Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
pont_2019

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen pont_2019 » Cmt Tem 06, 2019 4:43 pm

vize gorusmemde sundugum finansal duruma dair taahhutname red gordu, evrak listesinde taahhutname ile basvurabilirisniz yazmasina ragmen, illa ki bloke hesap istediler ve pasaportumu geri verdiler. red alinca, ben tekrar konu ile ilgili mail yazdim, taahhutnamenin evrak listesinde oldugunu ama artik sadece bloke hesabin kullanildigini, evrak listelerini guncellemeleri gerektigini yazdim ve sonrasinda vize memuru ile kucuk bir tartisma yasadik, vize alma surecime etkisi nasil olur? daha once basina gelen var mi?
vizeyi sanirim memurlar vermiyor, onlarin ustleri ve almanyadaki yabancilar polisi etkili sanirim.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cmt Tem 06, 2019 10:07 pm

pont_2019 yazdı: Cmt Tem 06, 2019 4:43 pm vize gorusmemde sundugum finansal duruma dair taahhutname red gordu, evrak listesinde taahhutname ile basvurabilirisniz yazmasina ragmen, illa ki bloke hesap istediler ve pasaportumu geri verdiler. red alinca, ben tekrar konu ile ilgili mail yazdim, taahhutnamenin evrak listesinde oldugunu ama artik sadece bloke hesabin kullanildigini, evrak listelerini guncellemeleri gerektigini yazdim ve sonrasinda vize memuru ile kucuk bir tartisma yasadik, vize alma surecime etkisi nasil olur? daha once basina gelen var mi?
vizeyi sanirim memurlar vermiyor, onlarin ustleri ve almanyadaki yabancilar polisi etkili sanirim.
Taahhütnameden kastınız Verpflichtungerklärung belgesi mi yoksa buradan ebeveynlerinizin verdiği mi? Çünkü daha dün Verpflichtungserklärung ile gittim ve hiç bir sıkıntı çıkmadı.

pont_2019

Mesaj gönderen pont_2019 » Cmt Tem 06, 2019 10:19 pm

Rigwald yazdı: Cmt Tem 06, 2019 10:07 pm Taahhütnameden kastınız Verpflichtungerklärung belgesi mi yoksa buradan ebeveynlerinizin verdiği mi? Çünkü daha dün Verpflichtungserklärung ile gittim ve hiç bir sıkıntı çıkmadı.
Turkiyede yasayan ebeveynlerimin sponsorum olacagina dair taahhutnamesi ve banka hesap ozetleri, bloke hesap icin talep edilenden kat kat fazla miktarda para vardi ve hesaplar aktif bir sekilde kullaniliyordu
Sizce bu konuyu tartismam direkt redde sebep olur mu?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzr Tem 07, 2019 12:01 am

pont_2019 yazdı: Cmt Tem 06, 2019 10:19 pm Turkiyede yasayan ebeveynlerimin sponsorum olacagina dair taahhutnamesi ve banka hesap ozetleri, bloke hesap icin talep edilenden kat kat fazla miktarda para vardi ve hesaplar aktif bir sekilde kullaniliyordu
Red olsa da bloke hesap açar tekrar başvurursunuz o halde, ben de bilemiyorum...

pont_2019

Mesaj gönderen pont_2019 » Pzr Tem 07, 2019 12:53 am

Rigwald yazdı: Pzr Tem 07, 2019 12:01 am Red olsa da bloke hesap açar tekrar başvurursunuz o halde, ben de bilemiyorum...
Bloke hesabi zaten su an aciyorum, taahhutnameyi kabul etmedikleri icin pasaportumu verip bloke hesap ac gel dediler.
Aslinda ben isin daha cok tartisma boyutundayim. Sundugum belgeler red gorunce ben de mail yazdim konuyla ilgili, ve dosyamla ilgilenen vize memuru mail uzerine beni aradi biraz kizgin bir sekilde. iyi bir izlenim olmadi benim icin, vize almami etkiler mi?

