Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da master yapmak istiyorum..

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
alish123

Mesaj gönderen alish123 » Pzr Oca 17, 2010 3:26 am

iyi gunler arkadaslar
ben suan acik og. son sinif ogrencisiyim ve kismetse 2010 haziran da okulum bitecek
benim merak ettigim son sinif ogrencileri master icin basvuru yapabiliyorlarmi

cunku eger herhangi bir uni.den sartli kabul geldiginde orada almanca kursuna devam edecegim ve kurs suresi bitmeden okulumu bitirmis olacagim, bunlar gozonunde bulunduruldugunda acaba uni. son sinif ogrencileri master icin basvurabiliyorlarmi

ayrica iki yillik yuksek okul mezunuyum ve yasim 26, acaba bachelor icin basvuru yapabilirmiyim yoksa yasim ilerledigi icin gec mi kaldim

bilgisi olan arkadaslar cevaplarsa cok sevinirim
simdiden tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Oca 17, 2010 5:21 am

Selamlar siteye hosgeldin,keyifli forumlar..Bu arada baslik "lutfen Yardim Edin" seklinde oldugu icin degistirdik"

Master icin Lisans diplomasini gostermen lazim bunuda mezun olmadan alamayacagin icin rektorlukten "....... tarihte mezun olacaktir " seklinde bir kagit alip bununla basvuru yapabilirsin..
Yasin bir sorun teskil etmez,Alman Universitlerinde ki ortalama yas 24-26..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Oca 17, 2010 12:49 pm

Acik ogretim bitirip zaten Almanya da master yapman cok zor. Bachelor basvurusu yaparsin dil sinavini verdikten sonra universitelerde veya fachhochschuleler de ders tanitirsin belli bir seviyeden baslaarsin.

alish123

Mesaj gönderen alish123 » Pzr Oca 17, 2010 4:29 pm

cevaplar icin tesekkurler
1- ben daad tin sitesinde okumustum, daadla ortak burs veren bi kurulus var, bu bursa basvurup master yapmak isteyenler uni. son sinifta olsalar bile basvurabiliyolar yaziyodu, bu yuzden bide size sorayim dedim

2- kardes uni. lerdeki ortalama yas 24-26 demissin, ozaman 30 yas ve ustu kisilerde var alman uni.lerinde???

3-physiker kardesim acik og. master zor demissin, bu uni. kabulu icin mi zor yoksa uni.den kabul geldiginde vize alirken konsolosluk mu zorluk cikariyo, veya neye gore zor??
cunku acik ogretim diplomasinda acik ogretim yazmiyo, anadolu uni. yaziyo

cevaplariniza simdiden tesekkurler arkadaslar

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 18, 2010 12:54 am

acik ogretim bitirip direk master a baslaman zor demek istemistim. vize veya bachelor kabulu icin degil.

alish123

Mesaj gönderen alish123 » Pzt Oca 18, 2010 1:07 am

direk master a baslaman zor derken daha once yapmam gereken dil kursunu mu kastediyosun (cunku dsh veya testdaf im yok), yoksa acik ogretime alman uni. lerinden kabul gelmesimi kasdediyosun
yada soyle diyim normal dort yilliklara gore eksisi ne acik ogretimin almayadan kabul almak icin

levent

Mesaj gönderen levent » Pzt Oca 25, 2010 2:43 pm

iki yillik orgun egitimler malesef master yapamiyorlar ormal diplom programlarina basvurup daha sonra derslerini saydirip kisa zamanda bitirip daha sonra master programina hak kazanabilirsin.

cotiran

Mesaj gönderen cotiran » Pzt Oca 25, 2010 10:13 pm

[quote]alish123 tarafindan yazilan metin:
direk master a baslaman zor derken daha once yapmam gereken dil kursunu mu kastediyosun (cunku dsh veya testdaf im yok), yoksa acik ogretime alman uni. lerinden kabul gelmesimi kasdediyosun
yada soyle diyim normal dort yilliklara gore eksisi ne acik ogretimin almayadan kabul almak icin[/quote]

yani benimde bildigim acik ogretim demek Fernstudium demek, 4 yillik universite demek Bachelor demek. almanyada master yapabilmek icinde Bachelor mezunu olmak gerekir diye biliyorum ben.

Gracia

Mesaj gönderen Gracia » Sal Oca 26, 2010 2:30 am

Arkadaslar, Almanya\'da FH\'lerde Master\'a nasil bakiliyor? Uni\'lerden bir farki oluyor mu? Kabul goruyor mu, durum nedir?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Oca 26, 2010 7:52 pm

Uni\'den farki yok ama her alanda Master bulabilir misin bu sorun olabilir..

serseri jojuk

Mesaj gönderen serseri jojuk » Sal Mar 23, 2010 6:09 pm

arkadaslar almanyada master programlari kac yil suruyor master yapmak icin okul kabulunun olmasi gerekli mi?

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Sal Mar 23, 2010 11:27 pm

master programlari yaklasik 3 ile 4 semester arasinda degisiyor.baslayabilmen icin tabiki kabulun olmasi gerekiyor ve kabul alirken de bachelordaki not ortalaman onemli bir kriter.

serseri jojuk

Mesaj gönderen serseri jojuk » Çrş Mar 24, 2010 7:22 pm

master programlari 3-4 semester arasinda degisiyor diyorsunuz bu yaklasik ne kadar zaman aliyor almanyadaki semesterler turkiyedeki gibi mi birde sunu merak ettim bachelordaki not ortalamanin onemli bir kriter olmasi olayini anlamadim aciklayabilir misiniz?