Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Okulu Okurken Çalışma İzni

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
foreverlove

Dil Okulu Okurken Çalışma İzni

Mesaj gönderen foreverlove » Cum Nis 19, 2019 11:41 am

Hepinize merhabalar iyi forumlar
Sanırım yine bu siteye ait bi facebook sayfasında okumuştum ,yanılmıyorsam , bazı üniversiteler için (eyaletten eyalete değişiyormuş sanırım ) dil kursuna giderken çalışma izni veriliyormuş ? Bu işin aslı astarı nedir ? hangi üni veya bölümler için bu durum geçerldir ? Almanya ya B1 belgesini almış bi şekilde gittiğimizi var sayarsak ?
Yüksel Ey Türk! Senin İçin Yüksekliğin Hududu Yoktur. İşte Parola Budur...

emrkrn123

Re: Dil Okulu Okurken Çalışma İzni

Mesaj gönderen emrkrn123 » Cum Nis 19, 2019 12:55 pm

Merhaba, bildigim kadariyla ilk oturum izninde calisma izni verilmiyor.Ilk oturum izninde sadece tatillerde calisabiliyorsun.2. oturum iznini alirken calisma izni veriyorlar.Bende böyle olmustu 2. senemde calisma izni de vermislerdi.Oturum iznimi bremen de almisitim.Baska yerlerde durum nasil bilmiyorum

Kullanıcı avatarı
foreverlove

Mesaj gönderen foreverlove » Cum Nis 19, 2019 4:09 pm

emrkrn123 yazdı: Cum Nis 19, 2019 12:55 pm Merhaba, bildigim kadariyla ilk oturum izninde calisma izni verilmiyor.Ilk oturum izninde sadece tatillerde calisabiliyorsun.2. oturum iznini alirken calisma izni veriyorlar.Bende böyle olmustu 2. senemde calisma izni de vermislerdi.Oturum iznimi bremen de almisitim.Baska yerlerde durum nasil bilmiyorum
Hocam yani yanlış anlamadıysam hazırlık okurken hafta sonları için çalışma iznimiz oluyor ?
Peki bi saat veya ücret sınırlaması var mı hocam ?
Ve hafta sonu çalışma iznini tüm dil okulu okuyacaklara veriyorlar diyebilir miyiz ? Bilginiz var mı ?

Kullanıcı avatarı
foreverlove

Mesaj gönderen foreverlove » Cum Nis 19, 2019 4:12 pm

emrkrn123 yazdı: Cum Nis 19, 2019 12:55 pm Merhaba, bildigim kadariyla ilk oturum izninde calisma izni verilmiyor.Ilk oturum izninde sadece tatillerde calisabiliyorsun.2. oturum iznini alirken calisma izni veriyorlar.Bende böyle olmustu 2. senemde calisma izni de vermislerdi.Oturum iznimi bremen de almisitim.Baska yerlerde durum nasil bilmiyorum
Allah kahretmesin aceleyle okurken tatil den kastınızı hafta sonu diye algılamışım :lol:

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Nis 19, 2019 6:57 pm

biraz gidecegin yere bagli da, bazilari arkadasin yazdigi gibi 2. senemde aliyorlarmis. Ama zaten b1 ile gidiyorsan o kadar kalmadan üniye baslar alirsin calisma iznini ben 0 sertifikayla baslayip 1 senede verdim dshyi sen b2 ile baslayacaksin 1 dönemde verir sinavi gecersin üniye sonrada zaten veriyorlar calisma izni ögrenci olunca
Arkadaslar ben erkegim =)

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Nis 25, 2019 4:37 pm

2.görüşmende yani birinci yılın bittikten sonra mı çalışma izni verdiler? Ben bugün Essende vize görüşmesine gittim ve birinci yılım bittiği halde çalışma izni vermediler ve vizemi 6 ay uzattılar.

Kullanıcı avatarı
foreverlove

Mesaj gönderen foreverlove » Prş Nis 25, 2019 4:51 pm

tugce98 yazdı: Prş Nis 25, 2019 4:37 pm 2.görüşmende yani birinci yılın bittikten sonra mı çalışma izni verdiler? Ben bugün Essende vize görüşmesine gittim ve birinci yılım bittiği halde çalışma izni vermediler ve vizemi 6 ay uzattılar.
Siz dil okulunu bitirdinizmiki

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Nis 25, 2019 4:53 pm

foreverlove yazdı: Prş Nis 25, 2019 4:51 pm Siz dil okulunu bitirdinizmiki
Evet bitirdim C1 sertifikam var ve telc e girdim geçemedim.Şimdi mayısta tekrar telc sınavım var. Bazı şehirlerde çalışma izni alabiliyorlar ama essende vermediler

emrkrn123

Mesaj gönderen emrkrn123 » Prş Nis 25, 2019 8:59 pm

tugce98 yazdı: Prş Nis 25, 2019 4:37 pm 2.görüşmende yani birinci yılın bittikten sonra mı çalışma izni verdiler? Ben bugün Essende vize görüşmesine gittim ve birinci yılım bittiği halde çalışma izni vermediler ve vizemi 6 ay uzattılar.
Sehirden sehire degisiklik gösteriyo diye duymustum zaten.Ben bremende uzatmistim.Evet 2. görüsmede vermislerdi.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Nis 25, 2019 9:50 pm

emrkrn123 yazdı: Prş Nis 25, 2019 8:59 pm Sehirden sehire degisiklik gösteriyo diye duymustum zaten.Ben bremende uzatmistim.Evet 2. görüsmede vermislerdi.
Evet sanırım değişiyor şehirden şehire. Ama bana yasa böyle olmaz dediler kesin bir şekilde.Belki de iyi bir memura denk gelmişsindir.Şans sanırım...

timecodem

Mesaj gönderen timecodem » Prş Nis 25, 2019 10:18 pm

tugce merhabalar bana mailden ulaşır mısın ? bende bochumdayım 1 aydır geldim iş veya diğer konularda belki yardımım dokunabilir. belkide senin bana dokunur.. dersyerim1@gmail.com