Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da telefon

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
widmore

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen widmore » Çrş Ağu 26, 2009 6:49 pm

Darmstadt\'ta basvurabilecegim tum yurtlara, son iki hafta icinde basvurdum ama gec kalmisim.
1 Eylul\'de varacagim oraya, lakin hala bir yurt odasi ayarlayamadim ve umidim tukenmis durumda.

Simdiki planim, vardigim zaman bir kac gunlugune hostele yerlesmek. Bu sirada, onceden internette wg-gesucht ve studenten-wg sitelerinde bularak iletisim kurdugum bazi WG-odalarini gezerek bir tanesini ayarlamayi ummak.
1. Tecrubeli arkadaslar bunu mantikli buluyor mu?
2. Ilk gunlerde orada, bol miktarda telefon gorusmesi yapacagim gibi gorunuyor; hemen bir GSM hatti alip onu mu kullansam uygun olur? Telefon karti mi kullanmaliyim?

sesbes

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen sesbes » Çrş Ağu 26, 2009 6:55 pm

telefon gorusmelerin turkiyeyeye olacaksa ayyildiz diye bir hat varc vodafone hizmetidir. Turkiyedeki sabit hatlar 9 cent cep telefonlari 24 yada 25 cent olmali.
Almanya icinde ise alisveris merkezi aldinin sim kartlari var kasadan aliniyor. sabit hatlarada cep telefonlarina da 13 cent.
bunlar benim kullandigim 2 hat ama ev arkadasim dm diye bir magazanin kartini kullaniyordu almanyadaki sbt ve cepler icin. 9 centmis her ikisine de..
umarim yararli olmusumdur...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 26, 2009 7:08 pm

ayyildiz , vodafone nin degil e - plus un hizmetidir..

fakat tr ile gorusmek icin en uygun gsm servisi..

sesbes

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen sesbes » Çrş Ağu 26, 2009 7:12 pm

pardon haklisin.. kontoru vodafone satan dukkandan aliyorum da ben ;)

widmore

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen widmore » Çrş Ağu 26, 2009 7:19 pm

[quote]sesbes tarafindan yazilan metin:
telefon gorusmelerin turkiyeyeye olacaksa ayyildiz diye bir hat varc vodafone hizmetidir. Turkiyedeki sabit hatlar 9 cent cep telefonlari 24 yada 25 cent olmali.
Almanya icinde ise alisveris merkezi aldinin sim kartlari var kasadan aliniyor. sabit hatlarada cep telefonlarina da 13 cent.
bunlar benim kullandigim 2 hat ama ev arkadasim dm diye bir magazanin kartini kullaniyordu almanyadaki sbt ve cepler icin. 9 centmis her ikisine de..
umarim yararli olmusumdur...[/quote]

Tesekkur ediyorum,
Bu sim kartlar sorunsuz olarak calisiyor herhalde Turkiye\'de kullandigimiz telefonlarda?
Kartlar on odemeli (kontorlu) diye anliyorum, peki ilk satin alma ucreti yaklasik ne kadar oluyor?
Bahsettiginiz magazalar/marketler ayni zamanda GSM operatoru de mi oluyor bu durumda?

sesbes

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen sesbes » Çrş Ağu 26, 2009 7:30 pm

benim telefonum samsung ve oldu.. bir sorun cikacagini sanmiyorum yani bole bise duymadim. bahsettigimiz yerler migros gibi alisveris merkezi (aldi ) ve kozmetik falan satan (dm) oldukca yayginlar. Kime sorsan bilir.
Kontor sistemi degil de 15 euroluk aliyosun mesela guthaben deniliyor..cent hesabi gidiyor.yani 15 euroya takabul eden su kadar kontordur diyemeyiz.oldukca basit hemen alisirsin.
Ayyildiz icin 40 euro vermistim (10 euro hat parasi+30 euro kontor). 40 euroluk icinde konusma hakkim vardi. 10 eurosu hat parasi diye geciyordu ama konusma olarak yukluydu ama tam emin degilim 1 yil once almistim ben.aldi den aldigim da da 15 euro vermistim. icinde de 15 euroluk konusma hakkim vardi. Yani ozetle hat parasi vermedim hic gibi hatirliorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 26, 2009 7:32 pm

Tr\'den getirdigin telefonlarda kullanabilirsin.
Fiyat ; E-Plus icin soyleyim 15 Euro kart bedeli icinde 10 Euro\'luk kontor var uzerinede en az 15 Euro\'dan baslayan kontorlerden alabilirsin.Digerleride aynidir hemen hemen..
GSM operatoru\'de oluyorlar evet ancak diger firmalarla anlasmali tek baslarina GSM degiller..

