Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Mardersahi

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen Mardersahi » Sal Mar 19, 2019 5:48 pm

lullalulla yazdı: Sal Mar 19, 2019 3:21 pm arkadaşlar merhaba, bu garantör belgesini almak ortalama ne kadar sürüyor acaba? randevu tarihiyle birlikte en az bir ay sürüyor diye duydum, doğru mudur?
Hemen alınıyor diye biliyorum.
Hatta belediyenin randevusu gitme günü var benim bildiğim pazartesi ve perşembeydi tabii değişiklik gösterebilir.
Benim akrabam pazartesi gitti aldı 4 gün sonra elime ulaştı posta daha uzun sürdü

lullalulla

Mesaj gönderen lullalulla » Prş Mar 21, 2019 3:10 pm

Mardersahi yazdı: Sal Mar 19, 2019 5:48 pm Hemen alınıyor diye biliyorum.
Hatta belediyenin randevusu gitme günü var benim bildiğim pazartesi ve perşembeydi tabii değişiklik gösterebilir.
Benim akrabam pazartesi gitti aldı 4 gün sonra elime ulaştı posta daha uzun sürdü
teşekkürler. Ben forumlarda hep randevu istedim bir ay sonraya verdiler gibi şeyler okuduğum için gözüm korktu. bir denemekte fayda var o zaman.

türkbey

Mesaj gönderen türkbey » Sal Nis 02, 2019 5:08 pm

Merhaba arkadaşlar. 1 yıldır Almanya'da yaşıyorum ve oturum süremiz uzatmak için babamın bir arkadaşından garantör olmasını rica ettim. Bugün Ausländerbehörde'ye başvuru için gittiğinde çalışan kişi şunları demiş "3 yıl önce bir telekomünikasyon şirketi ile davalık olmuşsunuz bu yüzden garantör olamazsınız". 3 yıl önce anlaşmazlık yüzünden davalık oluyorlar ve bizim adam suçlu bulunup 110 euro para cezası ödüyor. Bu sebepten dolayı garantör olamaması normal mi? Bu konuyu daha önce yaşayan ya da detaylı bilgi sahibi olan varsa lütfen beni aydınlatsın.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 04, 2019 9:50 am

türkbey yazdı: Sal Nis 02, 2019 5:08 pm Merhaba arkadaşlar. 1 yıldır Almanya'da yaşıyorum ve oturum süremiz uzatmak için babamın bir arkadaşından garantör olmasını rica ettim. Bugün Ausländerbehörde'ye başvuru için gittiğinde çalışan kişi şunları demiş "3 yıl önce bir telekomünikasyon şirketi ile davalık olmuşsunuz bu yüzden garantör olamazsınız". 3 yıl önce anlaşmazlık yüzünden davalık oluyorlar ve bizim adam suçlu bulunup 110 euro para cezası ödüyor. Bu sebepten dolayı garantör olamaması normal mi? Bu konuyu daha önce yaşayan ya da detaylı bilgi sahibi olan varsa lütfen beni aydınlatsın.
Schufa diye bir sistem var Almanya da, sanirim Schufa kaydi temiz olmadigi icin vermemis olabilirler. O 3 sene önceki dava, 2020 ocakta silinir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

benjamin34

Mesaj gönderen benjamin34 » Cum Haz 14, 2019 3:29 pm

Merhaba. 13.06.2019 tarihinde ulusal vize başvurusunda bulundum. Vize memuru garantör belgesinde ''nachgewiesen'' sekmesinin işaretli olması gerektiğini söyledi ve evrağı yeniden ibraz etmem için ek süre verdi. Evrak tesliminden sonra işlemlerini başlatabileceğimi eğer ulaşmazsa bu şekilde işleme sokacaklarını belirtti. Ben de Almanya'daki yabancılar dairesinden tekrar istedim bu belgeyi. Onlarda bu kısmın işaretli olması için uzun bir süreç gerekiyor bu yüzden bunu artık kimseye yapmıyoruz ve bunu da Türkiye'deki konsolosluğun biliyor olması gerektiğini söyledi. Şimdi benim yapmam gereken nedir? Yabancılar dairesinden bu duruma ilişkin bir teyit yazısı alıp mail atmayı düşünüyorum. Sizce uygun mudur? Bu başlığın altına sorulacak soru değil biliyorum özür dilerim fakat bir sorum daha olacak. Benim ailem Almanya'da yaşıyor aynı zamanda babam Alman vatandaşı. Verdiğim evraklarda bu durum zaten belli. Sizce bu durum vize reddine yol açar mı? ya da tam tersine olumlu bir durum mudur? Cevaplarınız için teşekkürler.

