Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TUM Online Başvuru (Evidence of non-school activities)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zoltry

TUM Online Başvuru (Evidence of non-school activities)

Mesaj gönderen zoltry » Sal May 14, 2019 5:49 pm

Arkadaşlar merhaba,

TUM Online başvuru sisteminde "Evidence of non-school activities" diye bir kısım var. Bu kısımda, lisans döneminde yaptığımız stajların kanıtlarını vermemiz zorunlu mu? Ayrıca şuanda başvurduğum bölümle ilgili bir işte çalışıyorum ve CV de bunu da belirtmiştim. Çalıştığımı belgeyle kanıtlamam mı gerek?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

slnn11

Re: TUM Online Başvuru (Evidence of non-school activities)

Mesaj gönderen slnn11 » Sal May 14, 2019 6:20 pm

Ben başvururken cvme stajlarımı yazmıştım ama herhangi bir kanıt yüklemedim ve sıkıntı olmadı.

zoltry

Mesaj gönderen zoltry » Sal May 14, 2019 6:25 pm

slnn11 yazdı: Sal May 14, 2019 6:20 pm Ben başvururken cvme stajlarımı yazmıştım ama herhangi bir kanıt yüklemedim ve sıkıntı olmadı.
Hocam yorumunuz icin cok tesekkurler. TUM a basvurmus birisini bulmusken hazir, bir soru daha sorabilir miyim acaba? Uni-assistten tarafima VPD belgesi geldi fakat mailden pdf yoluyla yolladilar. Kargoyla yollanacak belge ise resmen kayboldu. Acaba mailime gelen belgenin direk ciktisini alip yollasam problem olur mu? Sizin bu konuda tecrubeniz var mi acaba? Simdiden cok tesekkurler ve egitim hayatinizda basarilar dilerim.

isetta

Mesaj gönderen isetta » Çrş May 15, 2019 11:37 pm

slnn11 yazdı: Sal May 14, 2019 6:20 pm Ben başvururken cvme stajlarımı yazmıştım ama herhangi bir kanıt yüklemedim ve sıkıntı olmadı.
Hocam hangi bölüme kabul aldınız ? Ortalamanız neydi, süreç ne kadar zor ? TUM kabulü çok mu seçici?

slnn11

Mesaj gönderen slnn11 » Prş May 16, 2019 12:45 am

zoltry yazdı: Sal May 14, 2019 6:25 pm Hocam yorumunuz icin cok tesekkurler. TUM a basvurmus birisini bulmusken hazir, bir soru daha sorabilir miyim acaba? Uni-assistten tarafima VPD belgesi geldi fakat mailden pdf yoluyla yolladilar. Kargoyla yollanacak belge ise resmen kayboldu. Acaba mailime gelen belgenin direk ciktisini alip yollasam problem olur mu? Sizin bu konuda tecrubeniz var mi acaba? Simdiden cok tesekkurler ve egitim hayatinizda basarilar dilerim.
Hayır bir sorun olacağını zannetmiyorum. Benim VPD belgem başvurumu gönderdikten sonra çıkmıştı e-mail olarak öğrenci işlerine göndermiştim. Daha başvurunuzu tamamlamadıysanız online sisteme yüklenebiliyordu diye hatırlıyorum. Zaten posta ile gelen VPDnin çıktı ile bir farkı yok gibiydi yanlış hatırlamıyorsam.

slnn11

Mesaj gönderen slnn11 » Prş May 16, 2019 12:47 am

isetta yazdı: Çrş May 15, 2019 11:37 pm Hocam hangi bölüme kabul aldınız ? Ortalamanız neydi, süreç ne kadar zor ? TUM kabulü çok mu seçici?
Ben Informatics(computer science oluyor) bölümünden master kabulu aldım. Ortalamam 3.30du. Süreç bence kolaydı, hele informatics bölümüne başvuracaksanız ortalamanız daha düşükse bile başvurun puanlandırma sistemleri var , pek çok farklı şeyi göz önünde bulunduruyor. Hangi programa başvuracaksınız?

isetta

Mesaj gönderen isetta » Cum May 17, 2019 12:07 am

slnn11 yazdı: Prş May 16, 2019 12:47 am Ben Informatics(computer science oluyor) bölümünden master kabulu aldım. Ortalamam 3.30du. Süreç bence kolaydı, hele informatics bölümüne başvuracaksanız ortalamanız daha düşükse bile başvurun puanlandırma sistemleri var , pek çok farklı şeyi göz önünde bulunduruyor. Hangi programa başvuracaksınız?
Hocam ben bu sene başvurmuyorum, seneye başvurmayı düşündüğüm ingilizce sosyoloji bölümleri var. TUM en iyi okullardan olduğu için genel fikir edinmek için sormuştum. Cevabınız için teşekkür ederim.

