Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 7 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Oca 12, 2010 2:37 am

Bilemiyorum bence bir hafta daha bekle gene cevap gelmezse bu kez Almanya\'dan sorsun tanidiklarin..

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Cmt Oca 16, 2010 9:57 pm

Arkadaslar bekleyisin 12. gunundeyim..unv kabulum vardi ama gorusme biraz kotu gecmisti benim..memo arkadasimiza 40 gun sonra red cvbi gelmis..unv kabulu olupta red cvbi alanlar var mi?varsa cvp gelme surecleri ne kadar suruyo?bir haftayi gecti umitlenmistim aslinda memonun kabulu var mi bilmiorum ama 40 gun sonra red almasi beni korkuttu acikcasi :|

memo

Mesaj gönderen memo » Pzr Oca 17, 2010 10:27 pm

Merhaba arkadaslar.
Baya bir gec oldu buruaya yazmam ama suan bile proje odevini birakmis buraya yaziyorum , hazirlik okudugum icinb burda proje ustune proje var.

Neyse uzatmadan 5 Aralik 09 da vize gorusmem vardi . BIometrik foto sayilmadi elimdekiler ve onumde bir kziinda ayni sekilde arkamdakilerde . 30 dk var gorusmeye gittik orda yakin bir yerde cektirdik ve zaman gecti hizlica gittim hemen kapiya tekrar ve ups yatirip direk odaya daldim .

Bayan la guleryuzlu bir sekilde gunaydinlastik :) Sonra koydum kasaya evraklari abkti duzenlenmemis :) Eee bende geicktim diye unutmusum ciktim odadan geri ordaki adama yoneldim duzenledi evraklari baya bi evrak ve fotokopisi vardi.

Sonra sira geldi iceri girdim tekrar selamlastik. Evraklari kontrol etti.
Neden almanya diye sordu ? Bende daha once bildigim bir ulke ve 5 yil ilkokulu orda okugudumu ve gidis gelislerin egitim hayatimdan 3 yil kayba sebep oldugunu 1 sene daha kaybetmemek icin erkenden gidip dil kursunu verip onumuzdeki semester baslamayi dusundugumu soyledim.

Daha once nasil gittin dedi.? Almancan nasil dedi ? Az konus benimle dedi ?

Almanyaya 95-00 arasinda irtica yolu ile gelmistik ailece. Islemler olmayinca geri donduk.

Almncam 5 uzerinden 3 dedim . Konustuk kendisi ile ii ii dedi orta seviyelerde dedi.

Bir kac soru sordu daha onceki irtica ile ilgili cevapladim ve adresi kontrol etti.

Adrese amcamin evinin adresini vermistim ve kendisine dil kursu suresinde bu adresde kalacagimi okul kabulu aldiktan sonra ise yurda gececegimi soyledim. kafa salladii .

Baskada birsey sormadi. Sonra okula gittim eve dondum . Evi aramislar ve "Sizlerin degimi ile iyi niyet mektubu ve Havaalani karakolundan giris cikis belgesi istemisler" Neyse ertesi gun gittim onlarida halletim verdim kapidan.
Bloke Hesap acip icine 8bin euro yatirmistim. Dil kursu kabulum vardi 6 aylik haftada 20 saat ders olacak sekilde idi de.

Hersey cok iyiydi ta ki dun ups den eleman gelene kadar herkese oldugu gibi 40 gun sonra 77.maddenin 2.Fikrasina gore gerekcesiz bir sekilde RED vermisler.

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Oca 20, 2010 1:38 am

gecmis olsun arkadasim..ama herseyin sonu degil.farkli arayislara tam gaz devam.ozi kardes senin pek birse olmamis daha ama bu sureci herkes gibi ben de yasadigim icin gereksiz bir stres yasadigimizi sonradan anladim.musterih olun.bekleme surecinde bol bol almanca calisin.gercekten zor bir dil ne bilirseniz yaniniza kar kalior geldiginizde.tekrardan allah sabirlar versin.mujdeli haberlerinizi bekliyoruz

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Çrş Oca 20, 2010 2:13 am

alp tsk ederim iyi dileklerin icin..beklemedeyim ins mujdeli haberi yazmak nasip olur :ap

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Oca 20, 2010 2:06 pm

aldim bugun vizemi aksama yolcuyum ins.
dun dil kursu vizesi verilmis sana demislerdi vizemde sole yaziyor
SPRACHKURS MIT ANSCHL. STUDIUM sadece dil kursumu vermisler acaba bana ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 20, 2010 8:20 pm

hayir sadece dil kursu degil dil kursu ve ogrenci vizesi hayirli olsun tekrardan:)

memo

Mesaj gönderen memo » Çrş Oca 20, 2010 11:13 pm

Hayirli olsun kardesim bizimde artik haziran temmuz a kaldi.
Darisi basimiza.