melikeoruc

Mesaj gönderen melikeoruc » Pzr Tem 07, 2019 3:41 am

Konudan biraz bağımsız olacak ama Paderborna başvurmayı düşünüyorum. Ama kalacağım yer biraz uzak mesafede. 2 saat gibi. Oradan şartlı kabul alıp başka bir yerde dil kursu yapma şansım var mı? Hiçbir yerde bununla ilgili bir şey göremedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Sal Tem 09, 2019 9:46 pm

pont_2019 yazdı: Cmt Tem 06, 2019 10:19 pm Turkiyede yasayan ebeveynlerimin sponsorum olacagina dair taahhutnamesi ve banka hesap ozetleri, bloke hesap icin talep edilenden kat kat fazla miktarda para vardi ve hesaplar aktif bir sekilde kullaniliyordu
Olabilir. Artik bu yeterli degil. Tapu, vergi levhasi, banka hesaplarini va onemsemiyorlar gibi, mutlaka bloke hesap isteniyor. Bence oraya koyun parayi ugrasmadan:/

amira

Mesaj gönderen amira » Çrş Tem 10, 2019 11:32 am

Herkese merhaba, artık eğitim vizemi almış bulunuyorum. Bu süreci yaşayan herkese kolaylık ve sabır dileyerek tecrübelerimden biraz bahsetmek istiyorum.

Almanya'ya gitme sebebim yüksek lisans eğitimi ve eğitim %100 İngilizce. Çoğunuzun da bildiği gibi Ulusal Vize randevusu sadece idata'yı aranarak alınıyor. İlk önce vize başvuru ücretini havale yaptım (telefondan kredi kartıyla da ödeyebiliyorsunuz. ) ve randevu aldım.

Vize sürecinde yaptığım ilk iş https://tuerkei.diplo.de/blob/1794498/e ... m-data.pdf dökümanını defalarca okumak oldu. Peki bu belgeleri nasıl hazırladım?
  • Almanca dilinde eksiksiz olarak doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış iki adet başvuru formu ve İkamet Yasası’nın 54. Maddesine göre gerekli ek belge ---> Bu formu dolduruyorsunuz, konsolosluk sitesinde mevcut ayriyeten idata mail de atıyor.
  • Pasaport ve vesikalıklar ---> Bunlar zaten klasik
  • Motivasyon yazısı ---> Neden Almanya'ya gitmek istiyorum ve neden yüksek lisans yapmak istiyorum temalı 1 sayfalık İngilizce bir motivasyon mektubu yazdım.
  • Eksiksiz ve ayrıntılı özgeçmiş ---> İngilizce CV'min çıktısını aldım.
  • Diploma, öğrenci belgesi vs. ---> Ben mezun olduğum için diplomamı(Aslı Gibidir onayıyla) ve transcriptimi götürdüm. Okulum bunları zaten İngilizce veriyordu dolayısıyla bunlar da İngilizce.
  • Kabul belgesi (“Zulassungsbescheid”) ---> Almanya'da kabul aldığım üniversiteden gelen kabul belgesinin Almanca ve İngilizce halini götürdüm.
  • Eğitim diline hakimiyeti gösterir belgeler ---> Eğitim dilim İngilizce olacağı için TOEFL skorumu götürmem yeterli oldu, herhangi bir Almanca dil belgesine ihtiyaç duymadım.
  • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği. ---> E-devletten aldım. Türkçe götürdüm. Tam tekmilli vukuatlı olmasına dikkat edin!
  • 6 aylık sigorta süresini kapsayan SGK’dan yurt dışı sağlık sigortası---> Fintiba Plus yaptırdım. (Aşağıda bu konuyu daha detaylı açıklayacağım.)
  • Almanya’da öngördüğünüz öğrenim süresi boyunca öğrenim ve geçim masraflarının nasıl karşılanacağına dair belge. ---> Fintiba Plus (bloke hesap) yaptırdım.
Bu şekilde belgelerimi hazırladım. Sigorta mevzusuna gelecek olursak ilk önce Allianz seyahat sağlık sigortası yaptırdım ve Almanya'ya gidince sağlık sigortamı yaptırırım diye planladım ancak süreç öyle ilerlemedi. Almanya'dan yapılmış incoming insurance ile vizeye başvurulması gerekiyormuş ve Allianz sigortam bu şartları sağlamıyormuş. Dolayısıyla kalan belgelerimi teslim ettim ve sigorta belgem "eksik belge" olmuş oldu. Daha sonra Fintiba hesabımı Fintiba Plus'a yükselttirdim ve tekrar konsolosluğa gidip sigorta belgemi verdim. Yaklaşık 30 gün gibi bir süre içinde de vizemi almış oldum böylece.

