Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 7 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Prş Şub 04, 2010 10:03 pm

FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Basvuruya goturdugun tum evraklari tekrar yazar misin ve birde dil kursu ve okul kabullerin ve Bloke yada Garantor evraklari dahil hepsi..

duisburg-essen okul kabulu,iks dil kursu kayit belgeleri,garantor belgesi(yengem oldu ve kendisi hemsire almanyada),2 yillik unv mezunuyum onun diplomasi,kazandi ve yerlesti belgelerim,3. sinif a.o isletme ogrencisiyim ona dair belge,anne-baba ve benim ikamet belgelerim,vukuatli nufus kayit ornegi tum ailenin bilgilerinin oldugu,askerlik tecil belgem(2012 ye kadar tecilliyim),asli sicil kaydim(tertemiz),transkrip (notlarim orta seviyedeydi),2 adet bas vuru formu,en az 3 aylik sigorta,pasaport fotokopileri ve pasaportum eksik belgem yoktu yani ...2. kez gittigimde sikayet dilekcesi yollayin dediler basvuru yapmayin tekrar red gelir diye uyardi sagolsun bayan...

Gracia

Mesaj gönderen Gracia » Cum Şub 05, 2010 2:38 am

Sefer, bir seyi tam anlamadim. Sen 2 yillik bir okul bitirdikten sonra 4 yillik bir okulu mu kazandin, OSS\'de?

Hayirlisi olsun. Insallah hersey gonlunce olur.:)

sefer57

Mesaj gönderen sefer57 » Cum Şub 05, 2010 7:24 pm

iyi dileklerin icin tesekkur ederim.;) evet Gracia fakat 2 yilliga ben sinavsiz gecis ile yerlestigim icin oss den 4 yillik bolumu kazandi belgemye basvurdum.

sefer57

Mesaj gönderen sefer57 » Cum Şub 05, 2010 7:26 pm

bu arada saol Serhan im darisi senin de basina insallah.Bundan sonra aynen dedigin gibi Almanca calisacagim.Oraya gittigim de A1 i gecip a2 den baslamak istiyorum.

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Cmt Şub 06, 2010 11:30 am

arkadaslar benim abim almanyada benim egitim belgelerimi uniye vererek uni den bu unide okuyabilir belgesi almis "uni kabul" belgesi ile" bu unide okuyabilir" belgesi aynimi ?

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Cmt Şub 06, 2010 2:44 pm

[quote]snnstn tarafindan yazilan metin:
arkadaslar benim abim almanyada benim egitim belgelerimi uniye vererek uni den bu unide okuyabilir belgesi almis "uni kabul" belgesi ile" bu unide okuyabilir" belgesi aynimi ?[/quote]

ayni sinan benimde ayni sekilde olmustu...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Şub 06, 2010 6:18 pm

[quote]ozi86 tarafindan yazilan metin:
[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Basvuruya goturdugun tum evraklari tekrar yazar misin ve birde dil kursu ve okul kabullerin ve Bloke yada Garantor evraklari dahil hepsi..[/quote]

duisburg-essen okul kabulu,iks dil kursu kayit belgeleri,garantor belgesi(yengem oldu ve kendisi hemsire almanyada),2 yillik unv mezunuyum onun diplomasi,kazandi ve yerlesti belgelerim,3. sinif a.o isletme ogrencisiyim ona dair belge,anne-baba ve benim ikamet belgelerim,vukuatli nufus kayit ornegi tum ailenin bilgilerinin oldugu,askerlik tecil belgem(2012 ye kadar tecilliyim),asli sicil kaydim(tertemiz),transkrip (notlarim orta seviyedeydi),2 adet bas vuru formu,en az 3 aylik sigorta,pasaport fotokopileri ve pasaportum eksik belgem yoktu yani ...2. kez gittigimde sikayet dilekcesi yollayin dediler basvuru yapmayin tekrar red gelir diye uyardi sagolsun bayan...[/quote]

Belgelerin gayet yeterli ,2 yillik mezunsun oss ile girdin vs. yani hersey kurallara uygun nerede bir zorluk cikartiyorlar onu anlamaya calisiyorum ama bir noksan yok gibi..
Yukarida ki mesajda birsey yazmissin universite kabul belgesi ile burada okuyabilir belgesi ayni diye..
Bu yanlis,hemen her universite "Burada okuyabilir" yazisini verebilir ki nasil bir kagit oldugunuda bilmiyorum..
Uni kabul ayri birseydir.

