Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil okulu ile gidip sonrasında...

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Sinocan123

Dil okulu ile gidip sonrasında...

Mesaj gönderen Sinocan123 » Cum Ağu 09, 2019 9:18 am

Merhabalar, yaklaşık 3 aydır kafamı karıştıran içinden çıkılması güç bi durum ile karşınızdayım.
24 yaşında Elektrik-elektronik lise mezunu olup aktif olarak 4 yıldır mesleğimi piyasanın lider firmasında sürdürüyorum. Ama kendime burada bi gelecek çizmediğim için Almanyaya yerleşmek gibi bir amacım var.
Öncelikle dil kursu için vize başvurusunda bulunup, dil öğrendikten sonra orada benim mesleğimi sürdüren şirket sahibi dayım dil kursunda iken iş teklifinde bulunsa bu vizemi uzattırır mı hayatımı orada sürdürmeme yardımcı olur mu ?

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Re: Dil okulu ile gidip sonrasında...

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cum Ağu 09, 2019 12:29 pm

Sinocan123 yazdı: Cum Ağu 09, 2019 9:18 am Merhabalar, yaklaşık 3 aydır kafamı karıştıran içinden çıkılması güç bi durum ile karşınızdayım.
24 yaşında Elektrik-elektronik lise mezunu olup aktif olarak 4 yıldır mesleğimi piyasanın lider firmasında sürdürüyorum. Ama kendime burada bi gelecek çizmediğim için Almanyaya yerleşmek gibi bir amacım var.
Öncelikle dil kursu için vize başvurusunda bulunup, dil öğrendikten sonra orada benim mesleğimi sürdüren şirket sahibi dayım dil kursunda iken iş teklifinde bulunsa bu vizemi uzattırır mı hayatımı orada sürdürmeme yardımcı olur mu ?
https://www.bamf.de/SharedDocs/Anlagen/ ... cationFile

Sayfa 27'den sonraki açıklamaya göre cevap veriyorum.
Dil kursu ile alacağınız Oturum madde 16 1.'e göre olduğunda, devamında şartları sağlıyorsanız eğer işe başlamanızda bir sakınca yok.
Dilerseniz dayınız size sponsor olsun, sizi dil kursunu bitirdikten sonra işe alacağına dair bir mektup yazsın (o süreci özellikle dayınıza sorun), sonrasında da yolunuz açık olsun.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ağu 10, 2019 1:07 am

Dil kursu vizesini uzatamiyorsunuz hic bir sekilde. Onun yerine Türkiye de A2 seviyesine kadar almanca ögrenip, Goethe, Telc veya ÖSD gibi kurumlardan A2 sertifikasi aldiktan sonra Almanya da hangi eyalete gidecekseniz o eyaletin denklik merkezlerine karne denkligi icin basvuru yapacaksiniz. Denklik belgesini alip daha sonra Almanya dan bir firmadan is sözlesmesi yaparsaniz vize sansiniz yüksek olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cmt Ağu 10, 2019 9:37 am

Physiker yazdı: Cmt Ağu 10, 2019 1:07 am Dil kursu vizesini uzatamiyorsunuz hic bir sekilde. Onun yerine Türkiye de A2 seviyesine kadar almanca ögrenip, Goethe, Telc veya ÖSD gibi kurumlardan A2 sertifikasi aldiktan sonra Almanya da hangi eyalete gidecekseniz o eyaletin denklik merkezlerine karne denkligi icin basvuru yapacaksiniz. Denklik belgesini alip daha sonra Almanya dan bir firmadan is sözlesmesi yaparsaniz vize sansiniz yüksek olur.
Selam, dil kursu vizesi neden uzatılamıyor? Türkiye'de dil kursuna katılmak şart mı? Broşürdeki tabloyu inceledin mi?
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

Sinocan123

Mesaj gönderen Sinocan123 » Pzt Ağu 12, 2019 1:02 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Cum Ağu 09, 2019 12:29 pm https://www.bamf.de/SharedDocs/Anlagen/ ... cationFile

Sayfa 27'den sonraki açıklamaya göre cevap veriyorum.
Dil kursu ile alacağınız Oturum madde 16 1.'e göre olduğunda, devamında şartları sağlıyorsanız eğer işe başlamanızda bir sakınca yok.
Dilerseniz dayınız size sponsor olsun, sizi dil kursunu bitirdikten sonra işe alacağına dair bir mektup yazsın (o süreci özellikle dayınıza sorun), sonrasında da yolunuz açık olsun.
evet çok mantıklı zaten şuan dil kursu için gitsem orada geçireceğim bir kaç aydan sonra 2020 de yürürlüğe girecek olan nitelikli işçi yasasının yürürlüğe girmesi ile ile önümde pek bir zorluk kalacağini sanmıyorum ,sizce de öyle değil mi ?

Sinocan123

Mesaj gönderen Sinocan123 » Pzt Ağu 12, 2019 1:09 pm

Physiker yazdı: Cmt Ağu 10, 2019 1:07 am Dil kursu vizesini uzatamiyorsunuz hic bir sekilde. Onun yerine Türkiye de A2 seviyesine kadar almanca ögrenip, Goethe, Telc veya ÖSD gibi kurumlardan A2 sertifikasi aldiktan sonra Almanya da hangi eyalete gidecekseniz o eyaletin denklik merkezlerine karne denkligi icin basvuru yapacaksiniz. Denklik belgesini alip daha sonra Almanya dan bir firmadan is sözlesmesi yaparsaniz vize sansiniz yüksek olur.
peki ben Türkiye de A2 sertifikamı alana kadar bu nitelikli işçi yasası çıkmış olur bu yasa ile birlikte söz konusu vize almak kolaylaşır mı ? Sonuçta bana şirketten bi teklif gelecek, benim orada çalışmam için herhangi bi engel kalıyo mu ? bu istenilen b2 dil sertifikası sanırsam orada iş arayanlar için geçerli, bilginiz var mı ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 12, 2019 6:08 pm

Aynen, yukardaki yöntem vize icin en garanti yöntem. Yukardaki arkadasin paylastigi bilgiler de cok önemli ama Türkiye deki alman konsolosluklari biraz tuhaf. Dedigim sekilde vize sansiniz daha yüksek olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com