Not: Bu süreç biraz kişisel bir süreç, benim Almanca dil belgesi götürmeme gerek yoktu başkasının İngilizce götürmesine gerek yoktur, ilerde başka belgeler gerekir gerekmez vs. Dolayısıyla burada yazdıklarımla kimseyi yanlış yönlendirmek istemem. Genel olarak hazırlıklarımı sizlerle paylaştım. Kolaylıklar dilerim.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Tem 10, 2019 11:41 am

amira yazdı: Çrş Tem 10, 2019 11:32 am Herkese merhaba, artık eğitim vizemi almış bulunuyorum. Bu süreci yaşayan herkese kolaylık ve sabır dileyerek tecrübelerimden biraz bahsetmek istiyorum.

Almanya'ya gitme sebebim yüksek lisans eğitimi ve eğitim %100 İngilizce. Çoğunuzun da bildiği gibi Ulusal Vize randevusu sadece idata'yı aranarak alınıyor. İlk önce vize başvuru ücretini havale yaptım (telefondan kredi kartıyla da ödeyebiliyorsunuz. ) ve randevu aldım.

Vize sürecinde yaptığım ilk iş https://tuerkei.diplo.de/blob/1794498/e ... m-data.pdf dökümanını defalarca okumak oldu. Peki bu belgeleri nasıl hazırladım?
  • Almanca dilinde eksiksiz olarak doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış iki adet başvuru formu ve İkamet Yasası’nın 54. Maddesine göre gerekli ek belge ---> Bu formu dolduruyorsunuz, konsolosluk sitesinde mevcut ayriyeten idata mail de atıyor.
  • Motivasyon yazısı ---> Neden Almanya'ya gitmek istiyorum ve neden yüksek lisans yapmak istiyorum temalı 1 sayfalık İngilizce bir motivasyon mektubu yazdım.
  • Diploma, öğrenci belgesi vs. ---> Ben mezun olduğum için diplomamı(Aslı Gibidir onayıyla) ve transcriptimi götürdüm. Okulum bunları zaten İngilizce veriyordu dolayısıyla bunlar da İngilizce.
  • Kabul belgesi (“Zulassungsbescheid”) ---> Almanya'da kabul aldığım üniversiteden gelen kabul belgesinin Almanca ve İngilizce halini götürdüm.
  • Eğitim diline hakimiyeti gösterir belgeler ---> Eğitim dilim İngilizce olacağı için TOEFL skorumu götürmem yeterli oldu, herhangi bir Almanca dil belgesine ihtiyaç duymadım.
  • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği. ---> E-devletten aldım. Türkçe götürdüm. Tam tekmilli vukuatlı olmasına dikkat edin!
  • 6 aylık sigorta süresini kapsayan SGK’dan yurt dışı sağlık sigortası---> Fintiba Plus yaptırdım. (Aşağıda bu konuyu daha detaylı açıklayacağım.)
  • Almanya’da öngördüğünüz öğrenim süresi boyunca öğrenim ve geçim masraflarının nasıl karşılanacağına dair belge. ---> Fintiba Plus (bloke hesap) yaptırdım.
Bu şekilde belgelerimi hazırladım. Sigorta mevzusuna gelecek olursak ilk önce Allianz seyahat sağlık sigortası yaptırdım ve Almanya'ya gidince sağlık sigortamı yaptırırım diye planladım ancak süreç öyle ilerlemedi. Almanya'dan yapılmış incoming insurance ile vizeye başvurulması gerekiyormuş ve Allianz sigortam bu şartları sağlamıyormuş. Dolayısıyla kalan belgelerimi teslim ettim ve sigorta belgem "eksik belge" olmuş oldu. Daha sonra Fintiba hesabımı Fintiba Plus'a yükselttirdim ve tekrar konsolosluğa gidip sigorta belgemi verdim. Yaklaşık 30 gün gibi bir süre içinde de vizemi almış oldum böylece.

