Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

uni assist değerlendirme

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
blueway

uni assist değerlendirme

Mesaj gönderen blueway » Pzt May 06, 2019 4:30 pm

Merhaba,

Ben yüksek lisans için başvuru yaptım, uniassiste evrakları gönderdim bugün bir mail geldi, evaluation yapmışlar ve avarage mark: 3.6 vermişler. Bunun anlamı nedir bilen var mı?

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Re: uni assist değerlendirme

Mesaj gönderen erennnsahin » Sal May 07, 2019 1:41 pm

Türkiyede mezun oldugun üniversitedeki Lisans ortalamanin, Alman sisteminde 3,6 ya karsilik geldigini belirtmisler. Alman sistemine göre en iyisi 1 en kötüsü 4 olarak düsünebilirsin.

4prometheus

Mesaj gönderen 4prometheus » Pzt May 13, 2019 6:47 pm

Bende yüksek lisans için başvuru yapıyorum. Ücreti yatırdım ve belgeleri göndereceğim. Ama bir sorum var.
İngilizcem fazla iyi olmadığı için tam emin olamadım, göndermemiz gereken belgeler.
1) Lise Diploması (Türkçe aslı gibidir kaşelisi)
2) Lise Diploması İngilizcesi ( Tercüme edilmiş, Noter onaylı )
3) Lisans Diploması (Türkçe aslı gibidir kaşeli)
4) Lisans Diploması İngilizce ( Tercüme edilmiş, noterde onaylanmış)
5) Diploma eki (Diploma Supplement)
6) Ders İçerikleri ( İngilizce olarak Lisans derslerinde ne gördükse onların yazılı olduğu kağıt 34 sayfa falan)
7) ÖSYM'nin sitesinden indirdiğim YGS-LYS puanlarımın olduğu belge ( İngilizce tercüme edilmiş, Noter onaylı) (ama bunu henüz yaptırmadım)

Bunları önden göndermek istiyorum, doğru mudur ve yeterli midir? Haziran başında Almanya'ya gideceğim, o zaman da ıslak imzalı Referans Mektubunu, İngilizce CV, Motivasyon Mektubunu göndereceğim. Hazırlamam gereken başka birşeyler var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

mandalina

Mesaj gönderen mandalina » Sal May 14, 2019 11:03 am

4prometheus yazdı: Pzt May 13, 2019 6:47 pm Bende yüksek lisans için başvuru yapıyorum. Ücreti yatırdım ve belgeleri göndereceğim. Ama bir sorum var.
İngilizcem fazla iyi olmadığı için tam emin olamadım, göndermemiz gereken belgeler.
1) Lise Diploması (Türkçe aslı gibidir kaşelisi)
2) Lise Diploması İngilizcesi ( Tercüme edilmiş, Noter onaylı )
3) Lisans Diploması (Türkçe aslı gibidir kaşeli)
4) Lisans Diploması İngilizce ( Tercüme edilmiş, noterde onaylanmış)
5) Diploma eki (Diploma Supplement)
6) Ders İçerikleri ( İngilizce olarak Lisans derslerinde ne gördükse onların yazılı olduğu kağıt 34 sayfa falan)
7) ÖSYM'nin sitesinden indirdiğim YGS-LYS puanlarımın olduğu belge ( İngilizce tercüme edilmiş, Noter onaylı) (ama bunu henüz yaptırmadım)

Bunları önden göndermek istiyorum, doğru mudur ve yeterli midir? Haziran başında Almanya'ya gideceğim, o zaman da ıslak imzalı Referans Mektubunu, İngilizce CV, Motivasyon Mektubunu göndereceğim. Hazırlamam gereken başka birşeyler var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Noter onaylı belgelerinizi ayrıca kaymakamlıktan apostil yaptırmanız gerekiyor. (Kaymakamlıktaki görevli hanımefendi bana diplomanızın orjinalini bile gönderseniz uluslararası tanınırlığını sağlamak için apostil yaptırmanız gerekiyor demişti) Ayrıca bu işlemi tabi ki konsoloslukta tasdik olayıyla sağlayabiliyoruz. Ama siz önceden noter onayı yaptırdıysanız, bu belgelere ayrıca apostil yaptırmanız gerekiyor yani.

