Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke hesap (fintiba)

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
bae123

Bloke hesap (fintiba)

Mesaj gönderen bae123 » Sal Haz 11, 2019 7:51 pm

Merhaba,
Ben öğrenci vizesi için randevu aldım ve fintiba dan bloke hesap açtırdım. Parayı açtırdığım hesaba en ucuz hangi yolla gönderebilirim? Swift için baya yüksek bi ücret alınıyormuş sanırım.

aycayildirim

Re: Bloke hesap (fintiba)

Mesaj gönderen aycayildirim » Çrş Haz 12, 2019 5:42 pm

Ben Ziraat hesabımdan göndermiştim. 13 TL gibi bir ücret tutmuştu. Bu işlemi 4-5 ay önce yapmıştım. Ben de forumdan ücretlerin yüksek olduğunu okumuştum fakat öyle değilmiş. Bir sürü seçenek var, TransferWise da deneyebilirsiniz... Ben buradan Türkiye'ye en masrafsız olarak paraları öyle gönderiyorum mesela

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Çrş Haz 12, 2019 10:42 pm

bildiğim kadarıyla diyerek söze başliyim çünkü hiç birisinden %100 emin değilim:

- banka transferi ile gönderirken arada farklı bankalar da söz konusu olduğu için ekstra masraflar çıkabiliyor. yani kendi bankanız ile fintiba arasında farklı bankalar ve onların kesintileri söz konusu olabiliyor.

- transferwise TR'den Almanya'ya para transferi yapmıyor sadece burada oraya yapıyor.

Siz yine de iki durumu da araştırın.

mandalina

Mesaj gönderen mandalina » Prş Haz 13, 2019 11:21 am

ozcartman yazdı: Çrş Haz 12, 2019 10:42 pm bildiğim kadarıyla diyerek söze başliyim çünkü hiç birisinden %100 emin değilim:

- banka transferi ile gönderirken arada farklı bankalar da söz konusu olduğu için ekstra masraflar çıkabiliyor. yani kendi bankanız ile fintiba arasında farklı bankalar ve onların kesintileri söz konusu olabiliyor.

- transferwise TR'den Almanya'ya para transferi yapmıyor sadece burada oraya yapıyor.

Siz yine de iki durumu da araştırın.
Geçen ay Transferwise'yle Türkiye'den uni-assist hesabına para transferi yaptım. Para aynı gün içinde hesaba gitti. 75 Euro için yanlış hatırlamıyorsam 8 lira işlem ücreti ödedim.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Prş Haz 13, 2019 10:19 pm

mandalina yazdı: Prş Haz 13, 2019 11:21 am Geçen ay Transferwise'yle Türkiye'den uni-assist hesabına para transferi yaptım. Para aynı gün içinde hesaba gitti. 75 Euro için yanlış hatırlamıyorsam 8 lira işlem ücreti ödedim.
o zaman buradan Türkiye'ye yapmıyor da olabilir. Bir taraftan diğerine yapmıyor onu biliyorum ama siz yaptığınıza göre Almanya'da Türkiye'ye yapmadığını düşünüyorum.

AlbaTros37

Mesaj gönderen AlbaTros37 » Çrş Haz 19, 2019 12:49 am

https://youtu.be/IXI_k2aASVc fintiba
Erasmus Bloke Hesap açmanız için Türkçe anlatım