gunay91

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen gunay91 » Çrş Ağu 26, 2009 7:58 pm

o2 nin kampanyalarina gore almanya sabit hatlara ve o2 ye sinirsiz bedava diye duymustum. hatta o2 nin kendi sitesinden bakmistim :S 16 euro odeniyor ogrenciler icin her ay 16 euro odeyip sabit hatlar ve o2 sinirsiz bedava konusuluyor. ama diger hatlari aramak icin icinde para olmasi gerekiyor diye biliyordum :S

demir

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen demir » Prş Ağu 27, 2009 2:39 am

arkadaslar buraya gelir gelmez faturali hat alm imkaniniz yok. normalde 2 yillik vize gormek istiyorlar pass in uzerinde ama ben 1 senelikle almistim kavga dovus :)) onun icin geldiginizde eger akrabalariniz varsa ellerinde muhakkak guthaben le hat vardir alabilirsiniz ellerinden ( benim malim ya) yada ayyildiz alacaksiniz belli bir sure kullanacaksiniz duruma gore zaman la ister atin ister kullanin hadi hayirli olsun

cotiran

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen cotiran » Pzr Şub 14, 2010 3:22 pm

arkadaslar ,ya benimde merak ettigim birsey var bilen paylasrisa sevinirim simdi bende ayyildiz in kontorlusu var ama ben ayni zamanda 3G internet pakedide istiyorum mesela turkcellde iste atiyorum belli bir ucret karsiliginda kontorlu hatlara internet pakedi alabbiliyordum ama burdada oyle birsey mumkunmu bildigim kadariyla faturali hatlarda vertrag yaparsan sinirsiz internette secebbiliosun ama kontorlu hatlarda da bu imkan varmi acaba ?

tesekkurler
Ergin

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 14, 2010 9:37 pm

faturasiz internet vermezler herhalde diye biliyorum :)

maniaturk

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Şub 15, 2010 11:27 am

Arkadaslar hem ALmanya ici her yere hem de tr ye ev hatlarina dakikasi 9 cent olan faturasiz bit hat daha var. FONIC hattini LIDL marketlerinden satin alabilirsiniz...

romeo-87

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen romeo-87 » Pzt Şub 15, 2010 1:17 pm

sadece almanyadaki hatlara (mobil ve sabit) dakikasi 9 cent olan BLAU var,oda faturasiz hatlardandir.Norma,netto,lidl gibi yerlerde bulabilirsiniz.

aliyuksel86

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Pzt May 21, 2012 2:49 pm

bende BLAU kullaniyorum son derece guzel, heryere dk 9 cent ustelik Turkiye\'deki sabit hatlari aramakta dk 9 cent, Turkiye\'ye sms 13 cent...

pardon

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen pardon » Pzt May 21, 2012 3:09 pm

Turkiye´yi aramak icin en uygunu Lebara. Cep telefonlarini aramak 6 cent, sabit telefonlari aramak 1 cent ama konusma basina 15 cent baglanti parasi oduyorsunuz.

mehmetcobanlar

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzt May 21, 2012 5:03 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Turkiye´yi aramak icin en uygunu Lebara. Cep telefonlarini aramak 6 cent, sabit telefonlari aramak 1 cent ama konusma basina 15 cent baglanti parasi oduyorsunuz.[/quote]
bana su hatlar pek guvenilir gelmiyor hmmm
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

technonur

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen technonur » Pzt May 21, 2012 5:22 pm

en uygunu lycamobile ev cep 1cent baglanti ucreti 15cent

technonur

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen technonur » Pzt May 21, 2012 5:24 pm

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Turkiye´yi aramak icin en uygunu Lebara. Cep telefonlarini aramak 6 cent, sabit telefonlari aramak 1 cent ama konusma basina 15 cent baglanti parasi oduyorsunuz.[/quote]
bana su hatlar pek guvenilir gelmiyor hmmm[/quote]

nesine guveneceksinki hatti alirken bedava banka no vs vermiyorsun kontor yukle kullan bu kadar basit :)

mehmetcobanlar

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzt May 21, 2012 5:49 pm

Benim kafamdan turkcell europe geciyor.Tr den 5dksi 50 kurus.Almanyadan Turkiyeye iste 9 cent.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Almanya\'da telefon

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt May 21, 2012 9:03 pm

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

Benim kafamdan turkcell europe geciyor.Tr den 5dksi 50 kurus.Almanyadan Turkiyeye iste 9 cent.[/quote]

Almanya\'dan TR\'ye simdi 1 Cent , faturali bir tarifesi var sanirim.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari