Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İngilizce Master başvuru şartları

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
utkuknr

İngilizce Master başvuru şartları

Mesaj gönderen utkuknr » Çrş Tem 17, 2019 10:48 am

Merhaba, Almanya'da ingilizce master yapabilmek için ön şartlar nedir acaba ? 2.46 gibi bi ünv ortalamasıyla herhangi bir ünv kabul almam mümkün mü ?

amira

Re: İngilizce Master başvuru şartları

Mesaj gönderen amira » Çrş Tem 17, 2019 10:58 am

Merhaba, sanırım bu kadar az bir bilgiyle kimse bir tavsiye veremez. Ama kısaca şöyle bir süreç izlenebilir.
  • İlk önce master yapmak istediğiniz bölümün Almanya'da hangi üniversitelerde olduğunu araştırın.
  • İçlerinden İngilizce master programı olmayanları eleyin, kalan üniversiteleri başarı sırasına göre sıralayıp en baştan üniversitelerin şartlarına bakın.
  • Alman not sistemine göre 1.5 'dan düşük ortalamayı kabul etmeyen üniversiteler de olabilir ama ortalama sınırı olmayanlar da var.
  • Not sınırı olmayan size uygun bölümleri bulduktan sonra da başvurularınızı gönderin.Her üniversitenin istekleri farklı bunu göz önünde bulundurun.
Maalesef bu iş çok fazla araştırma yapmakla mümkün. Kolay gelsin.

utkuknr

Mesaj gönderen utkuknr » Çrş Tem 17, 2019 12:17 pm

Cevabınız için teşekkür ederim. Aslında ağırlıklı olarak öğrenmek istediğim Almanya'da ingilizce master kabulü almam için talep edecekleri TEOFL veya IELTS sınav notu. Devamında ise 2.46 gibi bir ortalamayla kabul alıp alamayacağım. Kulaktan dolma bilgilerle 2.50'nin altında kabul alamayacağımı, kimileri ise 2.50'nin altında kabul alan öğrencilerin olduğunu söylemekte. Konuya hakim biri beni bu 2 şartta aydınlatsa benim için yeterli.

amira

Mesaj gönderen amira » Çrş Tem 17, 2019 1:23 pm

utkuknr yazdı: Çrş Tem 17, 2019 12:17 pm Cevabınız için teşekkür ederim. Aslında ağırlıklı olarak öğrenmek istediğim Almanya'da ingilizce master kabulü almam için talep edecekleri TEOFL veya IELTS sınav notu. Devamında ise 2.46 gibi bir ortalamayla kabul alıp alamayacağım. Kulaktan dolma bilgilerle 2.50'nin altında kabul alamayacağımı, kimileri ise 2.50'nin altında kabul alan öğrencilerin olduğunu söylemekte. Konuya hakim biri beni bu 2 şartta aydınlatsa benim için yeterli.
https://www.tum.de/en/studies/applicati ... tificates/ bakın mesela bu kısımda ENGLISH LANGUAGE SKILLS -> Recognized English Language Certificates başlığı altına giderseniz istenen minimum notu görürsünüz. Bunun gibi tüm okulların sayfaları mevcut. Alternatif olarak eğer %100 ingilizce bir eğitim kurumundan lisans derecenizi aldıysanız bu durumda dil yeterliliğini sağlamak için okulunuzdan bir belge isteyebilirsiniz (kabul eden kurumlar var). Muhtemelen LMU'dan kabul alamazsınız 2.46 ile ama başka bir üniversiteden alabilirsiniz dediğim gibi tüm okulların kesin sınırları yok.

