Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dortmund Üniversitesi için Sağlık Sigortası Belgesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
erenahmet95

Dortmund Üniversitesi için Sağlık Sigortası Belgesi

Mesaj gönderen erenahmet95 » Pzr May 12, 2019 1:22 pm

arkadaşlar dortmund üniversitesi online olarak kayıt yaptırdım istedikleri belgeler arasında sağlık sigortası belgesi var. Bu belgeyi nasıl temin etmem gerekiyor. net tarihler belli değil neye göre almam lazım. ?

Muriel

Re: Dortmund Üniversitesi için Sağlık Sigortası Belgesi

Mesaj gönderen Muriel » Pzr May 12, 2019 5:43 pm

almanya da mısın şu an? değilsen geldikten sonra anmeldung yaptırıp daha sonra sigortanı başlatabilirsin. şayet dil kursu için geliyorsan ilk olarak, özel sigorta yaptırabilirsin. bildiğim kadarıyla TR den de başvurabiliyorsun bunlara.

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Pzt May 13, 2019 11:06 am

Muriel yazdı: Pzr May 12, 2019 5:43 pm almanya da mısın şu an? değilsen geldikten sonra anmeldung yaptırıp daha sonra sigortanı başlatabilirsin. şayet dil kursu için geliyorsan ilk olarak, özel sigorta yaptırabilirsin. bildiğim kadarıyla TR den de başvurabiliyorsun bunlara.

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16
Cevabiniz icin tesekkur ederim. Almanya'da degilim. Online olarak basvurdum. Zorunlu belgeleri gondermem gerekiyor. İstedikleri belgeler arasinda tek eksik suan saglik sigortasi. Attiginiz baglantiyi okudum Almanya'ya geldikten sonra diyor orada. Önbaşvuru aşamasında hangi tarihlere gore almam gerekiyor anlamadim.:( Hem de kabul alacagimda garanti olmayan bir is icin boyle bir prosedur gerekli mi ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 13, 2019 6:24 pm

Kayit icin zaten Almanya ya gelmeniz gerekiyor:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Pzt May 13, 2019 8:53 pm

Physiker yazdı: Pzt May 13, 2019 6:24 pm Kayit icin zaten Almanya ya gelmeniz gerekiyor:)
Cevabiniz icin tesekkur ederim. Ben mi yanlış anlıyorum :(
Ben online ön basvurumu yaptim. Linkten master kismindaki belgeleri gondereceğim okula. Henuz kabul almadan neye gore saglik sigortasi yaptiricam ?
Proseduru tam anlayamadim sanirim kusura bakmayin :(
https://www.tu-dortmund.de/studieninter ... nterlagen/

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Pzt May 13, 2019 9:55 pm

erenahmet95 yazdı: Pzr May 12, 2019 1:22 pm arkadaşlar dortmund üniversitesi online olarak kayıt yaptırdım istedikleri belgeler arasında sağlık sigortası belgesi var. Bu belgeyi nasıl temin etmem gerekiyor. net tarihler belli değil neye göre almam lazım. ?
Uni assisten mi başvuru yapılıyor yoksa üniversitenin kendi sitesinden mi?

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Pzt May 13, 2019 10:43 pm

tugce98 yazdı: Pzt May 13, 2019 9:55 pm Uni assisten mi başvuru yapılıyor yoksa üniversitenin kendi sitesinden mi?
Kendi sitesi uzerinden basvurdum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 14, 2019 9:46 am

erenahmet95 yazdı: Pzt May 13, 2019 8:53 pm Cevabiniz icin tesekkur ederim. Ben mi yanlış anlıyorum :(
Ben online ön basvurumu yaptim. Linkten master kismindaki belgeleri gondereceğim okula. Henuz kabul almadan neye gore saglik sigortasi yaptiricam ?
Proseduru tam anlayamadim sanirim kusura bakmayin :(
https://www.tu-dortmund.de/studieninter ... nterlagen/
O islemler Almanya ya gelince yapilacak. Anladigim kadariyla daha vize basvurusu yapacaksiniz. Gelen kabul belgesiyle vize basvurusu yapabilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Sal May 14, 2019 10:40 am

Physiker yazdı: Sal May 14, 2019 9:46 am O islemler Almanya ya gelince yapilacak. Anladigim kadariyla daha vize basvurusu yapacaksiniz. Gelen kabul belgesiyle vize basvurusu yapabilirsiniz.
Sorun iste ben daha kabul almadim. Universiteye ön basvuru belgelerini gondereceğim. İncelenip sonuc bana aktarilacak. Eger kabul ederlerse sartli kabul olacak.

İnternet uzerinden basvuru bitince istedikleri belgeler, diploma transkript, niyet mektubu,lise diplomasi sertifikalar ve saglik Sigortası bunlari Okula gondereceğim ama saglik Sigortasini bulamadim.

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Cum May 17, 2019 10:41 pm

Sorun hala guncel :(

universite sekreterligine mail attim. Nerede okudugumu sordular cevapladım 2. Maile geri donus yapmadilar.

Sadece bu Krankenhaus dedikleri belge eksik bu sekilde gondersem Problem olur mu acaba ? Zorunlu belge olarak istiyorlar birde. Sonucta sartli kabul vermeme ihtimalleri de var. Bile bile eksik belgeli halini gonderip masrafta yapmak istemiyorum. :(

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Cmt May 18, 2019 12:08 am

Bende TUM'e başvuruyorum ve aynı problemi yaşıyorum. Daha başvuru esnasında istenen belgeler arasında sağlık sigortası var. Geçen sene başvuran arkadaşlarıma sorduğumda, onlardan başvuru esnasında sağlık sigortası istenmediğini söylüyorlar. Bu sene sistemde bi değişiklik mi oldu acaba?

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Cmt May 18, 2019 12:27 am

Daha kabul hakkında hiç bir şey gelmediği için AT-11 belgesi alma şansımız yok. Şuan sağlık sigortası belgesi almanın tek yolu özel sağlık sigortası yaptırmak. Oda aylık 70 küsür euro ama eğitimin başladığı tarihten sigortanı başlatabiliyosun.Bu sitede bu sigortayı yaptırabileceğin birçok farklı şirketi bulabilirsin.
https://www.international.hu-berlin.de/ ... r/add_info

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Cmt May 18, 2019 1:28 am

yuzigu yazdı: Cmt May 18, 2019 12:27 am Daha kabul hakkında hiç bir şey gelmediği için AT-11 belgesi alma şansımız yok. Şuan sağlık sigortası belgesi almanın tek yolu özel sağlık sigortası yaptırmak. Oda aylık 70 küsür euro ama eğitimin başladığı tarihten sigortanı başlatabiliyosun.Bu sitede bu sigortayı yaptırabileceğin birçok farklı şirketi bulabilirsin.
https://www.international.hu-berlin.de/ ... r/add_info
Cevabiniz İçin tesekkur ederim. Siz bu sekilde sigorta yapip mi basvuracaksiniz ?

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Cmt May 18, 2019 1:50 am

kayıt için gerekli belgelere bakıyorsunuz başvuru için olana değil. siz daha burda tökezliyosanız işiniz zor. 6 gün olmuş.

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Cmt May 18, 2019 2:17 am

Muriel yazdı: Cmt May 18, 2019 1:50 am kayıt için gerekli belgelere bakıyorsunuz başvuru için olana değil. siz daha burda tökezliyosanız işiniz zor. 6 gün olmuş.
Halletmeye calışıcam artık. :D