Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

FH Aachen MAsster

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
zedaa

FH Aachen MAsster

Mesaj gönderen zedaa » Cum Oca 29, 2010 3:54 pm

Arkadaslar merhaba,
uzunca bir suredir forumu takip ediyorum ve emegi gecen herkese tesekkur ediyorum.
Ben bu bahar donemi icin FH Aachen Otomotiv muh. den kabul aldim.

sizlere bir kac sorum olacakti:

1. Kalacak yer konusunda fikrinizi almak istiyorum, gitmeden mutlaka bir yurt ayarlamam gerekir mi yoksa gidip bir kac gun hostelde fl kalirken ordayken daha rahat mi kalacak yer bulurum.(bir de yaklask olarak yurt fiyatlari ne kdr oluyor? isinma-su-net dahil)

2. FH Aachen almanyada gecerliligi, okurken / mezun olduktan sonraki Alm.da is arama surecinde artilari olur mu?(RWTH olmasi ayni shirde, okurken calisma anlaminda dezavantaj oluyor mu?(bilen icin))

3. Almanya\'da otomotiv dendiginde Aachenin taninirliligi ve bilinirligi nedir?

4. 2008 yilinda Erasmus ile alm.daydim ve SSK dan aldigim AT11 belgem ile alm.da oldugum 6 ay suresince AOK ya para odemem gerekmedi. Ayni durum master icin de gecerli oluyor mu acaba sure daha uzun oldugu icin problem cikiyor mu? bilen varsa ve cevaplarsa cok sevinirim.

Simdilik oncelikli sorularim bunlar. herkese simdiden tesekkur ediyorum.
Basvurudan once sikik arastirmistim ama is ciddiye binince daha birebir cevaplar alma geregi duydum:S

tesekkurler

Seda

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

FH Aachen MAsster

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Oca 29, 2010 7:09 pm

Selamlar Zedaa sitemize hosgeldin,yorumlarin icin tesekkurler. _)

1. Kalacak yer konusu goreceli.Eger maddi imkanlarin el verisliyse buraya geldikten sonrada bir yer arayabilirsin ancak dedigim gibi Otel vs gibi yerler hicte ucuz degil..
Tavsiyem TR\'deyken kalacak yer problemini halletmen.Zaten kabul almissin bu sayede universitenin yurtlarina basvurabilirsin ve yaz somestiri icin mutlaka yer vardir.
Yurt fiyatlari 180 250 arasi,konfor arttikca fiyatta artiyor.

2. Aachen Almanya siralamasinda yanilmiyorsam ilk 20 arasinda.Diger sorularini bilmiyorum.

3.

4. AT11 Lisans ve Yukses Lisans\'da da gecerli.

zedaa

FH Aachen MAsster

Mesaj gönderen zedaa » Cum Oca 29, 2010 8:08 pm

cok tesekkur ederim;)