, ona istinaden sorma gereği duydum.
Sana en net cevabı başvurmak istediğin üniversitenin öğrenci işleri verecektir. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım yine de.
Tamam teşekkürler, üniversiteler genelde net bilgi vermiyorlar nedense bilmiyorum, ben aslında psikoloji istiyordum ama kabul almak zormuş diye vazgeçtim en kötü masterına giderim diye düşünüyorum yada işletme okuyacağım viyana yada almanyada. Psikoloji masterına kabul almakta zormu? Bu konuda bir fikrin varmı? Bir de psikolog olarak çalışmak çok rekabetliymiş sanırım almanyada buda beni korkutuyor

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cmt Ağu 10, 2019 3:16 pm

dogakdm yazdı: Cmt Ağu 10, 2019 3:02 pm Tamam teşekkürler, üniversiteler genelde net bilgi vermiyorlar nedense bilmiyorum, ben aslında psikoloji istiyordum ama kabul almak zormuş diye vazgeçtim en kötü masterına giderim diye düşünüyorum yada işletme okuyacağım viyana yada almanyada. Psikoloji masterına kabul almakta zormu? Bu konuda bir fikrin varmı? Bir de psikolog olarak çalışmak çok rekabetliymiş sanırım almanyada buda beni korkutuyor
Rica ederim! Üniversiteler genelde "iyi", "çok iyi" gibi ibareler kullanırlar. Broşürlerini iyi okumak gerek. NC varsa eğer geçmiş yılların NC ortalamasını paylaşan alman forumlarına rastlamıştım. Ayrıca girmek istediğin üniversitenin adı ve bölümü google'da Verfahrensergebnisse olarak aratırsan, geçmiş yıllara ait Bewerbungsverfahren (başvuru süreci) ile ilgili de detay veriyorlar. Yani e-mail ile direkt "Benim not ortalamam bu, acaba şansım nedir?" gibi sorulara asla kesin bir cevap vereceklerini sanmıyorum.
Not olarak da düşeyim Pychologie NC Aktuelle Werte, Pychologie Ohne-NC anahtar kelimelerin olsun aratırken.
Kölle Alaaf!

NoNick01

Mesaj gönderen NoNick01 » Cmt Ağu 10, 2019 7:43 pm

Özel yada devlet fark etmiyor. İkisi de tanınıyor.

kubilayxahin

Mesaj gönderen kubilayxahin » Pzr Ağu 11, 2019 12:01 am

Ben son sene temel liseye gectigim icin diplomam özel bir lise tarafindan hazirlandi. Cevirilerde yine de özel gymnasium olarak geciyordu. Basvurularda lise denkligi yüzünden herhangi bir sikinti yasamadim. Icin rahat olsun.

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Pzt Ağu 12, 2019 12:29 am

kubilayxahin yazdı: Pzr Ağu 11, 2019 12:01 am Ben son sene temel liseye gectigim icin diplomam özel bir lise tarafindan hazirlandi. Cevirilerde yine de özel gymnasium olarak geciyordu. Basvurularda lise denkligi yüzünden herhangi bir sikinti yasamadim. Icin rahat olsun.
Teşekkürler yanıtın için, şu an daha rahatladım peki yks puanınız neydi?

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Pzt Ağu 12, 2019 12:36 am

fingerspitzengefuehl yazdı: Cmt Ağu 10, 2019 3:16 pm Rica ederim! Üniversiteler genelde "iyi", "çok iyi" gibi ibareler kullanırlar. Broşürlerini iyi okumak gerek. NC varsa eğer geçmiş yılların NC ortalamasını paylaşan alman forumlarına rastlamıştım. Ayrıca girmek istediğin üniversitenin adı ve bölümü google'da Verfahrensergebnisse olarak aratırsan, geçmiş yıllara ait Bewerbungsverfahren (başvuru süreci) ile ilgili de detay veriyorlar. Yani e-mail ile direkt "Benim not ortalamam bu, acaba şansım nedir?" gibi sorulara asla kesin bir cevap vereceklerini sanmıyorum.
Not olarak da düşeyim Pychologie NC Aktuelle Werte, Pychologie Ohne-NC anahtar kelimelerin olsun aratırken.
Teşekkürler bilgi verdiğiniz için, şey psychology nc suz yok zaten bir de Psychology nc larına bakmıştım geçen yıl çok yüksek geldiği için vazgeçmiştim:/, çünkü 1,3 falan yapmak için türkiyede derece yapmam gerekiyor bir de daad bize psikolojinin zor kabul verdiğini söylemişti. Ama viyanada okuyabilirim oranın sınavını geçersem, yada almanyada master yapabilirim ama
Master’lar ne kadar rekabetli bilmiyorum, psikoloji master’ı için ortalamam kaç olmalı bir fikriniz var mı? Bu bilgilere nerden ulaşabilirim? Bir de acaba psikoloji okuyup Management yada PR gibi bir bölümde master yapabilirimiyim? Alakasız olsada biraz