İngilizce fotokopiler için de yine konsolosluktan tasdik işlemi yaptırmanız gerekiyor. Görevli, belgenin orjinalleriyle fotokopileri kıyaslayıp Beglaubigung yapıyor.

Diğer belgeleri sonradan gönderebilir misiniz? BiLDİĞİM KADARIYLA, belirli bir tarihe kadar yani erken başvuru yaparsanız, uni asisst şu belgeleriniz eksik diyip, tamamlayıp göndermenizi istiyor. Ama daha sağlıklı bilgi için uni assistle iletişime geçebilirsiniz.

4prometheus

Mesaj gönderen 4prometheus » Sal May 14, 2019 1:55 pm

mandalina yazdı: Sal May 14, 2019 11:03 am Noter onaylı belgelerinizi ayrıca kaymakamlıktan apostil yaptırmanız gerekiyor. (Kaymakamlıktaki görevli hanımefendi bana diplomanızın orjinalini bile gönderseniz uluslararası tanınırlığını sağlamak için apostil yaptırmanız gerekiyor demişti) Ayrıca bu işlemi tabi ki konsoloslukta tasdik olayıyla sağlayabiliyoruz. Ama siz önceden noter onayı yaptırdıysanız, bu belgelere ayrıca apostil yaptırmanız gerekiyor yani.

İngilizce fotokopiler için de yine konsolosluktan tasdik işlemi yaptırmanız gerekiyor. Görevli, belgenin orjinalleriyle fotokopileri kıyaslayıp Beglaubigung yapıyor.

Diğer belgeleri sonradan gönderebilir misiniz? BiLDİĞİM KADARIYLA, belirli bir tarihe kadar yani erken başvuru yaparsanız, uni asisst şu belgeleriniz eksik diyip, tamamlayıp göndermenizi istiyor. Ama daha sağlıklı bilgi için uni assistle iletişime geçebilirsiniz.

Teşekkürler çok sağolun. Ben apostil yaptıktan sonra hemen göndermeyi planlıyordum, ama sizin demenize göre birde Konsolosluktan tasdik diye birşey yaptırmam gerekiyormuş. Çok aşırı prosedürü olan bir iş. Çalışan biri için sürekli izin al git sıkıntı olmaya başladı. :roll: Bilgilendirme için tekrar teşekkür ederim.

mandalina

Mesaj gönderen mandalina » Sal May 14, 2019 2:09 pm

4prometheus yazdı: Sal May 14, 2019 1:55 pm Teşekkürler çok sağolun. Ben apostil yaptıktan sonra hemen göndermeyi planlıyordum, ama sizin demenize göre birde Konsolosluktan tasdik diye birşey yaptırmam gerekiyormuş. Çok aşırı prosedürü olan bir iş. Çalışan biri için sürekli izin al git sıkıntı olmaya başladı. :roll: Bilgilendirme için tekrar teşekkür ederim.
Yalnızca noter onaylı belgeleriniz için apostil yaptırmanız gerekiyor.

Tercüme ettirmediğiniz, zaten ingilizce olan belgelerin fotokopisini konsolosluktan tasdik etmeniz gerekiyor.

Rica ederim

4prometheus

Mesaj gönderen 4prometheus » Sal May 14, 2019 3:22 pm

mandalina yazdı: Sal May 14, 2019 2:09 pm Yalnızca noter onaylı belgeleriniz için apostil yaptırmanız gerekiyor.

Tercüme ettirmediğiniz, zaten ingilizce olan belgelerin fotokopisini konsolosluktan tasdik etmeniz gerekiyor.

