Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Berlin Bachelor Kabul Mektup

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sunagnn

TU Berlin Bachelor Kabul Mektup

Mesaj gönderen sunagnn » Pzt Ağu 05, 2019 6:25 pm

Arkadaslar merhaba aranizda benim gibi TU Berlin‘e bachelor icin basvuru yapmis ve kabul mektubunu almis olan var mi acaba? Ben Almanyadan basvuru yaptigim icin maille Zulassungsbescheid verilmeyecegi yalnizca mektup yollanacagi yaziyor okulun sitesinde( yurtdisi adresi verip basvuranlar maille bilgi aliyorlarmis) acaba kabul alan var mi ? Eger aldiysaniz Zarfin icerisinde ya da mailde neler vardi?
Tesekkürler cevaplar icin simdiden

Lopster

Re: TU Berlin Bachelor Kabul Mektup

Mesaj gönderen Lopster » Pzt Ağu 05, 2019 8:37 pm

Ben de bachelor başvurdum, Bestätigung maili geldi, yakın zamanda sonucu eve göndereceklermiş. Bekliyoruz bakalım...

sunagnn

Mesaj gönderen sunagnn » Sal Ağu 06, 2019 11:37 am

Lopster yazdı: Pzt Ağu 05, 2019 8:37 pm Ben de bachelor başvurdum, Bestätigung maili geldi, yakın zamanda sonucu eve göndereceklermiş. Bekliyoruz bakalım...
Umarim en kisa zamanda olumlu sonuc aliriz. Siz Türkiye‘den mi basvurmustunuz? Eger mail gelirse icerik hakkinda bilgi verirseniz cok sevinirim cünkü zarfin icerisinde de her ne kadar ayni bilgiler olacak olsa da mailler önce iletiliyormus.

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Sal Ağu 06, 2019 9:01 pm

Hayır ben Almanya'dan başvurdum.

Daha önce bir arkadaşım master için Tu Berlin'e başvurmuştu ama mail ile red yada kabule dair bir ileti gelmemişti ona.Direkt olarak eve posta göndermişlerdi.Gelişme olursa ben tarafında, haberdar edeeim

saliyliy

Mesaj gönderen saliyliy » Çrş Ağu 07, 2019 5:38 pm

https://zulapp.zuv.tu-berlin.de/qisserv ... ser&type=0

bunu kendi sitesinde yazmamış TUB ama internetteki forumlardan bu sayfayı buldum. burada uni-assist bewerbernummer ile dogum tarihinizi sifreniz olarak yazıp status meiner bewerbung bölümünden kontrol edebilirsiniz. N daha cevap yok veya ret demek. J kabul almışsınız demektir hayırlı olsun . Sabırlı olalım arkadaşlar , herkese başarılar.

Not: TUBerlin Wirtschafsingenieurwesen e basvurdum hala bekliyorum cevabı

sunagnn

Mesaj gönderen sunagnn » Çrş Ağu 21, 2019 12:09 am

saliyliy yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 5:38 pm https://zulapp.zuv.tu-berlin.de/qisserv ... ser&type=0

bunu kendi sitesinde yazmamış TUB ama internetteki forumlardan bu sayfayı buldum. burada uni-assist bewerbernummer ile dogum tarihinizi sifreniz olarak yazıp status meiner bewerbung bölümünden kontrol edebilirsiniz. N daha cevap yok veya ret demek. J kabul almışsınız demektir hayırlı olsun . Sabırlı olalım arkadaşlar , herkese başarılar.

Not: TUBerlin Wirtschafsingenieurwesen e basvurdum hala bekliyorum cevabı
Merhaba linkten haberim yoktu o yüzden cok tesekkürler:) benim portalda Zulassung:N, Zulassungsdatum: bos, Stand der Bewerbung: eine frist- und formgerechte Bewerbung liegt vor
Yazili yani anladigim kadariyla henüz Zulassungsverfahren sona ermemis.Cünkü bilgi kutucugunun yukarisindaki kirmizi yazida; mutlaka bi Datum yazmasi gerektigi Zusage ya da Absage lerin o yazan tarih sonrasi gönderilcegi yazili ben böyle bir cikarim yaptim en azindan:/ sizde de durum benzer mi?

Eeser

Mesaj gönderen Eeser » Çrş Ağu 21, 2019 5:26 am

Merhaba,
Tu Berlinden bende cevap bekliyorum. Uygulamada bir hafta once ayni statu ile gorundu.
Iki gun oncede bir mail geldi. Basvurunun eksiksiz oldugu, incelendigi, yogunluk nedeni ile sabir rica ettiklerini ve donusun ne sekilde yapilacagini bildiren bir mail. (TUM dan eylul ayi icin gorusme daveti almistim. ) Umarim Berlinden de cok gec olmadan olumlu bir cevap gelir. Herkese iyi sanslar.

sunagnn

Mesaj gönderen sunagnn » Çrş Ağu 21, 2019 12:22 pm

Eeser yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 5:26 am Merhaba,
Tu Berlinden bende cevap bekliyorum. Uygulamada bir hafta once ayni statu ile gorundu.
Iki gun oncede bir mail geldi. Basvurunun eksiksiz oldugu, incelendigi, yogunluk nedeni ile sabir rica ettiklerini ve donusun ne sekilde yapilacagini bildiren bir mail. (TUM dan eylul ayi icin gorusme daveti almistim. ) Umarim Berlinden de cok gec olmadan olumlu bir cevap gelir. Herkese iyi sanslar.
Bahsetmis oldugunuz Mail Bestätigungsmail miydi? Cünkü o mail bana yaklasik 1 ay önce gelmisti, baska bir mail almadim TU Berlinden.
TUM icin de ayrica tebrikler