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Cum May 17, 2019 3:53 pm

Arkadaşlar bende bu dönem başvuruyorum. Başvuru esnasında istenen belgeler arasında sağlık sigortası da (Student Health Insurance Certificate, studentische Krankenversicherung) var. Siz başvuru esnasında sağlık sigortası yaptırıp, başvuru belgelerinize eklediniz mı?

amira

Mesaj gönderen amira » Cmt May 18, 2019 12:25 am

yuzigu yazdı: Cum May 17, 2019 3:53 pm Arkadaşlar bende bu dönem başvuruyorum. Başvuru esnasında istenen belgeler arasında sağlık sigortası da (Student Health Insurance Certificate, studentische Krankenversicherung) var. Siz başvuru esnasında sağlık sigortası yaptırıp, başvuru belgelerinize eklediniz mı?
Merhaba, bu dönem TUM Informatik'ten kabul aldım. Başvuru esnasında herhangi bir sigorta belgesi yüklemedim (eksik olan tek belgem sigortaydı). Almanya'ya gittiğimde orada sigortayı yaptırıp enroll olmayı planlıyorum.

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Cmt May 18, 2019 12:30 am

amira yazdı: Cmt May 18, 2019 12:25 am Merhaba, bu dönem TUM Informatik'ten kabul aldım. Başvuru esnasında herhangi bir sigorta belgesi yüklemedim (eksik olan tek belgem sigortaydı). Almanya'ya gittiğimde orada sigortayı yaptırıp enroll olmayı planlıyorum.
Senin de istenen belgeler listesinde sağlık sigortası vardı ama dimi?

amira

Mesaj gönderen amira » Cmt May 18, 2019 12:34 am

yuzigu yazdı: Cmt May 18, 2019 12:30 am Senin de istenen belgeler listesinde sağlık sigortası vardı ama dimi?
Evet vardı tüm başvurularda isteniyor. Zaten dikkatli bakarsan başvuru sırasında gerekmediği okula kayıt olana kadar tamamlanabileceği yazıyor.

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Cmt May 18, 2019 12:45 am

amira yazdı: Cmt May 18, 2019 12:34 am Evet vardı tüm başvurularda isteniyor. Zaten dikkatli bakarsan başvuru sırasında gerekmediği okula kayıt olana kadar tamamlanabileceği yazıyor.
Aynen başvuru sayfasında "I do not know./ I am insured through a provider in another country and will verify my coverage or my exemption from statutory coverage in the German public health insurance system before enrollment at TUM." diye bir seçenek var ama yinede emin olmak istedim. Teşekkürler.

zoltry

Mesaj gönderen zoltry » Prş May 23, 2019 11:11 am

amira yazdı: Cmt May 18, 2019 12:25 am Merhaba, bu dönem TUM Informatik'ten kabul aldım. Başvuru esnasında herhangi bir sigorta belgesi yüklemedim (eksik olan tek belgem sigortaydı). Almanya'ya gittiğimde orada sigortayı yaptırıp enroll olmayı planlıyorum.
Hocam merhabalar,

Öncelikle tebrik ederim kabul aldığınız için. Benim size bir sorum olacak. Başvuru evraklarınızı postayla TUM'a yolladıktan sonra, okulun "evraklarınız bize ulaştı" tarzında bir bilgilendirme maili atıp atmadığını soracaktım. Yoksa application deadline'ından önce herhangi bir bilgilendirme yapmıyor mu?

zoltry

Mesaj gönderen zoltry » Prş May 23, 2019 11:13 am

slnn11 yazdı: Prş May 16, 2019 12:47 am Ben Informatics(computer science oluyor) bölümünden master kabulu aldım. Ortalamam 3.30du. Süreç bence kolaydı, hele informatics bölümüne başvuracaksanız ortalamanız daha düşükse bile başvurun puanlandırma sistemleri var , pek çok farklı şeyi göz önünde bulunduruyor. Hangi programa başvuracaksınız?
Hocam merhabalar,

Öncelikle tebrik ederim kabul aldığınız için. Benim size bir sorum olacak. Başvuru evraklarınızı postayla TUM'a yolladıktan sonra, okulun "evraklarınız bize ulaştı" tarzında bir bilgilendirme maili atıp atmadığını soracaktım. Yoksa application deadline'ından önce herhangi bir bilgilendirme yapmıyor mu?