Rica ederim
Son bir sorum daha var, mesela benim Diploma Supplement okuldan İngilizce olarak aldım, onu apostile yaptırdım. Tekrardan Diploma Supplement ı Konsolosluktan tasdik ettirmeme gerek var mı? Tekrardan çok teşekkür ederim

mandalina

Mesaj gönderen mandalina » Sal May 14, 2019 3:46 pm

4prometheus yazdı: Sal May 14, 2019 3:22 pm Son bir sorum daha var, mesela benim Diploma Supplement okuldan İngilizce olarak aldım, onu apostile yaptırdım. Tekrardan Diploma Supplement ı Konsolosluktan tasdik ettirmeme gerek var mı? Tekrardan çok teşekkür ederim
Hayır. Eğer okulunuz, diploma supplement gibi belgeleri birden fazla şekilde veriyorsa(ıslak imzalı,orjinal) konsolosluğa gitmeden sadece apostil yapabilirsiniz. (benim okulum bana bir adet diploma supplement vermişti) Sonuç olarak okuldan aldığınız belge orjinal olacak. O belgeye imza atan kişinin imzasının, uluslararası geçerli olduğunu kanıtlamak için de apostil yaptırıyorsunuz. Apostil onayı için belgenin ıslak imzalı olması gerekiyor. Göndereceğiniz belge orjinal belge olmuş oluyor yani.

Bende transkript ve öğrenci belgemin okuldan orjinallerini aldım, sonra sadece apostil yaptırdım.

Konsolosluktan ingilizce belgenizin fotokopi onayını yaptırabilirsiniz.

Bu benim uyguladığım işlem, okullara başvurmadım daha. Böyle olması gerektiğini düşünüyorum.

4prometheus

Mesaj gönderen 4prometheus » Sal May 14, 2019 4:48 pm

mandalina yazdı: Sal May 14, 2019 3:46 pm Hayır. Eğer okulunuz, diploma supplement gibi belgeleri birden fazla şekilde veriyorsa(ıslak imzalı,orjinal) konsolosluğa gitmeden sadece apostil yapabilirsiniz. (benim okulum bana bir adet diploma supplement vermişti) Sonuç olarak okuldan aldığınız belge orjinal olacak. O belgeye imza atan kişinin imzasının, uluslararası geçerli olduğunu kanıtlamak için de apostil yaptırıyorsunuz. Apostil onayı için belgenin ıslak imzalı olması gerekiyor. Göndereceğiniz belge orjinal belge olmuş oluyor yani.

Bende transkript ve öğrenci belgemin okuldan orjinallerini aldım, sonra sadece apostil yaptırdım.

Bu benim uyguladığım işlem, okullara başvurmadım daha. Böyle olması gerektiğini düşünüyorum.

Vakit ayırıp sorularımı cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Başvurunuzda başarılar dilerim.

mandalina

Mesaj gönderen mandalina » Sal May 14, 2019 5:27 pm

4prometheus yazdı: Sal May 14, 2019 4:48 pm Vakit ayırıp sorularımı cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Başvurunuzda başarılar dilerim.
Rica ederim. Insallah sizinde her sey dilediğiniz gibi olur. Basarilar

Helen

Mesaj gönderen Helen » Çrş May 15, 2019 12:40 am

mandalina yazdı: Sal May 14, 2019 3:46 pm Hayır. Eğer okulunuz, diploma supplement gibi belgeleri birden fazla şekilde veriyorsa(ıslak imzalı,orjinal) konsolosluğa gitmeden sadece apostil yapabilirsiniz. (benim okulum bana bir adet diploma supplement vermişti) Sonuç olarak okuldan aldığınız belge orjinal olacak. O belgeye imza atan kişinin imzasının, uluslararası geçerli olduğunu kanıtlamak için de apostil yaptırıyorsunuz. Apostil onayı için belgenin ıslak imzalı olması gerekiyor. Göndereceğiniz belge orjinal belge olmuş oluyor yani.