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Cmt Şub 06, 2010 7:23 pm

Belgelerin gayet yeterli ,2 yillik mezunsun oss ile girdin vs. yani hersey kurallara uygun nerede bir zorluk cikartiyorlar onu anlamaya calisiyorum ama bir noksan yok gibi..
Yukarida ki mesajda birsey yazmissin universite kabul belgesi ile burada okuyabilir belgesi ayni diye..
Bu yanlis,hemen her universite "Burada okuyabilir" yazisini verebilir ki nasil bir kagit oldugunuda bilmiyorum..
Uni kabul ayri birseydir.[/quote]

evet belgelerim yeterliydi yaa..bu ankara konsoloslugu neden boyle yapiyo anlamadim gitti..benden sikayet dilekcesi istediler sence bi etkisi olurmu?almanyadan tekrar avukat bulduk o yazip yollayacak!
yukarida yazdigim;unv verdigi kagitta notlari yeterli,okulumuzda okuyabilir ama dili yetersiz.once dil ogrnmeli daha sonra okula devam edebilir tarzi bisey banada bu tarz bi belge verildi ve ben ozlelikle sordum okulun kabul ettigine dair verdigi belge bumu diye akrabalarima evet bu demisler..

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Cmt Şub 06, 2010 9:16 pm

funderschatten peki okuyabilir kagiti ile vize basvurusna gitsem alma sansim nedir ? 4 ocakta dil okulu icin basvurdugumda red gelmisti?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Şub 07, 2010 12:58 am

ozi86 Dui-Essen\'dan aldiysan kabul pempe bir kagit olmali,bachelor icin bu renkte kagit veriyorlar..
Avukatlik isleri bilmiyorum ama bence kabul belgesi vs gibi konularda da emin olduktan sonra bir yurda basvur yer cikmasini bekle yani garantorunden uzaklasmaya calis ve son kez bu sekilde basvur ama gene red verirlerse bu sefer hukuki yollara basvur.

snnstn senin soruna gelince "okuyabilir kagidi" diye birsey daha once gormedim duymadim ancak mantiken bu kagit sadece senin durumuna bakilarak "universiteye basvuru yapmakta herhangi bir sorun yok " demek ve bu belgeyle basvuru yapsan herhangi bir artisi yok bence..
Ikincisi belgelerin tamam olsa bile gene vize alip alamayacagina dari bir yuzde soyleyemem.

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Pzr Şub 07, 2010 12:31 pm

tskler FuNdeRSchatteN...suan benden sikayet dilekcesi istediler belki A1 belgesi isiterler..cvp gelsin ona gore dedigin gibi yaparim yada hukuki yollara direk basvururuz..1 nisanda kurs basladigi icin berlin mahkemesi tarih yakin oldugu icin bakiyomus mahkemeye hemen avukat oyle dedi..

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Pzr Şub 07, 2010 3:48 pm

ben uni freiburg a basvurdum,okuyabilir belgesi vermisler,okul kabul icin basvurular haziranda basliyomus cunku,simdi vermiyorlarmis,ekimdede okulun kendisi basliyomus,benimde dil okulu nisanda basliyor,okuyabilir kagiti ile basvuracagim artik .:help

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Cum Şub 12, 2010 10:54 pm

arkadaslar ben uni freiburg tan okuyabilir belgesi aldim,kabul belgesini dil kuruna gidip c1 seviyesine geldigimde ve tesdas sinavindan gectigim de kabul veriyorlarmis,benim anlamadigim su ,bu formda herkez uni kabul belgesi aldim diyor,ve dil okuluna gittikten sonra uniye baslayacak,sizin bahsettiginiz uni kabul belgesiyle unide okuyabilir belgesi ayni seylermi ? yardimci olursaniz sevinirim,vize gorusmesine gitmeden once bunu ogrenmeliyim ;)

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cmt Şub 13, 2010 2:48 am

evet ayni sey,o okuyabilir belgesi dedigin sartli kabul belgesidir,yani testdaff sinavini gectikten sonra okuyabilirsin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Şub 13, 2010 7:58 pm

ozdemir rumuzlu uyemizin vize gorusmesi buraya tasinmistir...

