Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Nasil hareket etmem lazim ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yazirous

Mesaj gönderen yazirous » Çrş Oca 13, 2010 2:43 am

Arkadaslar forumu uzun zamandir takip ediyorum oldukca faydali bir forum aklima takilan cogu soruya cevap buldum Ancak aklima takilan bir kac soru var.
Once kendi durumumu izah edeyim.Ben Sakarya Universitesi Makina Muhendisligi 4. sinif ogrencisiyim. Almanyada kendi alanimda master yapmak istiyorum.Ortalamam 2.58 suan 2.65 ile mezun olurum diye tahmin ediyorum. Goethe Institut Istanbulda almanca kursuna basladim A1 bitti sertifika sinavina girip A1 setifikami aldim A2 ye devam ediyorum nisan ayinda A2 sertifikasini alirim diye tahmin ediyorum. Su konularda yardiminizi bekliyorum..

1) Aklimda TU Darmstadt, Uni Paderborn, Duisburg-Essen, Uni. Wuppertal e basvurmak var. Bu universitelerin herhangi birinden sartli kabul alma ihtimalim nedir? (Ozellikle TU Darmstadt) Baska onerebileceginiz universiteler var mi?

2) Burada almis oldugum sertifikalar almanyadaki dil kurslarinda ust kurdan baslamama yarar mi yani burda A2 bitirince almanyada B1 den baslayabilirmiyim ?

3) 15 Mart a kadar basvuru evraklarimi hazirlayip 15 mart dan sonra basvurmayi planliyorum sizce en ideal zaman ne zaman ?

4)Online bewerbung dikkatimi ceken Bewerbungssemester kismi ben WS 2010-2011 sekmesini mi secegim yoksa 1 yil dil kursunda kaybedecegim icin WS 2011-2012 sekmesinimi sececegim ?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler :ap

yazirous

Mesaj gönderen yazirous » Prş Oca 14, 2010 10:58 pm

Sorularima cevap verecek biri yok mu :(

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cmt Oca 16, 2010 11:18 am

2. sorunun cevabi evet kesinlikle yarar....cok cok sinava tabi tutarlar sende zaten almancan oldugu icin zorlanmazsin

3. soruna gelince en ideal zaman derken oyle bi zaman yok...bu tamamen senin ne zaman almanyada olman gerektigine bagli bir durum...almanyaya girmek istedigin tarihten en az 2 ay once basvurunu yapmalisin

Son sorundada gelecek yil icin basvuru yapmalisin...yada bu konuda direk universteyle irtibata gecebilirsin, belkide onlarin dil kursu vardir daha uygun fiyata gidebilecegin, yani hem dil kursunu hemde masterini ayni universtede yaabilirsin bunu arastirman lazim

yazirous

Mesaj gönderen yazirous » Pzt Şub 15, 2010 11:51 am

arkadaslar basvurularda asli gibi muhuru olan belgeleri tercume etirirken noter onayi gerekiyormu?

yazirous

Mesaj gönderen yazirous » Cmt Şub 20, 2010 11:50 pm

basvuru evraklari hakkinda ilgili baslik varsa paylasirsaniz sevinirim ben arastirdim ama gozumden kacmis olabilir