Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada dil kursu vs GOETHE

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
ferhatttkck

Almanyada dil kursu vs GOETHE

Mesaj gönderen ferhatttkck » Cum May 31, 2019 11:16 pm

Merhabalar

psikoloji bölümü yüksek lisans için almanya da 4 üniversite belirledim.Bir çok araştırma sonucunda aklıma takılan tek bir şey var.

Sizce ankara da b1 e kadar almanca eğitim görüp, almanya da b1 den c1 e kadar dil kursuna gitmek mi daha mantıklı yoksa a2 ile mi gitmek daha mantıklıdır ?

maddi açıdan ve öğrenme açısından en mantıklı olanı bilmek istiyorum.

önümüzdeki 1 senede psikolog olarak bi işe girme imkanım var.sırf bu eğitimim için para biriktiricem.şuan 6 bin tl param var. sanırım bi 14 bin falan lazım.kalacak yerim falan var.

psikolojiyi yüksek lisansta almanca okumanın zor oldugunu biliyorum ve bunun için önlem almak zorundayım.teşekkürler

dogakdm

Re: Almanyada dil kursu vs GOETHE

Mesaj gönderen dogakdm » Cum Tem 26, 2019 5:39 pm

ferhatttkck yazdı: Cum May 31, 2019 11:16 pm Merhabalar

psikoloji bölümü yüksek lisans için almanya da 4 üniversite belirledim.Bir çok araştırma sonucunda aklıma takılan tek bir şey var.

Sizce ankara da b1 e kadar almanca eğitim görüp, almanya da b1 den c1 e kadar dil kursuna gitmek mi daha mantıklı yoksa a2 ile mi gitmek daha mantıklıdır ?

maddi açıdan ve öğrenme açısından en mantıklı olanı bilmek istiyorum.

önümüzdeki 1 senede psikolog olarak bi işe girme imkanım var.sırf bu eğitimim için para biriktiricem.şuan 6 bin tl param var. sanırım bi 14 bin falan lazım.kalacak yerim falan var.

psikolojiyi yüksek lisansta almanca okumanın zor oldugunu biliyorum ve bunun için önlem almak zorundayım.teşekkürler
Merhaba kabul alabildinizmi? Durumunuz nasıl oldu, hangi üniversiteden mezunsunuz ve ben almanyada psikolojiye alımın zor oldugunu duydun acaba masterdada bu geçerlimi?

Oguzhan791

Mesaj gönderen Oguzhan791 » Cmt Tem 27, 2019 7:31 pm

Merhaba, ben Goethe-Institue İzmirde 15 ay eğitim gördüm. En son C1.1 kurunu bitirdim. Ben başladığımda Goethede kurs ücreti 1100 TL idi. 2019 Ocakta 1250 oldu. Şimdi ise 1500 TL olmuş durumda. Bence oldukça pahalı. Goethe de seviye 2 veya 3 e bölünüyor. Yani A1: A1.1-A1.2 gibi 2 alt kura bölünüyor. Bu B1 den sonra 3 alt kura bölünüyor. B1.1, B1.2, B1.3. Sonra B2.1, B2.2, B2.3 gibi devam ediyor. Almanya'da bir Üniversiteden şartlı kabul alırsanır, yani DSH Kursuna hak kazanırsanız genelde bunların ücreti 300-800 euro arası oluyor. Ve kurlar Goethe Institute daki gibi alt kurlara bölünmüyor. Örneğin bir üniversitede DSH kursuna giderseniz, B1 den başladınız diyelim, B1 bitince B2 ye geçiyorsunuz. Ve bu kurun ücreti 300-800 Euro arası oluyor. Ama Goethede her bir alt kura şuanda 1500TL ödemek zorundasınız. Bunların dışında Goethe de bir alt kurun ders saati 68 UE(Unterrichtseinheit, Ders saati) ve 1 ay sürüyor. Bir alman üniversitesinde gideceğiniz DSH kursunun UE'si genelde 200 saat oluyor ve 2-3 ay arası sürüyor. Geriye kalan sizin hesaplamanız, nasıl uygun olacağı vs. Onun dışında Goethe Institute'ün eğitim kalitesinin çok iyi olduğunu söyleyebilirim. 15 ayda 0'dan C1.1 seviyesine geldim, şuan rahatça kendimi ifade edebiliyorum. Almanya'da bir kurs da aynı kaliteyi vericektir ve Almanya'da olmanın da getirdiği avantajla rahatça öğrenebilirsiniz.

