Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize görüşmesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
dark

Vize görüşmesi

Mesaj gönderen dark » Çrş Tem 03, 2019 10:13 pm

Merhaba,
Ben eğitim dili İngilizce olan bir okuldan yüksek lisansa kabul aldım ve vize başvurusuna gittim 2 gün önce.Başvurduğum bölümün kabul mektubunda ‘ilk yılın sonunda Almanca dil sınavını geçmeli.’ şeklinde bi ibare var ve konsolosluktaki görevli de burda almanca bilmen gerekiyor yazıyo dedi ben de işte ilk yılın sonuna kadar öğrenmem gerektiğini, eğitim dilinin ingilizce olduğunu söyledim.Sizce bu durum vize almamda bir sorun yaratır mı?
Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Vize görüşmesi

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 04, 2019 11:22 am

Yaratma ihtimali var. En azindan bir A1 almanca sertifikaniz olsa iyi olurdu.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

yevsey

Mesaj gönderen yevsey » Prş Tem 04, 2019 11:33 am

Physiker yazdı: Prş Tem 04, 2019 11:22 am Yaratma ihtimali var. En azindan bir A1 almanca sertifikaniz olsa iyi olurdu.
Hocam merhaba. Soruya ek olarak sizi burada bulmuşken yeni bir başlık açmak yerine yazayım istedim. Ben de dili İngilizce olan bir lisans programına başvurdum. Vize görüşmesinde b1 modül sınavından aldığım hören, lesen ve sprechen sertifikalarımı götüreyim mi? Bunu soruyorum çünkü schreiben sertifikasını maalesef alamadım. Ancak şu haliyle götürmek mi daha iyidir yoksa götürmemek mi?

dark

Mesaj gönderen dark » Prş Tem 04, 2019 11:35 am

Physiker yazdı: Prş Tem 04, 2019 11:22 am Yaratma ihtimali var. En azindan bir A1 almanca sertifikaniz olsa iyi olurdu.
Evet, bu durum ortaya çıkınca A2 sertifikam olduğunu belirttim ama 2010 yılında almıştım onu da belirttim