Not: Bu süreç biraz kişisel bir süreç, benim Almanca dil belgesi götürmeme gerek yoktu başkasının İngilizce götürmesine gerek yoktur, ilerde başka belgeler gerekir gerekmez vs. Dolayısıyla burada yazdıklarımla kimseyi yanlış yönlendirmek istemem. Genel olarak hazırlıklarımı sizlerle paylaştım. Kolaylıklar dilerim.
Tebrik ederim umarim egitim hayatinizda basarili olursunuz. Benim de yarin vize gorüsmem var lisans icin. B1 sertifikasiyla basvuracagim ve cok heyecanim var. Bu heyecani nasil yenebiliriz ya :D heyecan yapip konusamamaktan korkuyorum acikcasi.

amira

Mesaj gönderen amira » Çrş Tem 10, 2019 11:47 am

yusufjosef yazdı: Çrş Tem 10, 2019 11:41 am Tebrik ederim umarim egitim hayatinizda basarili olursunuz. Benim de yarin vize gorüsmem var lisans icin. B1 sertifikasiyla basvuracagim ve cok heyecanim var. Bu heyecani nasil yenebiliriz ya :D heyecan yapip konusamamaktan korkuyorum acikcasi.
Teşekkür ederim ben de sizi tebrik ederim. Açıkçası belgeleriniz özenli hazırlanmışsa pek bir sıkıntı yaşayacağınızı zannetmiyorum, korkacak hiçbir şey yok çok fazla insanın geçtiği bir süreç. Şöyle düşünün zor kısmı halletmişsiniz ve geriye sadece prosedürler kalmış :) . İsterseniz olası sorulara karşı (Neden Almanya, neden bu üniversite, bölüm gibi) kısa cevaplarınızı hazırlayıp pratik yapabilirsiniz yardımcı olabilir heyecanınızı yenmenize. Başarılar dilerim!

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Çrş Tem 10, 2019 1:44 pm

Arkadaşlar milli eğitim müdürlüğü biz lise diploması veremeyiz diyor bana liseye gitmeniz lazım dediler. Lise de kapalıdır bu aylarda e-devletten çıkardığım lise mezuniyet belgesi yeterli olur mu yüksek lisans vize başvurusunda?

kitschoblina

Mesaj gönderen kitschoblina » Prş Tem 11, 2019 9:15 am

rodosto yazdı: Çrş Tem 10, 2019 1:44 pm Arkadaşlar milli eğitim müdürlüğü biz lise diploması veremeyiz diyor bana liseye gitmeniz lazım dediler. Lise de kapalıdır bu aylarda e-devletten çıkardığım lise mezuniyet belgesi yeterli olur mu yüksek lisans vize başvurusunda?
Yüksek lisans vize başvurusunda lise diploması istenmedi benden. Ama kayıt yaptığım okul oryantasyona gittiğimde lise diplomamın aslını istediler.

cinecin

Mesaj gönderen cinecin » Prş Tem 11, 2019 2:50 pm

amira yazdı: Çrş Tem 10, 2019 11:32 am Herkese merhaba, artık eğitim vizemi almış bulunuyorum. Bu süreci yaşayan herkese kolaylık ve sabır dileyerek tecrübelerimden biraz bahsetmek istiyorum.

O kadar güzel anlatmışsınız ki, ellerinize sağlık çok yardımcı bir mesaj. Bir şey danışmak istiyorum size fikriniz vardır belki: diplomam bizde klasik verilen diplomalardan ve türkçe, İngilizce olarak transkriptim ve diploma ekim var, siz de aslı gibidir onayıyla vermişsiniz ya onu nereden aldınız? Diplomayı Türkçe versem olur mu sizce? Vukuatlı nüfus örneğine Türkçe olmasına bir şey dememişler örneğin?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Prş Tem 11, 2019 3:01 pm

cinecin yazdı: Prş Tem 11, 2019 2:50 pm O kadar güzel anlatmışsınız ki, ellerinize sağlık çok yardımcı bir mesaj. Bir şey danışmak istiyorum size fikriniz vardır belki: diplomam bizde klasik verilen diplomalardan ve türkçe, İngilizce olarak transkriptim ve diploma ekim var, siz de aslı gibidir onayıyla vermişsiniz ya onu nereden aldınız? Diplomayı Türkçe versem olur mu sizce? Vukuatlı nüfus örneğine Türkçe olmasına bir şey dememişler örneğin?
Nüfus örneğinde evet bir sorun yok ama diploma ve transcript ingilizce olmak zorunda. Aslı gibidir gerekli değil, benden istemediler. Ama benim üniversitem transkripti ingilizce verse de diplomam türkçe olduğu için noter onaylı tercüme yaptırtmak zorunda kaldım, 110 tl civarı tuttu. Transkripte apostil koydurtmam yetti zaten ingilizce olduğu için. Ayriyetten bunlara apostil alman da gerekiyor ama onu almak çok kolay ve ücretsiz, kaymakamlıklardan alabilirsin. Tek tavsiyem, çok üzülerek söylüyorum, varoş semtlerin kaymakamlıklarına gitme. Gereksiz uğraştıran memurlar var, kafalarında sıkıntı var sanırım. Ya da bana öyle denk geldi. Mesela A semtindeki memur işte bu imza bu kişiye ait değil gibi, işte bu belgenin şusu busu nerde diye sorarken B semtinin memuru direk hoşgeldiniz buyun deyip print edip verdi apostili. Resmi birşey yok, herşey kişiliğe o an ki ruh haline bağlı memurların...

