Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lise not ortalaması

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
alican1

Lise not ortalaması

Mesaj gönderen alican1 » Çrş Tem 17, 2019 4:22 pm

Arkadaşlar lise not ortalamam 60 üni sınavıdan bilgisayar müh. kazansam almanya nc frei bölümlere girme şansım not ortalamasında dolayı az mı düşük ortalama ile kabul alan tanıdıklarınız var mıydı

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Lise not ortalaması

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 18, 2019 10:01 am

Asagidaki linki dikkatlice incele lütfen:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... /nc-nedir/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

omrll

Mesaj gönderen omrll » Prş Tem 18, 2019 6:09 pm

alican1 yazdı: Çrş Tem 17, 2019 4:22 pm Arkadaşlar lise not ortalamam 60 üni sınavıdan bilgisayar müh. kazansam almanya nc frei bölümlere girme şansım not ortalamasında dolayı az mı düşük ortalama ile kabul alan tanıdıklarınız var mıydı
lise notuna bakmıyorlar bir üniversite dışında Aachen mı ne tam emin değilim o üniden , benimde senin , gibi nc frei bölümde okuyorum

doga

Mesaj gönderen doga » Cum Tem 19, 2019 1:47 am

Merhaba,
Bu konuyla alakasız olacak ancak kendi başlığımı açmayı bulamadım umarım cevap verirsiniz.
Sitede ''Diger anadolu veya normal 4 yillik lise bitirenler ise. LYS puaniyla 4 yillik bir bölüm kazanirlarsa, ayni bölümü veya o bölüme yakin bir bölümü Almanya da okuyabilirler.'' diye bir ifade geçiyor ben bu sene yerleşeceğim de eğer mühendislik kazanırsam fizik veya matematiğe almanyada başvuru yaparsam kabul alabilme şansım var mıdır?
Şimdiden teşekkürler