gigizemzem

Mesaj gönderen gigizemzem » Prş Haz 27, 2019 4:13 pm

Merhabalar.
Sanırım iki ülke arasındaki işleyişin kopukluğundan olmuş ama benim fikrimce babanızın Alman vatandaşı olması büyük avantaj. Size bir soru soracağım Konsolokluk bu garantör belgesinin Noterde onaylatılmasını istiyor mu? Öyle bir yazı okudum ama? Size bu konu hakkında bir şey dediler mi?
Teşekkürler

benjamin34

Mesaj gönderen benjamin34 » Pzt Tem 08, 2019 12:01 pm

gigizemzem yazdı: Prş Haz 27, 2019 4:13 pm Merhabalar.
Sanırım iki ülke arasındaki işleyişin kopukluğundan olmuş ama benim fikrimce babanızın Alman vatandaşı olması büyük avantaj. Size bir soru soracağım Konsolokluk bu garantör belgesinin Noterde onaylatılmasını istiyor mu? Öyle bir yazı okudum ama? Size bu konu hakkında bir şey dediler mi?
Teşekkürler
Hayır noter onayına falan gerek yok. Almanya'dan gelen orjinal evrağı vermen yeterli.

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Sal Tem 09, 2019 7:24 pm

Physiker yazdı: Pzt Oca 01, 2018 6:55 pm Garantor olacak kisi Yabancilar Polisine asagidaki belgelerle basvuru yapar :

- Pasaport
- Aylik gelirini gosteren belge ( Einkommensnachweis ).. Sayet garantor olacak kisi emekliyse maas dokumani ( Gehaltsnachweis ) , sayet serbest meslek sahibi ise Steuerbescheid ( ne kadar vergi odedigini gosteren belge ) veya Finansal danismanindan aldigi Gelir ve Gider Belgesi ( aktueller Steuerbescheid sowie z.B. Gewinn- und Verlustrechnung des Steuerberaters )..

Bunun yaninda garantor veya davet edecegi kisinin asagidaki bilgilerine ihtiyaci vardir :

- Isim Soyisim
- Dogum Tarihi ve Yeri
- Gelecek olacak kisinin Turkiyedeki adresi
- Davetiye yollanan kisinin Pasaport numarası..
Merhaba arkadaşlar
Bana garantör olacak yakınım yabancılar polisiyle konuşmuş hangi belgeler gerekli diye yabancılar polisi belgeleri biz söylemiyoruz konsolosluktan öğreniyorsunuz demiş. Benim şu anda konsolosluğa ulaşmam ve mailime cevap almam zor gibi yukarıda yazan belgeler yeterlimi varmı bir güncelleme. Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. Teşekkürler.

karammel

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung - 2018

Mesaj gönderen karammel » Çrş Tem 17, 2019 7:56 pm

wuppi yazdı: Pzr Mar 04, 2018 5:55 am Türkiyeden garantör kabulu olabiliyor. Bana Türkiye de ki ailem garantör. Ama ilk gelisimde onlar degil, Almanya da ki bir tanidigimiz garantördü. Yabancilar polisi Türkiyeden ailemin garantör olabilecegini söyleyince ben garantörümü ailem olarak degistirdim
Ailenin Türkiyeden garantör olabilmesi için ne yapman gerekiyor ve koşullar tam olarak ne biliyor musun? Gelir durumu vs ile ilgili. Ben de Almanya'dan garantör ile gidecektim fakat zamanım kalmadığı için onu yapamıyorum acaba, ailem burdan alabileceğimiz bir belge ile bana sponsor olabilir mi diye düşündüm fakat ekonomik durumumuzun yeterli gelip gelmeyeceğinden emin değilim.

ulkuton

Mesaj gönderen ulkuton » Pzt Tem 29, 2019 1:26 pm

Arkadaşlar bilgi sahiplerinin acil yardımına ihtiyacım var. Garantör sonucum açıklandı ve ona 200 euro eksik gözüktüğünü söylemişler. Bunu düzeltmek için yapabileceğim herhangi bir şey var mı biliyor musunuz? Kesin olmuyor mu demek bu

berkaybilir

Mesaj gönderen berkaybilir » Prş Ağu 01, 2019 10:53 pm

Sayfada baktığımda bazı üniversitelerin Türkiye'den aile fertlerinin de garantör olabileceğini yazıyordu.Şimdi burada baktığımda Türkiye'den garantör olmuyor yazıyor hangisi doğru tereddütte kaldımda?
Birde eğer bazı üniversiteler Türkiye'den garantör kabul ediyorsa bildiğiniz var mıdır?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ağu 02, 2019 1:48 am