[quote]ozdemir tarafindan yazilan metin:
evet arkadaslar 09.02.2010 tarihinde saat 10.15 de ankara alman konsoloslugunda vize gorusmesine girdim.Sizlere bir ornek teskil etmesi icin vize ani defteri bolumune yasadiklarimi ekliyorum.
sitemizden olaganca istifade ederek butun gereken evraklari hazirladim.almanyadan duisburg universitesinden kabulum de dil kursu kaydimda vardi.butun gerekenleri yaptiktan sonra randevumu aldim ve vize gorusmesine gittim.saat 10.00da konsolosluga girdim.(siki bir guvenlikten sonra)Binaya girince ne yapacagimi bilmedigim icin gorevliye sormak istedim,kapidaki gorevliye bakarmisinizz benim 10.15de randevum var ilk olarak ne yapmaliyim dedim.adam yuzume bakiyo ben ona meger adam alman polisiymis bana almanca birseyler soyledikten sonra bunu anladim....bana fotokopi bolumunu isaret etti bende gitttim,orada evraklarinizi aliyolar ve siraliyolar varsa eksik evraklarinizin fotokopilerini cekiyolar.neyse evraklar duzenlenince tekrar kapinin yanina gelip sira numarasi aliyosunuz.bende sira numarami aldim,yaklasik yarim saat bekledikten sonra 1 numarali kabine girdim.cok heyecanliydim,kabinde bayan gorevli vardi merhabalastik bende oturdum.evraklarimi istedi verdim,evraklari ayirdi ve sohbet etmeye basladik ufak ufak sorular sormaya basladi.nereden geliyorsunuz,turkiye de nerede okuyorsun,bolumun ne tarzinda sorular sordu.bende cevaplandirdim dilimin dondugunce.sonra almanya dan hangi universitenin kabulunu aldin dedi.bende duisburg dedim.niye almanya ya gitmek istiyorsun dedi,bende almanya makine alaninda dunya nin oncusu bu ekolle yetismis bir makine muhendisi olmak istiyorum dedim kafasiyla onaylayar gibi yapti.gorusmede garantorumun uzerinde fazlaca durdu kimdir,onun yaninda mi kalacaksin tarzinda seyler sordu.bu ana kadar hersey iyi gidiyordu,bu siralarda yanina baska bi memur geldi nasilsin falan dedi,benle ilgilenen memur "hala ogrencilerle ugrasiyorum sikildim artik ya "dedi benim birden moralim bozuldu gorevli boyle deyince. bu moral bozuklugunun uzerine bisey sordu tam anlyamadim dedigini cunku sesini net duyamadim.o soru arada kaynadi gitti.gorusmenin eksi yonleri bunlardi.birde "eger almanya ya kabul alamadin vizene red geldi ne yaparsin"dedi bende neden red aldiysam eksiklerimi giderir yeniden basvururum diyecekken sozumu kesti,tamamen gidemeyecegini dusunelim o zaman naparsin dedi bende gayet emin bi sekilde zaten turkiyede universite ogrencisiyim okuluma aynen devam ederim dedim.yaninda bi bayan vardi bu soruuyu daha oncede bi ogrenciye sordum o cooook uzulurum diye cevap verdi dedi ve baya gulustuler..neyse sorularini bitirdi evraklarimi toparladi ve evraklari amirine gosterecegini soyledi ve disarida cagirilana kadar beklememi soyledi bende tesekkur edip odadan ciktim.yaklasik 1 saat bekledikten sonra tekrar cagirildim ayni odaya gorevli bana su an islemleriniz tamam evraklariniz almanya ya gonderilecek dedi.bende ne zaman sonuclanir diye sordum 1 ile 1.5 ay arasinda kesin sonuc alirsiniz dedi.bende tesekkur edip odadan ciktim.gorusmeden sonra kus gibi hafif hissettim uzerimden buyuk bi yuk kalkmis hissettim...
bakalim hayirlisiyla sonucu bekliyoruz...[/quote]

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Cum Şub 26, 2010 5:25 pm

evet bugun saat 8.30da randevum vardi Istanbul alman konsoloslugunda ve gorusmem guzel gecti. ayrintilar :

8de ordaydim ve ilk basta 15 lira odeyerek zarfi aldim ups\'ten sonra belgeleri duzenlettim daha dogrusu iyi siraya koymusum :D adam hicbirsey yapmadi sadece pasaport fotokopilerimi bana geri verdi. daha sonra senden diplomalarini istediler mi dedi ben de evet dedim sonra hemen meshur 1 nolu kabine girdim. Cok heyecanliydim cunku hayatimda ilk defa vize gorusmesine girdim.

