Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Munich Hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zoltry

TU Munich Hakkinda

Mesaj gönderen zoltry » Çrş May 22, 2019 3:20 pm

Arkadaslar herkese selam,

TU Munich’in posta adresine, basvuru icin gereken belgeleri yolladim. Belgelerin kendilerine ulasip ulasmadigi hakkinda bir bilgilendirme maili atiyorlar mi? Uniassiste basvuru yaptigimda, belgelerin onlara ulastigiyla ilgili mail atmislardi. TUMda da boyle bir sey var mi? Yoksa, belgelerimizin okula ulastigini nasil anlariz?

zoltry

Re: TU Munich Hakkinda

Mesaj gönderen zoltry » Prş May 23, 2019 7:30 am

Arkadaslar hic bilgi sahibi olan yok mu bu konuda?

Sungur

Mesaj gönderen Sungur » Pzt Haz 24, 2019 6:06 pm

Sayın zoltry,
Sormak istediğim br soru var. Posta ile gönderdiğiniz çeviri belgeleri üzerinde sadece tercümanın mı imzası vardı yoksa ek olarak noter veya konsolosluk gibi kurumlardan alınmış imzalar var mıydı? Ben tercümelerimi İstanbul Arya Tercüme'de yaptırdım. Arya Tercüme'nin bastığı kendi kaşe ve imzası yeterli midir?

zoltry

Mesaj gönderen zoltry » Pzt Haz 24, 2019 6:27 pm

Sungur yazdı: Pzt Haz 24, 2019 6:06 pm Sayın zoltry,
Sormak istediğim br soru var. Posta ile gönderdiğiniz çeviri belgeleri üzerinde sadece tercümanın mı imzası vardı yoksa ek olarak noter veya konsolosluk gibi kurumlardan alınmış imzalar var mıydı? Ben tercümelerimi İstanbul Arya Tercüme'de yaptırdım. Arya Tercüme'nin bastığı kendi kaşe ve imzası yeterli midir?
Selam Sungur. Tercuman cevirisi yaptıgım belgelerin fotokopisini alıp konsoloslukta onaylatmıştım. Zaten konsolosluga belge onaylatmaya gidecektim, hazır gitmişken bunu da onaylatayım dedim :) Ve belgelerimde de sıkıntı çıkmadı

Sungur

Mesaj gönderen Sungur » Pzt Haz 24, 2019 7:55 pm

Yalnız İstanbul Başkonsolosluğu tercüme belgeler ile herhangi bir tasdik yapmıyor. Ben şu anda ne yapmalıyım? Arya Tercüme, forumun yöneticisi olan Physiker'den aldığı bilgiye göre tercüme belgelerin yeterli olduğunu ve başka bir işleme ihtiyaç duymadığını söylemişti.

zoltry

Mesaj gönderen zoltry » Pzt Haz 24, 2019 8:06 pm

Sungur yazdı: Pzt Haz 24, 2019 7:55 pm Yalnız İstanbul Başkonsolosluğu tercüme belgeler ile herhangi bir tasdik yapmıyor. Ben şu anda ne yapmalıyım? Arya Tercüme, forumun yöneticisi olan Physiker'den aldığı bilgiye göre tercüme belgelerin yeterli olduğunu ve başka bir işleme ihtiyaç duymadığını söylemişti.
Ben ne olur ne olmaz diye onay yaptırtmıştım zaten. Ankara Başkons. Da yaptırdım ben de. Bana herhangi bir problem çıkarmamışlardı. Dediğim gibi ben ekstra işlem de yapmış olabilirim garanti olsun diye. Tecrübeli arkadaşlar yeterli olduğunu söylüyorsa bence o haliyle yollayabilirsin sıkıntı olmayacaktır :) Zaten okulların sitelerinde onaylı tercümanların belgeleri de oluyor diye biliyorum. Sıkıntı olmayacaktır

cenko

Mesaj gönderen cenko » Cum Haz 04, 2021 11:46 pm

Sungur yazdı: Pzt Haz 24, 2019 7:55 pm Yalnız İstanbul Başkonsolosluğu tercüme belgeler ile herhangi bir tasdik yapmıyor. Ben şu anda ne yapmalıyım? Arya Tercüme, forumun yöneticisi olan Physiker'den aldığı bilgiye göre tercüme belgelerin yeterli olduğunu ve başka bir işleme ihtiyaç duymadığını söylemişti.
Merhaba,

Ben de aynı durumu yaşadım. İstanbul'da konsoloslukta tercüme belgeye kesinlikle mühür vurduramadım. O şekilde üniversiteye yolladım. Siz ne yaptınız? Sadece tercüman imza ve kaşesiyle yolladıysanız kabul ettiler mi? Bilgi verirseniz çok yardımcı olur.

BatuhanBozkurt

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Cmt Haz 05, 2021 1:45 am

Gene herkes ihtiyacı olanı çok alakasız bir konuya yorum atarak almaya çalışıyor.

Merak ettiğiniz bir şey varsa konu açın veya ilgili konulara yorum atın. Adamın açtığını başlığı sabote ediyorsunuz.

Hocam soruna gelecek olursak, evraklarını ulaşıp ulaşmadığına dair TU Münich'e bir mail atman faydalı olacaktır. Umarım bir aksilik yaşanmamıştır.

