Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TestAS Sınavı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Helen

TestAS Sınavı

Mesaj gönderen Helen » Pzr Mar 03, 2019 12:44 am

Arkadaşlar merhaba, ben 7 Mart' ta TestAS sınavına Ankara' da gireceğim. Bu başlığın gelecekte sınava gireceklere çok faydalı olacağına inanıyorum, çünkü forumda bu sınavla ilgili çok az başlık açılmış ve nedense Almanya' da okumak isteyen çoğu arkadaşım bu sınavı ilk defa benim ağzımdan duymuş oluyor.

Sınava kabul alma şansımı yükseltmek için giriyorum bir de Köln Ünversitesi istediğim bölüm için bu sınavdan en az 108 puan almamızı istemiş. Sitedeki örnek soruların hepsini çözdüm, yanlışlarım sadece dikkat eksikliğinden dolayı oldu. Zaten sorular bana çok basit geldi. Örnek sorulara göre sınav YGS gibi genelde mantık sorusu içeriyor. Ama bu örnek sorulardan çok daha zor çıkıyor diye bir duyum aldım, doğru mu bu ? Zorsa ne kadar zor? Ben sınavın Matematik ve Doğa Bilimleri bölümleri için olan kısmına gireceğim. Bu bölümdeki fen kısmında çok zor soru var mıydı? Açıkcası üniversite sınavına gireli iki sene geçti, bazı bilgileri unutmuş olabilirim.

İnternette de ne bir video var ne de ücretsiz pdf .. https://testasprep.com/de/Vorbereitungs ... uer-TestAS Bu sitede sınavın bütün bölümlerine özel çalışma kitapları var ama çok pahalı :shock: Ama bir tane deneme sınavı var 39 euroya, onu alacağım içim rahat etsin diye. Elinde kaynak kitap olan benimle paylaşabilirse süper olur.

Örnek soru fazla olmadığı için çok sıkıntılıyım. Malum çok az gün kaldı. Sınava daha önce girenlerden - özellikle de bu son iki sene - yardım ve öneri bekliyorum.

Notlar:
- Bu sınavın ne olduğuyla ilgili sitede çok güzel bir makale mevcut, eğer bilmiyorsanız lütfen onu okuyun. ( Sadece sınav artık 80 Euro değil 95 Euro )

- TestAS örnek sorular ve çözümleri: https://www.testas.de/de/pdf/TestASMode ... eutsch.pdf

Heisenbergg

Re: TestAS Sınavı

Mesaj gönderen Heisenbergg » Sal Mar 12, 2019 9:00 pm

Merhabalar, ben de 27 nisan da istabul da gireceğim sınava. Bende doğa bilimleri,matematik ve informatik olan testi alacağım. Bir kaç sorum olucak . Sınavınız nasıl geçti ? Sorular örnek sorulara benziyormuydu ? Fen soruları zormuydu? Benim de amacım kabul şansımı arttırmak tu dresden informatik istiyorum ancak puanlamadan ne kadar almam gerektiğini bilmiyorum. Siz nasıl öğrendiniz ?

Helen

Mesaj gönderen Helen » Çrş Mar 13, 2019 1:38 pm

Heisenbergg yazdı: Sal Mar 12, 2019 9:00 pm Merhabalar, ben de 27 nisan da istabul da gireceğim sınava. Bende doğa bilimleri,matematik ve informatik olan testi alacağım. Bir kaç sorum olucak . Sınavınız nasıl geçti ? Sorular örnek sorulara benziyormuydu ? Fen soruları zormuydu? Benim de amacım kabul şansımı arttırmak tu dresden informatik istiyorum ancak puanlamadan ne kadar almam gerektiğini bilmiyorum. Siz nasıl öğrendiniz ?
Ben en az kaç puan almam gerektiğini okulun sitesinden öğrendim. Eğer testas zorunlu tutulmuyorsa sizden belli bir puan istemezler zaten.
Nasıl geçtiğini tam olarak sonuçlar açıklandığında öğreneceğim artık çünkü iki şık arasında kaldığım sorular vardı, bir de kerntest in ilk bölümünde hem heyecandan hem de verdikleri kalemin doğru düzgün yazmamasından dolayı işlem ve kodlama hatası yapmış olabilirim. Kalem yüzünden bir soruda sekizleri altı olarak yazmışım sonradan fark ettim, izin verirlerse hemen değitirin onu :D Benim evde çözdüğüm denemeden daha güzel geçti, yani dediğim hatalaları yapmadıysam istediğim puanı alırım umarım. Sınav genel olarak kolay ama çok uzun sürdüğü için yorucu. Fen kısmında fizik sorularında ( ygs tarzı ) temel bilgilerinizi ve mantığınızı iyi kullanın, kalan kısmını rahat yaparsınız bence. Sürenizi de iyi kullanın, boş cevap anahtarı vermeyin.