Turk bir bayan benle ilgilendi. sabah oldugundan mi bilmiyorum ama gayet ilgili bir bayandi ve belgelerime bakti. Tek korkum kurs kayit belgesini sormasiydi ama sormadi bile. zaten sorsa kabul belgesi ayni zamanda kayit belgesi diyecektim. gercekten cok sansliydim cunku hemen yan kabinde sanirim kurs ardindan uni icin gitmek isteyen bir kiz vardi gorevli bayan resmen azarladi kizi. ben de tam tersine gayet iyi bir bayana denk geldim. burdan ogrendigim sorulara evde biraz calismistim ve biraz da psikolojinin almanyadaki yerini arastirmistim. bana size kural geregi bir kac soru sormaliyim dedi ve ilk sorusu neden almanya dedi. ben de almanyanin egitimi turkiyeden iyi ve universiteleri kaliteli dedim. ayrica psikoloji dalinda almanyada yetismis bir suru unlu psikolog var ben de bu yuzden psikoloji egitimimi almanyada surdurmek istiyorum dedim. peki almanca diye sordu ama cevap vermeme gerek bile duymadan sertifakaniz varmis dedi. o zaman almanca konusalim mi diye sordu. orda heyecanli bi sekilde tabi dedim ve ilk sorusu hangi sehirde bulunmak istiyorsunuz oldu cumlemi bitirmeme izin vermeden ikinci sorusu ne okumak istiyorsunuz oldu ve psikoloji okumak istedigimi soyledim.

bana sigortali olarak bir yerde calistiniz mi diye sordu. ben de evet ama cok uzun sureli olmadilar en fazla 7 ay oldu ama genelde yazlari calistim dedim garson olarak. ilk once garson yazicakti bilgisayara ama sonra size okulu finanse etmek icin yazlari cesitli mesleklerde calisti yazalim dedi ben de olur dedim. daha sonra kamera asistani olarak asil yaptigim seyi yazdi cunku burda 2 yillik radyo tv yayinciligi mezunuyum.

bunun disinda kalacak yeri de sormak zorunda oldugu icin sordu ve okulun yurdunda kalicam dedim ve hic ustelemeden bilgisayara bunun notunu dustu. en son 12 mart yazmistim gitmek istedigim tarih olarak ve burda biraz tiyo verdi bana sagolsun. vizenizi 1 aydan once almaniz zor dedi ben de 30 martta kursa baslangic sinavim var dedim. sonra bana biz bugun isleminizi yapacagiz ve pazartesi jenadaki yabancilar dairesine gonderecegiz evraklari ama 3 4 gun surer dedi gitmesi. eger erken gitmek istiyorsaniz universitenize yabancilar dairesiyle konusmalarini soyleyin. cunku bizlik bisey kalmiyor artik dedi. universite erken gelmenizi saglayabilir dedi ve umarim vizeniz erken gelir dedi ve 60 euroyu aldi.

artik vize bekleme asamasina geldim. umarim en kisa zamanda cikar vizem.

sefer57

Mesaj gönderen sefer57 » Cum Şub 26, 2010 8:20 pm

basarilar reportr05 :alkis sende bize katildin bol sabir diliyorum;)

reportr05

Mesaj gönderen reportr05 » Cum Şub 26, 2010 8:50 pm

sagol umarim hepimiz en kisa zamanda vizemizi aliriz :D

ozdemir

Mesaj gönderen ozdemir » Cmt Şub 27, 2010 1:15 pm

baya olumlu gecmis alirsin insallah vizeyi.ben aldim darisi basina:)

sefer57

Mesaj gönderen sefer57 » Pzr Şub 28, 2010 1:52 pm

ozdemir ne kadar bekledin sen.nekadar surede geldi pasaportun

Kilitli