ferhatttkck

Mesaj gönderen ferhatttkck » Pzr Tem 28, 2019 4:13 pm

dogakdm yazdı: Cum Tem 26, 2019 5:39 pm Merhaba kabul alabildinizmi? Durumunuz nasıl oldu, hangi üniversiteden mezunsunuz ve ben almanyada psikolojiye alımın zor oldugunu duydun acaba masterdada bu geçerlimi?
merhabalar

şuan basvurma süreci geçirmedim.Sadece memur olma sürecindeyım bu sene hedefım dil kursu için çalışıp para biriktirmek olucak.sonrasında basvurucam.

ben ankara yıldırım beyazıtdan mezunum. psikolojı alımlarının lisans eğitiminde pek bir bilgim yok ama bildigim kadarı bir puan türüne çevirmen gerekiyordu.

master için almanca bir bölüm okunacaksa eger almanca c1 ve c2 sertikasının alım için yeterli oldugunu biliyorum

ferhatttkck

Mesaj gönderen ferhatttkck » Pzr Tem 28, 2019 4:16 pm

Oguzhan791 yazdı: Cmt Tem 27, 2019 7:31 pm Merhaba, ben Goethe-Institue İzmirde 15 ay eğitim gördüm. En son C1.1 kurunu bitirdim. Ben başladığımda Goethede kurs ücreti 1100 TL idi. 2019 Ocakta 1250 oldu. Şimdi ise 1500 TL olmuş durumda. Bence oldukça pahalı. Goethe de seviye 2 veya 3 e bölünüyor. Yani A1: A1.1-A1.2 gibi 2 alt kura bölünüyor. Bu B1 den sonra 3 alt kura bölünüyor. B1.1, B1.2, B1.3. Sonra B2.1, B2.2, B2.3 gibi devam ediyor. Almanya'da bir Üniversiteden şartlı kabul alırsanır, yani DSH Kursuna hak kazanırsanız genelde bunların ücreti 300-800 euro arası oluyor. Ve kurlar Goethe Institute daki gibi alt kurlara bölünmüyor. Örneğin bir üniversitede DSH kursuna giderseniz, B1 den başladınız diyelim, B1 bitince B2 ye geçiyorsunuz. Ve bu kurun ücreti 300-800 Euro arası oluyor. Ama Goethede her bir alt kura şuanda 1500TL ödemek zorundasınız. Bunların dışında Goethe de bir alt kurun ders saati 68 UE(Unterrichtseinheit, Ders saati) ve 1 ay sürüyor. Bir alman üniversitesinde gideceğiniz DSH kursunun UE'si genelde 200 saat oluyor ve 2-3 ay arası sürüyor. Geriye kalan sizin hesaplamanız, nasıl uygun olacağı vs. Onun dışında Goethe Institute'ün eğitim kalitesinin çok iyi olduğunu söyleyebilirim. 15 ayda 0'dan C1.1 seviyesine geldim, şuan rahatça kendimi ifade edebiliyorum. Almanya'da bir kurs da aynı kaliteyi vericektir ve Almanya'da olmanın da getirdiği avantajla rahatça öğrenebilirsiniz.
mesajınız ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

almanyada almanca kursunda sanırım ortak dil olarak ingilizce de bilmem gerekiyor dogru mudur? siz goethe de nasıl egitim gördünüz hep almanca mıydı?