cinecin

Mesaj gönderen cinecin » Prş Tem 11, 2019 3:09 pm

deneyimli arkadaşlar yardımcı olabilirse çok makbule geçer, Fintiba hesabıma bugün gerekli tutarı aktardım, daha sonra müşteri hizmetlerini aradım, 2 hafta sürebilir dediler, çok şaşırdım çünkü okuduğum genelde 3-4 gün sürdüğüydü :(

konsolosluk görüşmem 22'sinde, aranızda Fintiba'dan hesap açtıranlar, parayı transfer ettikten sonra hesaba geçmesi ve gerekli belgeleri alabilmek ne kadar sürer sizce?

cinecin

Mesaj gönderen cinecin » Prş Tem 11, 2019 3:12 pm

Rigwald yazdı: Prş Tem 11, 2019 3:01 pm Nüfus örneğinde evet bir sorun yok ama diploma ve transcript ingilizce olmak zorunda. Aslı gibidir gerekli değil, benden istemediler. Ama benim üniversitem transkripti ingilizce verse de diplomam türkçe olduğu için noter onaylı tercüme yaptırtmak zorunda kaldım, 110 tl civarı tuttu. Transkripte apostil koydurtmam yetti zaten ingilizce olduğu için. Ayriyetten bunlara apostil alman da gerekiyor ama onu almak çok kolay ve ücretsiz, kaymakamlıklardan alabilirsin. Tek tavsiyem, çok üzülerek söylüyorum, varoş semtlerin kaymakamlıklarına gitme. Gereksiz uğraştıran memurlar var, kafalarında sıkıntı var sanırım. Ya da bana öyle denk geldi. Mesela A semtindeki memur işte bu imza bu kişiye ait değil gibi, işte bu belgenin şusu busu nerde diye sorarken B semtinin memuru direk hoşgeldiniz buyun deyip print edip verdi apostili. Resmi birşey yok, herşey kişiliğe o an ki ruh haline bağlı memurların...
çok sağ olun valla süper oldu bilgi, transkript ve diplomadan başka kaymakamlığa onaylatmam gereken bir şey var mıdır? İstanbul'da önerdiğiniz bir kaymakamlık varsa oraya gidebilirim?

Emre_

Mesaj gönderen Emre_ » Prş Tem 11, 2019 3:47 pm

cinecin yazdı: Prş Tem 11, 2019 3:09 pm deneyimli arkadaşlar yardımcı olabilirse çok makbule geçer, Fintiba hesabıma bugün gerekli tutarı aktardım, daha sonra müşteri hizmetlerini aradım, 2 hafta sürebilir dediler, çok şaşırdım çünkü okuduğum genelde 3-4 gün sürdüğüydü :(

konsolosluk görüşmem 22'sinde, aranızda Fintiba'dan hesap açtıranlar, parayı transfer ettikten sonra hesaba geçmesi ve gerekli belgeleri alabilmek ne kadar sürer sizce?
Endişe etme bir iki gün sürüyor. Belki haftasonuna kalırsan, haftaya geçer hesabına kesin. Zaten para geçtiği gibi belgelerin yükleniyor fintiba müşteri sayfana. Uygulaması da var ayrıca indirip oradan da kontrol edebilirsin.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Tem 11, 2019 3:53 pm

