Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sıkıntılı Kayıt Süreci

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
ultrasalgeria

Sıkıntılı Kayıt Süreci

Mesaj gönderen ultrasalgeria » Cum Ağu 02, 2019 1:53 pm

Selamlar arkadaşlar, 1 yıldır Köln'deydim dil kursu vasıtasıyla ve yakın zamanda TH Köln Bilgisayar Mühendisliği'ne kabul almıştım ikinci üniversitemi okumak için. Kayıt belgelerimi birkaç gün önce yolladım. Ancak TestDaF puanım 14 olduğu için yetmediğine, 30 Eylül'e kadar DSH 2 veya TestDaF 16 sertifikası götürmem gerektiğine dair bir e-mail geldi ve elim kolum bağlandı. Bu tarihe sınav yetiştirme ve bu sınavdan istenen puanı alma şansım yok. DSH kursuna kayıt olmak istiyorum ancak kış dönemi kayıt için son tarih 1 Temmuz'muş saçmalığın daniskası. Elim kolum bağlandı şu an. Hre şeye rağmen kursa kayıt olmak adına e-mail gönderdim ama %99,9 ihtimalle hayır diyecekler. Universitat zu Köln'de de DSH kursu yok sanıyorum. Deutsch als Fremdsprache kursları var ancak DSH kursu ile alakalı bilgi bulamadım.

Bilgisi, fikri veya önerisi olan var mıdır?