Oguzhan791

Mesaj gönderen Oguzhan791 » Pzt Tem 29, 2019 11:40 am

ferhatttkck yazdı: Pzr Tem 28, 2019 4:16 pm mesajınız ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

almanyada almanca kursunda sanırım ortak dil olarak ingilizce de bilmem gerekiyor dogru mudur? siz goethe de nasıl egitim gördünüz hep almanca mıydı?
Hayır ingilizce bilmenize dair bir zorunluluk yok, belge veya herhangi bir şey istemiyorlar ingilizce üzerine. Goethe eğitim kalitesi oldukça güzel, öğretmenlerin alman asıllı ve orada Germanistik bitirmiş olma zorunlulukları var diye biliyorum. Sürekli almanca konuştular, kurum ve öğretmenler gayet ciddi ve işinde iyi. Lakin ilk kurlarda, temel seviyelerde, toplumsal eğitim sorunlarımızdan dolayı çoğu genç öğrenciler ısrarcı şekilde türkçe konuşuyor almanca kullanmıyorlar. Sonraki aşamalarda değişiyor bu durum. Öğretmenler ise öğrencilerin türkçe konuşmalarına rağmen almanca cevap veriyor, türkçe konuşmamalarını rica ediyorlar.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Sal Ağu 13, 2019 4:43 pm

Oguzhan791 yazdı: Cmt Tem 27, 2019 7:31 pm Merhaba, ben Goethe-Institue İzmirde 15 ay eğitim gördüm. En son C1.1 kurunu bitirdim. Ben başladığımda Goethede kurs ücreti 1100 TL idi. 2019 Ocakta 1250 oldu. Şimdi ise 1500 TL olmuş durumda. Bence oldukça pahalı. Goethe de seviye 2 veya 3 e bölünüyor. Yani A1: A1.1-A1.2 gibi 2 alt kura bölünüyor. Bu B1 den sonra 3 alt kura bölünüyor. B1.1, B1.2, B1.3. Sonra B2.1, B2.2, B2.3 gibi devam ediyor. Almanya'da bir Üniversiteden şartlı kabul alırsanır, yani DSH Kursuna hak kazanırsanız genelde bunların ücreti 300-800 euro arası oluyor. Ve kurlar Goethe Institute daki gibi alt kurlara bölünmüyor. Örneğin bir üniversitede DSH kursuna giderseniz, B1 den başladınız diyelim, B1 bitince B2 ye geçiyorsunuz. Ve bu kurun ücreti 300-800 Euro arası oluyor. Ama Goethede her bir alt kura şuanda 1500TL ödemek zorundasınız. Bunların dışında Goethe de bir alt kurun ders saati 68 UE(Unterrichtseinheit, Ders saati) ve 1 ay sürüyor. Bir alman üniversitesinde gideceğiniz DSH kursunun UE'si genelde 200 saat oluyor ve 2-3 ay arası sürüyor. Geriye kalan sizin hesaplamanız, nasıl uygun olacağı vs. Onun dışında Goethe Institute'ün eğitim kalitesinin çok iyi olduğunu söyleyebilirim. 15 ayda 0'dan C1.1 seviyesine geldim, şuan rahatça kendimi ifade edebiliyorum. Almanya'da bir kurs da aynı kaliteyi vericektir ve Almanya'da olmanın da getirdiği avantajla rahatça öğrenebilirsiniz.
Merhaba kardeşim bende bundan 2 sene önce almıştım sertifikamı ve şuanda kardeşimle beraber tekrardan sınavına girmeyi düşünüyorum fakat kardeşim sıfırdan başlayacak sorum şu ki goethe de yoğun dil kursu programına mı gittin bir de sorum şu ki burda c1 sertifikası almak mı mantıklı yoksa B1 e kadar gelip orda şartlı kabul almak mı. Aslında cevap vermişsin ama oradaki hazırlık 1 sene mi sürüyor yani aslında onu soruyorum sorumda hangisi daha kısa sürer kısacası burda c1 e gelmek mi kısa sürer yoksa burda B1 e gelip orda c1 e tamamlamak mı kısa sürer