Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Berlin'de wg arıyorum

Berlin eyaletinde yasam, egitim, universiteler
sooutlier

Berlin'de wg arıyorum

Mesaj gönderen sooutlier » Çrş Mar 20, 2019 2:31 pm

Merhaba arkadaşlar,
TU Berlin'e toplu taşımayla maksimum 30 dk olacak şekilde bir wg arıyorum. Bütçem 400-450 Euro arası, all included. Eğer kadın ev arkadaşı arayan tanıdıklarınız varsa yönlendirebilirseniz çok sevinirim. En erken 15 Nisan gibi yerleşmeyi planlıyorum.
Teşekkürler :)

ulashes

Re: Berlin'de wg arıyorum

Mesaj gönderen ulashes » Cum Mar 22, 2019 12:56 am

Sooutlier merhaba,
Öncelikle TU Berlin'e hoş geldin, wg konusuna gelecek olursak nereden başlayacağımı bilmiyorum çünkü tanıdıkların varsa binbir kere duymuşsundur yada daha önce gelmişsen bu konuyu tecrübe etmişsindir öyle ki çok muallak bir konu. Bu süreç için ya şansın olacak , ya tanıdığın olacak ( en azından bir süre yanında kalabileceğin) , yada benim gibi bir süre hostellerde kalıp aramalarını sürdüreceksin. Bu forumun universite tanıtım bölümünde yazılan Berlinde ki alternatif kalınabilecek yurtlarla görüşebilirsin. Onlar senden görüşme ( Besichtigungtermin ) yada istediğin en erken taşınma süresini (Einzugtermin) isteyebilirler buna göre bir bilgilendirmede bulunurlar. Wg sitelerine de göz atabilirsin , ben pek umutlu değilim ama kadın olduğun için bir şans bulabilirsin çünkü sadece kadın arayan ev ilanları da var. TU Berlin'in panolarında asılan özel kurumların ilanlarını veya öğrenciler tarafında yazılıp asılan kağıtlardan da şansını deneyebilirsin. Facebook da wg sitelerine de üye olabilirsin özellikler ingilizce olan erasmuscuların ilanları da çok. Ebay Kleinanzeigeden de bir haylice ilan bulabilirsin şansını bu platformdan da denemelisin bence. Bürgermeister Stiftung adı altında olan vakıfların öğrencilere açtığı evler veya odalar var onlara da sorabilirsin, bağlantıları geniş bu vakıfın. Bu arada Berlinde ki Türk büyükelçiliğini veya eğitim ateşeliğini ararsan seni Diyanetin yahut burada ki cemaatlerinin yurtlarına yada evlerine yönlendirecektir şaka değil bu gerçekten böyle. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar eğer bir ilana rastlarsam seni haberdar ederim. İyi günler eğitim hayatında başarılar
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

sooutlier

Mesaj gönderen sooutlier » Cmt Mar 30, 2019 3:12 pm

Ulashes, merhaba. Hoş bulacağım umarım :)
Bilgiler için çok teşekkürler! Epey alternatif yol göstermişsin, umarım birşeyler ayarlayabilirim.

Masterkomm

Mesaj gönderen Masterkomm » Cmt Mar 30, 2019 6:55 pm

expat diyari Berlin'de Allah kolaylik versin. Çetin bir mücadele olacaktır.

ferda

Mesaj gönderen ferda » Pzt Nis 01, 2019 6:15 pm

Arkadaşlar bende berlinde WG arıyorum mayıs ayı için bi bilgisi olan varsa e mailden bana ulasabilir ferdakarahaliloglu@hotmail.com

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Cmt Nis 06, 2019 4:28 am

Evet yol çetin ama geçilmesi zor değil. Ben mesela Öğrenci yurdunun sekreteri ( Studentenwohnheim Verwaltungbüro ) ile görüşmeye gittim , orada durumu anlattım. ertesi gün TU Berlin e en yakın yurttan oda aldım ve bu yurdun bekleme listesi süresi internet üzerinden 3 Semestr gözüküyor. Sizde bunu deneyebilirsiniz ellerinde haylice mevcut odaların var olduğunu düşünüyorum. Bunun dışında New wawe in Berlin diye Türk öğrencilerin veya mezun olanların Facebook grubu var , buradan da şansınızı deneyebilirsiniz. Oradan ilan paylaşan arkadaşlar oluyor. Bunun dışında kalanları yukarıda belirtmiştim zaten. Arama sürecinde size başarılar dilerim . İyi günler

sooutlier

Mesaj gönderen sooutlier » Prş Nis 25, 2019 11:17 am

ulashes yazdı: Cmt Nis 06, 2019 4:28 am Evet yol çetin ama geçilmesi zor değil. Ben mesela Öğrenci yurdunun sekreteri ( Studentenwohnheim Verwaltungbüro ) ile görüşmeye gittim , orada durumu anlattım. ertesi gün TU Berlin e en yakın yurttan oda aldım ve bu yurdun bekleme listesi süresi internet üzerinden 3 Semestr gözüküyor. Sizde bunu deneyebilirsiniz ellerinde haylice mevcut odaların var olduğunu düşünüyorum. Bunun dışında New wawe in Berlin diye Türk öğrencilerin veya mezun olanların Facebook grubu var , buradan da şansınızı deneyebilirsiniz. Oradan ilan paylaşan arkadaşlar oluyor. Bunun dışında kalanları yukarıda belirtmiştim zaten. Arama sürecinde size başarılar dilerim . İyi günler
Ulashes merhaba, internette aradım ancak Studentenwohnheim Verwaltungbüro adresini bulamadım. Nerede olduğunu hala hatırlıyor musun? Yardımcı olabilirsen çok mutlu olurum :) bana zzguclukol@gmail.com adresinden de ulaşabilirsin istersen.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Prş Nis 25, 2019 11:51 pm

Merhaba ,
Buradan yazarsam diğer arkadaşlarda faydalanır belki diye düşünüyorum.
Siegmunds Hof Verwaltungsbüro yazarsan adresi kolaylıkla bulabilirsin. Tiergartan S bahnhof'un hemen 50 metre ilersinde. Pek şansının olacağını zannetmiyorum çünkü semestr başlayalı 1 ay olacak ve inanmazlar. Geçenlerde bir arkadaşa bu yüzden yardımcı olamayız demişlerdi. En azından diğer arkadaşlara da önerim Mart yada Eylül aylarında konuşmaları en mantıklı yol olur.