berkaybilir yazdı: Prş Ağu 01, 2019 10:53 pm Sayfada baktığımda bazı üniversitelerin Türkiye'den aile fertlerinin de garantör olabileceğini yazıyordu.Şimdi burada baktığımda Türkiye'den garantör olmuyor yazıyor hangisi doğru tereddütte kaldımda?
Birde eğer bazı üniversiteler Türkiye'den garantör kabul ediyorsa bildiğiniz var mıdır?
Hangi sayfada bazi "üniversitelerin" Türkiye den garantör kabul ettigi yaziyordu?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

berkaybilir

Mesaj gönderen berkaybilir » Cum Ağu 02, 2019 1:51 am

deutschstudent.com yani bu sayfada yazıyor.Almanya'da eğitim masrafları kısmında "Ayrica bazi sehirlerde, Türkiye den aile fertlerinin de garantörlügü kabul ediliyor. Bu konuyu direk olarak oturum uzattiginiz yabancilar dairesinde sormaniz gerekmektedir." yazıyor.

mbekir705

Mesaj gönderen mbekir705 » Cum Ağu 02, 2019 4:19 pm

Merhaba arkadaşlar garantör ile alakalı kafama takılan üç şeyi danışmak istiyorum.
1) Sitede çoğu yerde sadece almanyadan birisinin garantör olabileceği söyleniyor. Ancak ben konsolosluğun dokümanlarıda aksini görüyorum. Türkiyeden birisinin de garantör olabileceği yazıyor.
2) aynı dokümanda bloke hesap dışındaki 3 yolun (ebeveyn taahhütü, Almanya'dan veya Türkiye'den birisinin garantörlüğü) denenmesi halinde Almanyaya varınca yabancılar dairesinin yine bir bloke hesap isteyebileceği yazıyor. O zaman bu yolların tek avantajı bloke hesabın açılma sürecini geciktirmek oluyor. Yani biz Almanyaya hesabımızda 10 bin euro olmadan gidemez miyiz?
Yanlış anladığım yerler varsa düzeltin lütfen.
3) Garantör olan kişiye herhangi bir mali yük olacak mı mesela para benim hesabıma illaki onun hesabından mı gelmek zorunda ya da benim hesabıma yeterli para gelmezse onunkinden mi çekilecek? Bunlara benzer yükümlülükler var mı?

link:

https://tuerkei.diplo.de/blob/1794498/0 ... m-data.pdf

berkaybilir

Mesaj gönderen berkaybilir » Cmt Ağu 03, 2019 2:56 pm

mbekir705 yazdı: Cum Ağu 02, 2019 4:19 pm Merhaba arkadaşlar garantör ile alakalı kafama takılan üç şeyi danışmak istiyorum.
1) Sitede çoğu yerde sadece almanyadan birisinin garantör olabileceği söyleniyor. Ancak ben konsolosluğun dokümanlarıda aksini görüyorum. Türkiyeden birisinin de garantör olabileceği yazıyor.
2) aynı dokümanda bloke hesap dışındaki 3 yolun (ebeveyn taahhütü, Almanya'dan veya Türkiye'den birisinin garantörlüğü) denenmesi halinde Almanyaya varınca yabancılar dairesinin yine bir bloke hesap isteyebileceği yazıyor. O zaman bu yolların tek avantajı bloke hesabın açılma sürecini geciktirmek oluyor. Yani biz Almanyaya hesabımızda 10 bin euro olmadan gidemez miyiz?
Yanlış anladığım yerler varsa düzeltin lütfen.
3) Garantör olan kişiye herhangi bir mali yük olacak mı mesela para benim hesabıma illaki onun hesabından mı gelmek zorunda ya da benim hesabıma yeterli para gelmezse onunkinden mi çekilecek? Bunlara benzer yükümlülükler var mı?

link:

https://tuerkei.diplo.de/blob/1794498/0 ... m-data.pdf
Aynen,bende bundan bahsediyorum buraya baktığımzıda bize 3 seçenek sunuluyor.

mbekir705

Mesaj gönderen mbekir705 » Cmt Ağu 03, 2019 8:25 pm

berkaybilir yazdı: Cmt Ağu 03, 2019 2:56 pm Aynen,bende bundan bahsediyorum buraya baktığımzıda bize 3 seçenek sunuluyor.
Merak içindeyim vallahi umarım türkiyeden birisini garantör gösterebiliyoruzdur. :?