Arkadaslar merhabalar. Sonunda ben de buraya yazabiliyorum bu süreci :) Bugün vize görüsmem vardi ve gerekli tüm evraklari eksiksiz bir sekilde götürdüm. Lisans icin basvuru yaptim ve b1 sertifikam var. Siegendan sartli kabulüm vardi ve onunla gittim. Hicbir sekilde almanca ya da ingilizce konusmamiz olmadi. Sadece dersleri saymami istedi benden ve bende 6 tane falan saydim saymaya devam ederken yeterli tamam dedi. Neden bu bölümü istedigimi ve nerede kalacagimi sordu. Daha yurt cikmadigi icin ben de dayimda kalacagim yurt cikinca yurda gececegim olmadi WG ye gececegim dedim. Kac saat dedi dayinla okul arasi ben de 1.30 saat dedim. Sonra tamam bu kadardi dedi tekrar sordum ben de almanca konusmama gerek var mi diye fakat yok tesekkürler dedi. Sizce yurt cikana kadar dayimin yaninda kalmam ve oranin da 1.30 saat uzaklikta olmasi sorun yaratir mi? Zaten egitimim baslayinca WG ye de gececegimi söyledim. Ve hic almanca konusmadik cok az bir sohbet gecti sadece belgelerimi bilgisayara girdi o kadar bu bir sorun mu?
Götürdügüm belgeleri ayrintili yaziyorum:
•Motivasyon yazim
•Lise diplomam
•A1-A2-B1 Goethe katilim sertifikalarim
•B1 Goethe Zertifikat
•Bloke hesap
•Lise transkriptim
•ÖSYM kazandi belgem
•Üniversite sartli kabulüm
•AT11
•Nüfus kayit örnegim
•Almanca CV
Herhangi bir sene kaybim yok. Gecen sene liseden mezun olup üniversiteyi kazandim ve direk Goetheye basladim. Sizce herhangi bir sorun gözüküyor mu? Cok az konustugumuz icin ne olup bittigini anliyamadim o süzden tedirgin oldum. Simdiden tesekkürler ve herkese basarilar.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Prş Tem 11, 2019 3:57 pm

cinecin yazdı: Prş Tem 11, 2019 3:12 pm çok sağ olun valla süper oldu bilgi, transkript ve diplomadan başka kaymakamlığa onaylatmam gereken bir şey var mıdır? İstanbul'da önerdiğiniz bir kaymakamlık varsa oraya gidebilirim?
Eğer yüksek lisans için gideceksen; Transkript + Diploma
Eğer ilk kez üniversite okumaya, yani lisans/bachelor için gideceksen; Lise Diploması + ÖSYM Sonuç Belgesi (puanlarının ve sıralamanın olduğu tercih kağıdı)

Bunun haricinde herhangi birşeye gerek yok. Şişli kaymakamlığı iyidir ve hızlı çalışır, ben 5 dakikada halledip çıktım işlerimi. Sen yine de sana yakın olana git, baktın uyuzluk yapıyorlar teşekkürler deyip ayrıl dediğim yere git.

Eğer çevirttirmen gereken belge varsa Şişli/Gülbahar'da Beyoğlu 31. Noteri var, yardımcı ve fiyat konusunda pek itelemeyen cinsten kişiler çalışıyor. Çevirtireceğin belgeleri sakın arkalı önlü çevirttirme, çok para ödersin. Üniversiteden İngilizce almaya çalış imkanın varsa.

cinecin

Mesaj gönderen cinecin » Prş Tem 11, 2019 4:07 pm

Rigwald yazdı: Prş Tem 11, 2019 3:57 pm Eğer yüksek lisans için gideceksen; Transkript + Diploma
Eğer ilk kez üniversite okumaya, yani lisans/bachelor için gideceksen; Lise Diploması + ÖSYM Sonuç Belgesi (puanlarının ve sıralamanın olduğu tercih kağıdı)

Bunun haricinde herhangi birşeye gerek yok. Şişli kaymakamlığı iyidir ve hızlı çalışır, ben 5 dakikada halledip çıktım işlerimi. Sen yine de sana yakın olana git, baktın uyuzluk yapıyorlar teşekkürler deyip ayrıl dediğim yere git.

Eğer çevirttirmen gereken belge varsa Şişli/Gülbahar'da Beyoğlu 31. Noteri var, yardımcı ve fiyat konusunda pek itelemeyen cinsten kişiler çalışıyor. Çevirtireceğin belgeleri sakın arkalı önlü çevirttirme, çok para ödersin. Üniversiteden İngilizce almaya çalış imkanın varsa.
çok teşekkürler, Şişli'ye gidebilirim, yükseklisans için Berlin'e gidiyorum, okul diplomayı vermiyor İngilizce, mezuniyet belgesi gibi bir şey verdi ama, bir de transkript İngilizce. yine de nolur nolmaz çevittireyim o zaman ben. Noterde yeminli tercüman da oluyor mu? yoksa onu ayrıca mı bulmalı? ve bu işlemden sonra götüreceğim kaymakamlığa değil mi?

Kilitli