Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Uzatmak için Finansal Kaynak Gösterimi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
amira

Oturum Uzatmak için Finansal Kaynak Gösterimi

Mesaj gönderen amira » Çrş Tem 24, 2019 2:46 pm

Merhaba, henüz Almanya'da ilk yıl için oturum almadım ama finansal durumumu ayarlayabilmek için birkaç önemli sorum var tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim İlk önce durumumdan bahsedeyim.
  • İlk yıl için bloke hesabım var. Dolayısıyla ilk oturumumu bloke hesapla alacağım. Burs/garantör gibi bir finansal kaynağım yok.
  • Gider gitmez iş bakacağım ama ne kadar sürer iş bulmam bilemiyorum dolayısıyla kendi çalışmam harici beni ikinci yıl finanse eden kimse olmayacak.
  • Orada yaşarken tekrar bloke hesap açacak bir parayı biriktirmem çok zor (yeni yasa iyice zorlaştırdı bu durumu).
Soruma gelecek olursak :
  • Master eğitimine gittiğim için oturumu 2 yıllık alma şansım var mı? (Bunun bölgeden bölgeye değiştiğini duydum, Münih'e gidiyorum.)
  • Eğer oturum iznim tek yıl olursa, ben ikinci yıl oturum uzatmaya gittiğimde çalıştığım işin kontratını göstererek oturum uzatabilir miyim? Yoksa tekrar bloke hesap açmama gerek olur mu?