Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İngilizce bir metnin fotokopisini nasıl tasdik ettirilir?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yuzigu

İngilizce bir metnin fotokopisini nasıl tasdik ettirilir?

Mesaj gönderen yuzigu » Prş May 23, 2019 1:46 pm

Merhaba arkadaşlar,

staj yaptığıma dair olan İngilizce bir belgenin tasdik edilmiş fotokopisini üniversiteme yollamam gerekiyor. Noterle konuştum aslı gibidir mührünü İngilizce basmadıklarını söylediler. Üniversite de tabi ki Türkçe mührü kabul etmiyor. Ben bu belgeyi nerede ve nasıl tasdik ettirebilirim?

Not: Konsoloslukta yapılabileceğini biliyorum ama belgeyi hazırlamam gereken aralıkta randevu yeri olmadığı için Konsoloslukta yapamıyorum.

mandalina

Re: İngilizce bir metnin fotokopisini nasıl tasdik ettirilir?

Mesaj gönderen mandalina » Cum May 24, 2019 7:40 pm

Açıkçası staj belgesine konsolosluk onayı yapılır mı bilmiyorum. Benim staj kanıtlama yükümlülüğüm yoktu çoğu okulda. Mailin çıktısını alıp gönderdim. (Daha geri dönüş olmadı okullardan.)
Bence sizin için acil gerekiyorsa, staj yaptığınız yerle konuşup bir tane daha orjinal alabilirsiniz. Buna da ayrıca bir onay gerekeceğini sanmıyorum.(yani beglaubigung noter vs.) Benim fikrim bu. Bilen arkadaşlar yönledirirse daha yararlı olur bizim için.