Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Paderborn University Basvuru

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bmwozel

Mesaj gönderen bmwozel » Cum Şub 12, 2010 10:06 pm

Paderborn Universitesine 2 yillik mezunu olarak basvuracagim sizce ne cevap alirim universiteden
-
Meslek Lisesi Mezunuyum
Sinavsiz gecisle 2 yillik Meslek Yuksek Okulunu Bitirdim
Su an Acik ogretim ogrencisiyim

Sizce sansim nedir ?

olumsuz cevap alirsam baska universitelerde sansimi arayayim mi sizce ?

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Cum Şub 12, 2010 11:14 pm

meslek lisesi mezun olman okuyamayacagin anlamina gelmez.
ama 2 yilliga sinavsiz gecmen sorun yaraticak.
2 yilliga oss ile girmen gerekli...

bmwozel

Mesaj gönderen bmwozel » Cmt Şub 13, 2010 12:20 pm

Sagolun ama bu zamanna kadar hic 2 yillik sinavsiz gecisle almanyada unv. basvuran yokmu

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Cmt Şub 13, 2010 12:41 pm

abimin sinif ve mahallemizden arkadasi bundan 8 sene once gitmisti simdi evli 2 cocuk babasi almanyada yasiyor,oda meslek lisesi mezunuydu 2 yilliga sinavsiz gecmisti bitirmisti

bmwozel

Mesaj gönderen bmwozel » Cmt Şub 13, 2010 5:51 pm

snnstn sagolasin

bir forumda okumustum 2003 yilina kadar 2003 de dahil meslek lisesi mezunlarinin sinavsiz gecisle 2 yilligi tamamlamis olanlarin almanya universitelerinde sansi var basvurabilir diye . Herkes farkli dior kafam cok karisti en iyisi basvurdugumuz zaman unv. diyecek galiba .
Acaba ilk basvurdugun unv. kabul etmezse bilgisayar sistemlerini ortak kullaniyorlarmi acaba diger unv. ye basvurdugumuzda sistemden bakip siz zaten kabul edilmemissiniz derlermi boyle bise duydunuz mu ?

bmwozel

Mesaj gönderen bmwozel » Cmt Şub 13, 2010 6:25 pm

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Pzr Şub 14, 2010 2:11 am

sen meslek lisesi oldugunu belirt,meslek liselerine karsi katsayi uygulamasi oldugunu soyle ,yasalarin katsayi uygulamasinin kalkmasini engeledigini soyle,yok bu konuda bisey yapamiyor bu yuzden belirt,ben oss turkiye 1. si olsam dahi kendi bolumumun muhendislignii ve dalalarini dahi tercih edemedigini bu yuzden oss yede girmedigini soyle,tek carenin yurt disinda egitim almak oldugunu tr deki tum kapilarin kapali oldugunu soyle,hatta basbakanin cocuklarini ornek goster,onlarda meslek lisesi mezunu ve burada okyamadilar kendi dallarini 2 cocuguda amerikada okudu ogrenimini gordu diye belirt :) bunlar gercek seyler,meslek liselerine karsi adaletsizlik var ve yasalar bunu engelliyor yok calissada bu konu ustunde de,gundemde zaten bu konu var aynen ;) ha meslek liselerinin onu 28 subat 1997 deki kararlarda kapandi ilerii yildan itibaren 1998 de gecerlilige girdi ve halen surmektedir,yok ne kadar katsayi plani yaparsa yapsin danistay iptal eder cunku yasa boyle,once yasalarin degismesi lazim,sen istersen buradanda ornek verebilirsin.

bmwozel

Mesaj gönderen bmwozel » Pzr Şub 14, 2010 11:32 pm

heheh :)

harikasin dostum aynen dedigin dogru basbakanin cocuguna gelince o **** okuyorda ben niye okuyamicam . Meslek liselerinin oss sinavinda bir sorusu 0,3 e duz liselerin bir sorusu 0,5 le carpiliyo yani duz lisenin 2 dogrusu benim 3 dogrumdan bile fazla .. ilerde basbakan olursam yok u kaldiricam yok baskaninda eline paspas vericem :alkis

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Şub 15, 2010 11:06 am

Arkadasim burasi yurtdisi egitim forumu, ne diye insanlara hakaret ediyorsunuz. Forum kurallarini dikkatlice okuyun tekrar.

Bu arada basbakanin cocugu falan filan cok karistirmayin meseleyi, iyice corba yaparsiniz. Vize de vermezler sonra. Su ana kadar tanidigim sinavsiz gecenlerden hicbiri, universite kabulleri olmasina ragmen vize alamadi....

bmwozel

Mesaj gönderen bmwozel » Pzt Şub 15, 2010 3:23 pm

mania
sakasina takildik olesine yaww :(

okul kabul etmis vize niye vermemisler hayrett