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Çrş Ağu 21, 2019 12:51 pm

sunagnn yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 12:09 am Merhaba linkten haberim yoktu o yüzden cok tesekkürler:) benim portalda Zulassung:N, Zulassungsdatum: bos, Stand der Bewerbung: eine frist- und formgerechte Bewerbung liegt vor
Yazili yani anladigim kadariyla henüz Zulassungsverfahren sona ermemis.Cünkü bilgi kutucugunun yukarisindaki kirmizi yazida; mutlaka bi Datum yazmasi gerektigi Zusage ya da Absage lerin o yazan tarih sonrasi gönderilcegi yazili ben böyle bir cikarim yaptim en azindan:/ sizde de durum benzer mi?
Durum bende de tıpatıp aynı şekilde

Eeser

Mesaj gönderen Eeser » Çrş Ağu 21, 2019 1:55 pm

sunagnn yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 12:22 pm Bahsetmis oldugunuz Mail Bestätigungsmail miydi? Cünkü o mail bana yaklasik 1 ay önce gelmisti, baska bir mail almadim TU Berlinden.
TUM icin de ayrica tebrikler
Evet bahsettiginiz mail geldi. Umarim agustos sonuna kadar donus olur. Bol sans.

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Çrş Ağu 21, 2019 6:43 pm

Arkadaşlar üniversite sınavında yaklaşık kaç bine girdiniz ve sizce TU Berlin'den kabul alabilmek için ilk kaça girmemiz gerekir? Teşekkürler

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Çrş Ağu 21, 2019 7:32 pm

suat1503 yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 6:43 pm Arkadaşlar üniversite sınavında yaklaşık kaç bine girdiniz ve sizce TU Berlin'den kabul alabilmek için ilk kaça girmemiz gerekir? Teşekkürler

Bunun net bi cevabı yok, şu sıralamaya girersen kesin kabul alırsın diye bi garanti kimse veremez. Değerlendirmede birçok şey etkili

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Çrş Ağu 21, 2019 8:28 pm

Öncelikle cevap için teşekkürler mesela kötü bir sonuç elde ettim üniversite sınavından. Sosyal etkinlikerde bulunmak ya da ders dışında bölümümle ilgili faaliyetlere katılmak kabul olmamız konusunda etkili faktör olur diyorsunuz anladığım kadarıyla

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Çrş Ağu 21, 2019 8:53 pm

suat1503 yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 8:28 pm Öncelikle cevap için teşekkürler mesela kötü bir sonuç elde ettim üniversite sınavından. Sosyal etkinlikerde bulunmak ya da ders dışında bölümümle ilgili faaliyetlere katılmak kabul olmamız konusunda etkili faktör olur diyorsunuz anladığım kadarıyla
Master için bölümünle alakalı katıldığın konferanslar, sertifika programları,etkinlikler özgeçmişin vs baya etkili. Lisans için az etkili

Lisansta genel olarak ösym sınavın, lise diploma ortalaman ve transkriptin değerlendirmede büyük bir rol oynar. Ama sen kendi alanında etkili bi proje yapmışsan üniversiteye referans olarak gösterebilirsin. Ösym puanın 300-320'nin altında olmadığı sürece kafana çok takacak bir durum yok zannımca

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Çrş Ağu 21, 2019 9:35 pm

Ben baya etkili demezdim. Aynı ortalamalı insanların önüne geçebilirsiniz ama yüksek ortalamalı biri her türlü daha avantajlıdır. Yüksek lisansta en önemli faktör akademik performanstır. Bunun ardından iş tecrübesi, akademik çalışmalar ve sertifikalar(çalışıp sınavla alınılan, katılım değil) gelir. Gerisi fasa fiso bence.

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Çrş Ağu 21, 2019 10:02 pm

Ikiniz de çok sağaolun kolay gelsin umarım hepimiz istediğimiz yerlere gidebiliriz.

sunagnn

Mesaj gönderen sunagnn » Cum Ağu 30, 2019 5:44 pm

Arkadaslar bir arkadasim bugün bir kac saat önce bachelor Wirtschaftsinformatik icin kabul mektubunu aldi ( kendisi alman) ben de haber vermek istedim sanirim artik yavastan gönderiliyor mektuplar o yüzden posta kutunuzu saat basi kontrol edin bence ya da baska birinin ev adresini verdiyseniz ye ondan rica edin.
Ayrica portali sorarsaniz bende her sey ayni görünüyor hala eine fristgerechte Bewerbung liegt vor seklinde :( belki de portala bilgileri girmekle ugrasmayip direkt mektuplari atiyolardir ama bu sene her sekilde cok gec ve yavas calisiyolar diger Unilere kiyasla sansimiza.(
Neyse herkese bol sans

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Cum Ağu 30, 2019 9:47 pm

Benim Status'de değişmedi başvuru portalında, aynı şey yazıyor. Bakalım eve mektup ne zaman gelecek. Bir an önce gönderseler de bari ona göre aksiyon alsak

Eeser

Mesaj gönderen Eeser » Cmt Ağu 31, 2019 7:09 am

Benim durum bilgisinde bir degisiklik yok.

sunagnn

Mesaj gönderen sunagnn » Çrş Eyl 04, 2019 5:12 pm

Bana mektup bugün ulasti kabul almisim ama portala hala hic bir bilgi yok onu da sordum portala bilgi bu yil girilmedigini söylediler bu forum da böylece mutlu bi sona ulasmis oldu:))herkese basarilar