Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulusal Vize hk.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cany

Ulusal Vize hk.

Mesaj gönderen cany » Cum Nis 19, 2019 5:53 am

Herkese merhaba,

Şu anda Türk-Alman Üniversitesinde 1. Sınıfı okumaktayım. Winter Semester 2019 için üniversite başvurularının açılmasını bekliyorum, belgelerimi hazırladım. Vize süreci ve üniversite kabulleri ile ilgili sorularım var.

DSH-2 belgem var, LYS yerleştirme puanım 421(NC:2,01), lise diploma notum ise 91(NC:1,54). Fakat şu anda okumakta olduğum bölümde, 1. Dönemden 2 tane FF dersim var. Açıkçası not yükseltmek için bıraktım, seneye almayı planlıyordum.

Vize başvurusunda red yeme ihtimalimi ne yönde etkiler bu durum? Konsolosluk halihazırda okunan üniversite transkripti talep ediyor mu?

Ek olarak,1 sene süresince değişim programıyla Danimarka’da lise eğitimi gördüm, B2 Danca belgem bulunuyor lise tarafından verilen. Bu durum vizede pozitif bir durum sağlar mı? Bu belgeleri de istenmemesine rağmen götürmem gerekir mi?

Şimdiden teşekkür ederim, herkese başarılar.

fatihsayin02

Re: Ulusal Vize hk.

Mesaj gönderen fatihsayin02 » Cum Nis 19, 2019 7:42 am

Sorduğunuz soruları bilmiyorum fakat benim size birkaç sorum var. Türk alman üniversitesi dil eğitimi almak için nasıl bir yer sizce ? Lisans eğitim kalitesi nasıl ?

cany

Mesaj gönderen cany » Cum Nis 19, 2019 8:42 am

fatihsayin02 yazdı: Cum Nis 19, 2019 7:42 am Sorduğunuz soruları bilmiyorum fakat benim size birkaç sorum var. Türk alman üniversitesi dil eğitimi almak için nasıl bir yer sizce ? Lisans eğitim kalitesi nasıl ?
Ben hazırlıktayken DSH eğitimi aldık, bu sene okul TestDaF yapmaya başladı. DSH eğitimi gayet kaliteliydi, her ne kadar başka bir dil okuluna gitmiş olmasam da Goethe Institut ile eşdeğer hatta daha iyi olduğunu söyleyen arkadaşlarım oldu. TestDaF eğitimiyle ilgili bir bilgim olmamakla beraber, Alman ve Türk hocaların gerekli yetkinliklere sahip olduğunu söyleyebilirim.

Fakat dil eğitimi kesinlikle kişide bitiyor, kendinize uygun verimli öğrenme metodlarını belirlemeniz, bunun üzerinden çalışmanız lazım.

Lisans konusu karmaşık diyebilirim, fakülteden fakülteye ve bölümden bölüme değişkenlik göstermekte. Örneğin bazı bölümlerin dünya genelinde belirli bir saygınlığı, tanınırlığı olan, akademik olarak çok başarılı hocaları var. Bazı bölümlerin ise hoca konusunda sıkıntıları olabiliyor.

Spesifik bir bölüm belirtirseniz, daha detaylı bilgi verebilirim.

Yorumunuz için teşekkürler.

fatihsayin02

Mesaj gönderen fatihsayin02 » Cum Nis 19, 2019 9:04 am

Bilgisayar mühendisliği bölümü nasıl sizce veya sizin seçkin olarak gördüğünüz ve görmediğiniz bölümleri öğrenebilir miyim ?
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

cany

Mesaj gönderen cany » Cum Nis 19, 2019 1:03 pm

fatihsayin02 yazdı: Cum Nis 19, 2019 9:04 am Bilgisayar mühendisliği bölümü nasıl sizce veya sizin seçkin olarak gördüğünüz ve görmediğiniz bölümleri öğrenebilir miyim ?
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
Bilgisayar mühendisliği henüz mezunlarını vermedi. Derslerini almadığım için hocaları hakkında pek yorum yapamayacağım fakat ortalama olduğunu duydum. Mühendislik fakültesinde genel olarak profesör eksikliği var. Yine de, fakültenin, mezunlarını da vermiş olması sebebiyle, en deneyimli bölümleri Mekatronik ve Endüstri mühendisliğidir. Olanaklar açısından daha öndeler.

Ben yine de, Almanya’ya gitmeni öneriyorum, tabii akademik geçmişin de bu kararı almanda önemli olacak.

fatihsayin02

Mesaj gönderen fatihsayin02 » Cum Nis 19, 2019 2:55 pm

Teşekkür ederim.

cany

Mesaj gönderen cany » Pzt Nis 22, 2019 2:07 pm

cany yazdı: Cum Nis 19, 2019 5:53 am Herkese merhaba,

Şu anda Türk-Alman Üniversitesinde 1. Sınıfı okumaktayım. Winter Semester 2019 için üniversite başvurularının açılmasını bekliyorum, belgelerimi hazırladım. Vize süreci ve üniversite kabulleri ile ilgili sorularım var.

DSH-2 belgem var, LYS yerleştirme puanım 421(NC:2,01), lise diploma notum ise 91(NC:1,54). Fakat şu anda okumakta olduğum bölümde, 1. Dönemden 2 tane FF dersim var. Açıkçası not yükseltmek için bıraktım, seneye almayı planlıyordum.

Vize başvurusunda red yeme ihtimalimi ne yönde etkiler bu durum? Konsolosluk halihazırda okunan üniversite transkripti talep ediyor mu?

Ek olarak,1 sene süresince değişim programıyla Danimarka’da lise eğitimi gördüm, B2 Danca belgem bulunuyor lise tarafından verilen. Bu durum vizede pozitif bir durum sağlar mı? Bu belgeleri de istenmemesine rağmen götürmem gerekir mi?

Şimdiden teşekkür ederim, herkese başarılar.
Up