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzt Ağu 12, 2019 12:54 am

dogakdm yazdı: Pzt Ağu 12, 2019 12:36 am Teşekkürler bilgi verdiğiniz için, şey psychology nc suz yok zaten bir de Psychology nc larına bakmıştım geçen yıl çok yüksek geldiği için vazgeçmiştim:/, çünkü 1,3 falan yapmak için türkiyede derece yapmam gerekiyor bir de daad bize psikolojinin zor kabul verdiğini söylemişti. Ama viyanada okuyabilirim oranın sınavını geçersem, yada almanyada master yapabilirim ama
Master’lar ne kadar rekabetli bilmiyorum, psikoloji master’ı için ortalamam kaç olmalı bir fikriniz var mı? Bu bilgilere nerden ulaşabilirim? Bir de acaba psikoloji okuyup Management yada PR gibi bir bölümde master yapabilirimiyim? Alakasız olsada biraz
Psikolojinin alt alanlarına odaklan.
Ohne NC 10 sn içinde 20'den fazla alan buldum.
Kölle Alaaf!

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Pzt Ağu 12, 2019 1:24 am

fingerspitzengefuehl yazdı: Pzt Ağu 12, 2019 12:54 am Psikolojinin alt alanlarına odaklan.
Ohne NC 10 sn içinde 20'den fazla alan buldum.
Psikoloji ohne nc olmaz onlar özel hs ler

kubilayxahin

Mesaj gönderen kubilayxahin » Pzt Ağu 12, 2019 2:34 am

dogakdm yazdı: Pzt Ağu 12, 2019 12:29 am Teşekkürler yanıtın için, şu an daha rahatladım peki yks puanınız neydi?
Ben girdigimde LYS idi sinav. TM-3 398 olmasi lazim.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzt Ağu 12, 2019 2:52 am

dogakdm yazdı: Pzt Ağu 12, 2019 1:24 am Psikoloji ohne nc olmaz onlar özel hs ler
Alt alanlarından bahsettim zaten.
Direkt Psikoloji master için bol şans, yakında güzel haberlerini alırız umarım.
Kölle Alaaf!

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Pzt Ağu 12, 2019 1:31 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Pzt Ağu 12, 2019 2:52 am Alt alanlarından bahsettim zaten.
Direkt Psikoloji master için bol şans, yakında güzel haberlerini alırız umarım.
Sağol daha master’a 4 yıl var ama

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Pzt Ağu 12, 2019 1:31 pm

kubilayxahin yazdı: Pzt Ağu 12, 2019 2:34 am Ben girdigimde LYS idi sinav. TM-3 398 olmasi lazim.
He tamam bwl mi okuyorsunuz?

kubilayxahin

Mesaj gönderen kubilayxahin » Pzt Ağu 12, 2019 2:01 pm

dogakdm yazdı: Pzt Ağu 12, 2019 1:31 pm He tamam bwl mi okuyorsunuz?
Hayir, bir sikinti cikmazsa önümüzdeki semester Logistikmanagement lisansina basliyorum. Sen de mi TMsin?

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Pzt Ağu 12, 2019 4:17 pm

kubilayxahin yazdı: Pzt Ağu 12, 2019 2:01 pm Hayir, bir sikinti cikmazsa önümüzdeki semester Logistikmanagement lisansina basliyorum. Sen de mi TMsin?
Evet, tm de bölüm sıkıntısı var malesef, ben daha tam karar veremedim:/ sen türkiyedede mi lojistiğe kayıt yaptırdın? Bir de başka hangi bölümlere başvurmuştun? Tm den bwl vwl gibi bölümler oluyor genelde birde işte management falan ama sırf management diye bölüm yoktu baktığımda hep özellerde var. Bir de neden bwl seçmedin merak ettiğim için soruyorum jjdjd