amira

Mesaj gönderen amira » Prş May 23, 2019 5:20 pm

zoltry yazdı: Prş May 23, 2019 11:13 am Hocam merhabalar,

Merhabalar, çok teşekkür ederim. Belgelerim ana merkeze ulaştıktan sonra belgelerinizi aldık şeklinde bir mail aldım. Bu mail belgelerinizi okulun aldığını ve bölüme ilettiğini belirtiyor. Daha sonraki süreci ise TUMonline'dan takip ettim. Sonuç açıklanana kadar başka bir mail almadım. Şu an deadline çok yakın olduğu için çok yoğun olduklarını düşünüyorum, ben belgelerimi Mart sonunda göndermiştim. Hayırlı haberler alırsınız umarım, başvurunuzda başarılar.

zoltry

Mesaj gönderen zoltry » Prş May 23, 2019 5:35 pm

amira yazdı: Prş May 23, 2019 5:20 pm Merhabalar, çok teşekkür ederim. Belgelerim ana merkeze ulaştıktan sonra belgelerinizi aldık şeklinde bir mail aldım. Bu mail belgelerinizi okulun aldığını ve bölüme ilettiğini belirtiyor. Daha sonraki süreci ise TUMonline'dan takip ettim. Sonuç açıklanana kadar başka bir mail almadım. Şu an deadline çok yakın olduğu için çok yoğun olduklarını düşünüyorum, ben belgelerimi Mart sonunda göndermiştim. Hayırlı haberler alırsınız umarım, başvurunuzda başarılar.
Bilgilendirici cevap icin tesekkur ederim. Bugun oglen saatlerinde, ups takip sisteminde, ups ile onceden yollamis oldugum belgeler TUMa ulasmis gorunuyor. Fakat belgelerin ulastigini TUMdan teyit edemedim henuz. Dediginiz gibi yogunluktan dolayi gecikme olabilir belki. Ilerleyen zamanlarda mail atarlar diye dusunuyorum :) .

amira

Mesaj gönderen amira » Prş May 23, 2019 6:47 pm

zoltry yazdı: Prş May 23, 2019 5:35 pm Bilgilendirici cevap icin tesekkur ederim. Bugun oglen saatlerinde, ups takip sisteminde, ups ile onceden yollamis oldugum belgeler TUMa ulasmis gorunuyor. Fakat belgelerin ulastigini TUMdan teyit edemedim henuz. Dediginiz gibi yogunluktan dolayi gecikme olabilir belki. Ilerleyen zamanlarda mail atarlar diye dusunuyorum :) .
Ben de endişelenmiştim ve TUM'u aramıştım. 3 hafta haber alamazsanız o zaman arayın daha yeni gelmiş demişlerdi :) Sıkıntı yoktur mailinizi alırsınız yakın zamanda diye düşünüyorum.

zoltry

Mesaj gönderen zoltry » Prş May 23, 2019 7:27 pm

amira yazdı: Prş May 23, 2019 6:47 pm Ben de endişelenmiştim ve TUM'u aramıştım. 3 hafta haber alamazsanız o zaman arayın daha yeni gelmiş demişlerdi :) Sıkıntı yoktur mailinizi alırsınız yakın zamanda diye düşünüyorum.
Aslinda benim belgelerim suan icin TUM Student Service Center’da. Deadline’a da 1 hafta gibi bir sure kaldi (31 Mayis). Fakat 3 hafta sonra deadline dolmus oluyor. Gec basvuru olarak sayilmiyor degil mi bu. Sadece islemler basladi ve 3 hafta sonra, belgeleriniz geldi tarzi bir yanit verilecek gibi mi dusunmem gerekiyor dogru mu anladim :roll:

amira

Mesaj gönderen amira » Cum May 24, 2019 1:51 pm

zoltry yazdı: Prş May 23, 2019 7:27 pm Aslinda benim belgelerim suan icin TUM Student Service Center’da. Deadline’a da 1 hafta gibi bir sure kaldi (31 Mayis). Fakat 3 hafta sonra deadline dolmus oluyor. Gec basvuru olarak sayilmiyor degil mi bu. Sadece islemler basladi ve 3 hafta sonra, belgeleriniz geldi tarzi bir yanit verilecek gibi mi dusunmem gerekiyor dogru mu anladim :roll:
Benimki ertesi gün gelmişti. Sadece telefonda öyle dediklerini belirttim 3 hafta süreceğini sanmıyorum :)

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Sal Tem 09, 2019 11:45 am

Kabul alan arkadaşları tebrik ediyorum. Onlara bir sorum olacak. TUM online'da gerekli belgeler tick olduktan kaç gün sonra sonuçları açıklandı?