utkuknr

Mesaj gönderen utkuknr » Çrş Tem 17, 2019 2:02 pm

Evet %100 İngilizce olarak Elektrik-Elektronik Mühendisliği eğitimi aldım. Hazırlık okulundan B1 veya B2 seviye ingilizce yetkinlik belgesi temin edebilirim sanırım ama IELTS/TOEFL yerine geçebilir mi iyice araştırmam gerekiyor sanırım. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)

mt.mt

Mesaj gönderen mt.mt » Prş Tem 18, 2019 1:17 pm

Bazı okullar öğrenci işlerinden aldığın" %100 ingilizce eğitim gördü" şeklindeki bir belgeyi kabul ederken bazıları zorunlu olarak uluslararası sınavlardan bir belge bekliyor. Ben de %100 ingilizce olan bir programı tamamlamış olmama rağmen yine de IELTSe girdim. Tek bir okula başvurmayı düşünmüyorsan girmeni öneririm değişik sistemlerde de kullanabilirsin IELTS belgeni. Not konusunda da seninle aynı konumda olan elektrik mezunu olan arkadaşlarımdan çoğu ancak 3.00 üzeri ortalamayla kabul aldı hatta TUM ya da çoğu teknik üniversite başvuru koşulu olarak alman sisteminde en az 2 not ortalaması istiyordu. Şimdiden kolay gelsin.
utkuknr yazdı: Çrş Tem 17, 2019 2:02 pm Evet %100 İngilizce olarak Elektrik-Elektronik Mühendisliği eğitimi aldım. Hazırlık okulundan B1 veya B2 seviye ingilizce yetkinlik belgesi temin edebilirim sanırım ama IELTS/TOEFL yerine geçebilir mi iyice araştırmam gerekiyor sanırım. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)

utkuknr

Mesaj gönderen utkuknr » Cum Tem 19, 2019 10:52 am

mt.mt yazdı: Prş Tem 18, 2019 1:17 pm Bazı okullar öğrenci işlerinden aldığın" %100 ingilizce eğitim gördü" şeklindeki bir belgeyi kabul ederken bazıları zorunlu olarak uluslararası sınavlardan bir belge bekliyor. Ben de %100 ingilizce olan bir programı tamamlamış olmama rağmen yine de IELTSe girdim. Tek bir okula başvurmayı düşünmüyorsan girmeni öneririm değişik sistemlerde de kullanabilirsin IELTS belgeni. Not konusunda da seninle aynı konumda olan elektrik mezunu olan arkadaşlarımdan çoğu ancak 3.00 üzeri ortalamayla kabul aldı hatta TUM ya da çoğu teknik üniversite başvuru koşulu olarak alman sisteminde en az 2 not ortalaması istiyordu. Şimdiden kolay gelsin.
'çoğu ancak 3.00 üzeri ortalamayla kabul aldı' derken 3.00 ortalamayla zor kabul aldılar mı demek istediniz ? Sizce 2.46 ortalamayla kabul almam zor mu

mt.mt

Mesaj gönderen mt.mt » Sal Tem 23, 2019 12:52 pm

Evet 3.00la zor aldilar hatta bazilari red aldi. Dedigim gibi zaten minimum 3.00la basvuru aciyor cogu okul. Not ortalamasi disinda bircok faktorun de etkli oldugunu dusunuyorum 3.00 ustu olmasi suanki kosullarda sart gibi malesef.
utkuknr yazdı: Cum Tem 19, 2019 10:52 am 'çoğu ancak 3.00 üzeri ortalamayla kabul aldı' derken 3.00 ortalamayla zor kabul aldılar mı demek istediniz ? Sizce 2.46 ortalamayla kabul almam zor mu

runesia

Mesaj gönderen runesia » Sal Tem 23, 2019 2:43 pm

Selamlar, bence içini karartma iyi arastırıp basvuru yap. Yüksek ortalama isteyen okullar zaten basvuru sartlarında 3.00 altında olanlar basvurmasın diye belirtiyor. Özellikle belirtilmemişse başvuru yapan kişilerin durumlarına göre şans azalıp artabilir. Benim 2.6 ve 2.8 le 100% ing programlara kabul aldigini bildigim kisiler var. dedigim gibi iyi arastirmak gerekiyor. Bol sans.