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Prş Oca 21, 2010 5:18 pm

arkadaslar bugun bekleyisimin 17. gunuydu ve ups den msj geldi..23.01.2010 teslimat yapilacakmis..cok heycan yaptim simdi yaa :D ins. hayirlisi olur...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Oca 21, 2010 7:28 pm

[quote]maykeL tarafindan yazilan metin:
aldim bugun vizemi aksama yolcuyum ins.
dun dil kursu vizesi verilmis sana demislerdi vizemde sole yaziyor
SPRACHKURS MIT ANSCHL. STUDIUM sadece dil kursumu vermisler acaba bana ?[/quote]

Maykel hayirli olsun nihayet aldin -)

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Prş Oca 21, 2010 9:27 pm

almanyadaym sonunda :) burasi farkli geldi diyemicm cunki akraba yanindaym + cok sguk oldgndan daha gezme firsati bulamadim ve acayp endiselerim var yapablrmym diye umarim herkesn vizesi cikar saygilar sevgler :):)

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Prş Oca 21, 2010 9:47 pm

darisi basima maykel yaa..cumartesi gunu benim haberde geliyo umarim iyi haber alirim... bu arada alistiktan sonra endiselerin kalmaz diye dusunuyorum ;)

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Prş Oca 21, 2010 10:58 pm

almanyadaym sonunda :) burasi farkli geldi diyemicm cunki akraba yanindaym + cok sguk oldgndan daha gezme firsati bulamadim ve acayp endiselerim var yapablrmym diye umarim herkesn vizesi cikar saygilar sevgler :):)[/quote]

hosgeldin maykel :) merak etme alisirsik, zaten en soguk zamanlari gectik biraz gecen hafta gelmis olsaydin buz keserdin disarda :))

Bremenin neresinde kaliyormus akrabalarin ? gelecek hafta kursa ugrarsan gorusuruz...

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Prş Oca 21, 2010 11:21 pm

haftaya gelcm ole bakmaya bremen e bagli deil kaldigim yer nordenham bremerhaven in karsisi

Gracia

Mesaj gönderen Gracia » Cum Oca 22, 2010 3:42 am

[quote]aliyuksel86 tarafindan yazilan metin:
almanyadaym sonunda :) burasi farkli geldi diyemicm cunki akraba yanindaym + cok sguk oldgndan daha gezme firsati bulamadim ve acayp endiselerim var yapablrmym diye umarim herkesn vizesi cikar saygilar sevgler :):)[/quote]

hosgeldin maykel :) merak etme alisirsik, zaten en soguk zamanlari gectik biraz gecen hafta gelmis olsaydin buz keserdin disarda :))

Bremenin neresinde kaliyormus akrabalarin ? gelecek hafta kursa ugrarsan gorusuruz...[/quote]

Insallah hersey gonlunuzce olur ve insallah ben de Ekim\'de size katilabilirim. Bunun icin neler vermezdim..:ap:bye

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Cum Oca 22, 2010 11:54 am

bende hep bole diyordum ama daha 2. gunum bana cok farkli geldi insanlar falan nse kurs baslamadi daha icimi karartmizim daha fayla ins istediginy gibi olur herkes viyesini alir..

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Cum Oca 22, 2010 2:09 pm

hadi gozun aydin maykel insallah ben de nisana kadar orda olurum.haketten cok soguk bi yer ben ekimde gelmistim o zaman bile simdi turkiyede olan soguk vardi.

bu arada aliyuksel86 simdi gittigin dil kursu nasil ona gore oraya kayit yapiyim bende sana zahmet adresini de versen kuzeni gonderiyim.

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Cum Oca 22, 2010 3:29 pm

arkadaslar bekledigim cvp bugun geldi ve cok kotu geldi RED vermisler..unv kabulum olmasina ragmen benim dili ogrenip devam edebilecegime inanmamislar..nsl bi olay bu anlamadim yaa :(

yazirous

Mesaj gönderen yazirous » Cum Oca 22, 2010 4:03 pm

Ozi86 uzuldum acikcasi bende en cok vizeden red almaktan korkuyorum.

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Cum Oca 22, 2010 4:15 pm

sen bas vurunu yaptin mi? benim bu ikinci reddim..daha once 2008 de dil kursuyla bas vuru yapmistim..simdi okul kabulumde vardi ama 17. gun yolladilar reddi mi..ama bugun gittim is bankasina tekrar parami yatirdim ve pztsi gunu randevuyu alcam tekrar..gorusmem kotu gecmisti zaten bu sefer ikna edecegimi dusunuyorum..hatta sonuna kadar direncem bakalim bu sefer ne olacak!!!

Kilitli