Bol şans ✌🏽

Sungur

Mesaj gönderen Sungur » Pzt Haz 07, 2021 4:38 pm

cenko yazdı: Cum Haz 04, 2021 11:46 pm

Merhaba,

Ben de aynı durumu yaşadım. İstanbul'da konsoloslukta tercüme belgeye kesinlikle mühür vurduramadım. O şekilde üniversiteye yolladım. Siz ne yaptınız? Sadece tercüman imza ve kaşesiyle yolladıysanız kabul ettiler mi? Bilgi verirseniz çok yardımcı olur.
Merhaba DEUTSCHSTUDENT ve cenko,

Foruma girmeyeli yaklaşık iki yıl olmuş ve 2 yıl sonra ilk defa ne var ne yok diye göz gezdirirken bu başlık altında kendi mesajlarımı görmek hem çok duygusal hem de çok keyifli bir an oldu benim için. Umarım herkes böyle bir deneyim elde etme fırsatı bulur.

Sevgili dostum cenko, ben iki yıl önce yazmış olduğum gibi tercümelerimi Arya isimli mütercimlik bürosunda yaptırdım ve ek olarak noter tarafından herhangi bir tasdiğe ihtiyaç duymadan belgelerim tüm üniversitelerde ve tüm resmi kurumlarda kabul gördü ve şu an Uni Stuttgart'ta öğrenciyim.

Sayın zoltry, hiç bir üniversite posta yoluyla eline ulaşan evraklar için geri bildirim yapmıyor. Posta takibini müşterisi olduğunuz posta şirketi araclığıyla bizzat üstlenmeniz gerekiyor. Ama ne olursa olsun "Acaba postam doğru adrese ulaşır mı?" diye endişelenmenize gerek yok. Çünkü Almanya'da çok iyi bir posta teşkilatı var. Sizin yalnızca adresi doğru yazmış olmanız yeterli, o posta muhakkak doğru adrese ulaşır.

Sayın BatuhanBozkurt, hiç kimsenin açılan başlığı sabote etmek gibi bir maksadı yok. Herkes bilgisi yettiğince yardımcı olmak ve mümkün mertebe bu bilgilerden istifade etme peşinde. Yorumunuzdaki maksadı anladım, iyi niyetli olduğunuzu düşünüyorum ama siz yine de önyargılı bir şekilde ithamda bulunmayın.

Almanya'da eğitim, yaşam ve öğrencilik döneminde iş hayatıyla ilgili soruları olan tüm forum kullanıcılarına elimden geldiğince yardımcı olabilirim, eğer Stuttgar'ta veya civarında yaşayanlar varsa yüz yüze görüşüp tanışmayı da çok isterim. Herkese başarılar dilerim.

Saygılarımla

Sungur

deutschland55

Mesaj gönderen deutschland55 » Prş Haz 10, 2021 1:58 pm

Sungur yazdı: Pzt Haz 07, 2021 4:38 pm Merhaba DEUTSCHSTUDENT ve cenko,

Foruma girmeyeli yaklaşık iki yıl olmuş ve 2 yıl sonra ilk defa ne var ne yok diye göz gezdirirken bu başlık altında kendi mesajlarımı görmek hem çok duygusal hem de çok keyifli bir an oldu benim için. Umarım herkes böyle bir deneyim elde etme fırsatı bulur.

Sevgili dostum cenko, ben iki yıl önce yazmış olduğum gibi tercümelerimi Arya isimli mütercimlik bürosunda yaptırdım ve ek olarak noter tarafından herhangi bir tasdiğe ihtiyaç duymadan belgelerim tüm üniversitelerde ve tüm resmi kurumlarda kabul gördü ve şu an Uni Stuttgart'ta öğrenciyim.

Sayın zoltry, hiç bir üniversite posta yoluyla eline ulaşan evraklar için geri bildirim yapmıyor. Posta takibini müşterisi olduğunuz posta şirketi araclığıyla bizzat üstlenmeniz gerekiyor. Ama ne olursa olsun "Acaba postam doğru adrese ulaşır mı?" diye endişelenmenize gerek yok. Çünkü Almanya'da çok iyi bir posta teşkilatı var. Sizin yalnızca adresi doğru yazmış olmanız yeterli, o posta muhakkak doğru adrese ulaşır.

Sayın BatuhanBozkurt, hiç kimsenin açılan başlığı sabote etmek gibi bir maksadı yok. Herkes bilgisi yettiğince yardımcı olmak ve mümkün mertebe bu bilgilerden istifade etme peşinde. Yorumunuzdaki maksadı anladım, iyi niyetli olduğunuzu düşünüyorum ama siz yine de önyargılı bir şekilde ithamda bulunmayın.

Almanya'da eğitim, yaşam ve öğrencilik döneminde iş hayatıyla ilgili soruları olan tüm forum kullanıcılarına elimden geldiğince yardımcı olabilirim, eğer Stuttgar'ta veya civarında yaşayanlar varsa yüz yüze görüşüp tanışmayı da çok isterim. Herkese başarılar dilerim.

Saygılarımla

Sungur
Selam dostum. Ben de aynı ünide master öğrencisiyim. Almanya'da yeni sayılırım. Forumda iletişim bilgisi paylaşmak yasak olduğundan (ben de pek haz etmiyorum açıkçası) nasıl iletişime geçebiliriz bilemedim. Tanışmak, görüşmek ben de isterim.

cenko

Mesaj gönderen cenko » Sal Tem 06, 2021 1:32 pm

Çok sağolun, çok faydalı oldu yazdıklarınız. Ben de söylediğiniz şekilde sorun yaşamadan halledebildim.

Sungur yazdı: Pzt Haz 07, 2021 4:38 pm Merhaba DEUTSCHSTUDENT ve cenko,

Saygılarımla

Sungur