berkaybilir

Mesaj gönderen berkaybilir » Pzr Ağu 04, 2019 5:59 pm

mbekir705 yazdı: Cmt Ağu 03, 2019 8:25 pm Merak içindeyim vallahi umarım türkiyeden birisini garantör gösterebiliyoruzdur. :?
Günlerdir bu konuyu araştırıyorum bende,eğer böyle bir durum var ve Almanya'ya gittikten sonra bloke hesap istemezse bu benim işimi çok kolaylaştıracak. :D

ulkuton

Mesaj gönderen ulkuton » Pzt Ağu 05, 2019 11:07 am

mbekir705 yazdı: Cmt Ağu 03, 2019 8:25 pm Merak içindeyim vallahi umarım türkiyeden birisini garantör gösterebiliyoruzdur. :?
berkaybilir yazdı: Pzr Ağu 04, 2019 5:59 pm Günlerdir bu konuyu araştırıyorum bende,eğer böyle bir durum var ve Almanya'ya gittikten sonra bloke hesap istemezse bu benim işimi çok kolaylaştıracak. :D
Merhabalar,

Ben bu konuyu iDataya sormuştum. iData Türkiye'den sadece ebeveynlerin sana garantör olabilir dendi. Yani ağabeyin bile olsa garantör olamaz sadece annen ya da baban. Ve Aynı garantör başvurusundaki gibi düzenli bir geliri olması lazım. Düzenli gelir yerine üzerine gözüken bir mülk göstermesi yeterli değil.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzt Ağu 05, 2019 2:45 pm

benjamin34 yazdı: Cum Haz 14, 2019 3:29 pm Merhaba. 13.06.2019 tarihinde ulusal vize başvurusunda bulundum. Vize memuru garantör belgesinde ''nachgewiesen'' sekmesinin işaretli olması gerektiğini söyledi ve evrağı yeniden ibraz etmem için ek süre verdi. Evrak tesliminden sonra işlemlerini başlatabileceğimi eğer ulaşmazsa bu şekilde işleme sokacaklarını belirtti. Ben de Almanya'daki yabancılar dairesinden tekrar istedim bu belgeyi. Onlarda bu kısmın işaretli olması için uzun bir süreç gerekiyor bu yüzden bunu artık kimseye yapmıyoruz ve bunu da Türkiye'deki konsolosluğun biliyor olması gerektiğini söyledi. Şimdi benim yapmam gereken nedir? Yabancılar dairesinden bu duruma ilişkin bir teyit yazısı alıp mail atmayı düşünüyorum. Sizce uygun mudur? Bu başlığın altına sorulacak soru değil biliyorum özür dilerim fakat bir sorum daha olacak. Benim ailem Almanya'da yaşıyor aynı zamanda babam Alman vatandaşı. Verdiğim evraklarda bu durum zaten belli. Sizce bu durum vize reddine yol açar mı? ya da tam tersine olumlu bir durum mudur? Cevaplarınız için teşekkürler.
Uzun bir süreç dedikleri olay da büyüttükleri ve abarttıkları gibi bir durum değil. "Ämtlich geändert, Siegel/Stempel/Unterschrift" bunları yapacaklar ya. Yaptıkları şey işgüzarlık ve de konsolosluk çalışanları da bunun farkında.
Aynı durum bende de var, sinir bozucu. Bu hafta içinde hallolmazsa eğer, Eylül'deki Verpflichtungserk. randevusunu bekleyeceğim.
Gelişmelerle ilgili yazarsan sevinirim.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

berkaybilir

Mesaj gönderen berkaybilir » Pzt Ağu 05, 2019 3:37 pm

ulkuton yazdı: Pzt Ağu 05, 2019 11:07 am Merhabalar,

Ben bu konuyu iDataya sormuştum. iData Türkiye'den sadece ebeveynlerin sana garantör olabilir dendi. Yani ağabeyin bile olsa garantör olamaz sadece annen ya da baban. Ve Aynı garantör başvurusundaki gibi düzenli bir geliri olması lazım. Düzenli gelir yerine üzerine gözüken bir mülk göstermesi yeterli değil.
Bizim gelirimiz aylık gereken tutarı karşılıyor yani maddelerdede belirtildiği gibi konsoloslukta bu şekilde babamı göstererek başvuru yaparsam dedikleri gibi kesinlikle reddedilme durumu yok herhalde.

Kilitli