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Çrş Mar 13, 2019 5:21 pm

Helen yazdı: Çrş Mar 13, 2019 1:38 pm Ben en az kaç puan almam gerektiğini okulun sitesinden öğrendim. Eğer testas zorunlu tutulmuyorsa sizden belli bir puan istemezler zaten.
Nasıl geçtiğini tam olarak sonuçlar açıklandığında öğreneceğim artık çünkü iki şık arasında kaldığım sorular vardı, bir de kerntest in ilk bölümünde hem heyecandan hem de verdikleri kalemin doğru düzgün yazmamasından dolayı işlem ve kodlama hatası yapmış olabilirim. Kalem yüzünden bir soruda sekizleri altı olarak yazmışım sonradan fark ettim, izin verirlerse hemen değitirin onu :D Benim evde çözdüğüm denemeden daha güzel geçti, yani dediğim hatalaları yapmadıysam istediğim puanı alırım umarım. Sınav genel olarak kolay ama çok uzun sürdüğü için yorucu. Fen kısmında fizik sorularında ( ygs tarzı ) temel bilgilerinizi ve mantığınızı iyi kullanın, kalan kısmını rahat yaparsınız bence. Sürenizi de iyi kullanın, boş cevap anahtarı vermeyin.
Siz sınavı almanca aldınız galiba ben ingilizce alacağım.Sınavdan önce dille ilgili bir sınava girdiniz mi ? Verdiğiniz linki incelerken test as on screen language test diye bir kitap gördüm.Sınava kayıt olurken sitede bununla alakalı birkaç bir şey görmüştüm ancak çok emin olamadım sınav olup olmayacağından

Helen

Mesaj gönderen Helen » Prş Mar 14, 2019 10:57 pm

Evet, Almanca aldım ve bize language test yapmadılar. Sınavdan önce ben de merak etmiştim. Araştırmalarıma göre de bu test hangi dil düzeyinden katılımcıların olduğunu ölçmek amacıyla yapılıyor ve sonuca bir etkisi yok.

akbassevvall

Mesaj gönderen akbassevvall » Prş Nis 04, 2019 4:43 am

Merhaba, ben Almanya da sınava gireceğim, bölümün psikoloji. Matematik ve doğa bilimleri sınavına mı gireceğim yoksa sosyal bilimler mi? Çünkü ben fen dersleri görmedim, eşit ağırlık öğrencisi olduğum için. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Helen

Mesaj gönderen Helen » Cum Nis 05, 2019 10:01 pm

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... xjMoi-6sTo
Bu linkte belirtilene göre Psychologie bölümü için Matematik ve Doğa Bilimleri sınavına girmeniz gerekiyor. Bence üniversiteye veya testas merkezine bu sorunla ilgili mail atarsanız daha iyi olur sizin durumunuz için

Femaxst

Mesaj gönderen Femaxst » Sal Eyl 10, 2019 5:33 pm

Merhabalar ufak bir sorum olacaktı. TestAS sınavı sertifikasını vize görüşmesinde kullanan var mı? Eğer kullandıysanız çıktı aldığınız sonucu noterden mi tasdiklettiniz veya Goethe'den ayrıca mı istettiniz?

Şimdiden teşekkürler :)

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Sal Eyl 10, 2019 5:35 pm

Femaxst yazdı: Sal Eyl 10, 2019 5:33 pm Merhabalar ufak bir sorum olacaktı. TestAS sınavı sertifikasını vize görüşmesinde kullanan var mı? Eğer kullandıysanız çıktı aldığınız sonucu noterden mi tasdiklettiniz veya Goethe'den ayrıca mı istettiniz?

Şimdiden teşekkürler :)
Hiçbir şey yapmadan direkt çıktıyı götürebilirsiniz.

Femaxst

Mesaj gönderen Femaxst » Sal Eyl 10, 2019 5:39 pm

peppybird yazdı: Sal Eyl 10, 2019 5:35 pm Hiçbir şey yapmadan direkt çıktıyı götürebilirsiniz.
Çoook teşekkürler :D

Vize görüşmem yaklaştıkça biraz telaşlanmaya başladım da. Bu nedenle sormak istedim.

Xertue

Mesaj gönderen Xertue » Çrş Haz 03, 2020 5:24 pm

Helen yazdı: Çrş Mar 13, 2019 1:38 pm Ben en az kaç puan almam gerektiğini okulun sitesinden öğrendim. Eğer testas zorunlu tutulmuyorsa sizden belli bir puan istemezler zaten.
Tam anlamiyla icim rahat degil cok calismadim sinava hatta hic calismadim diyebilirim özellikle kerntest bölümündeki beziehung erschließen bölümünden korkuyorum acikcasi biraz sinavi anlatabilir misiniz nasil gectigini

basarbayazz

Mesaj gönderen basarbayazz » Sal Tem 28, 2020 11:26 pm

Xertue yazdı: Çrş Haz 03, 2020 5:24 pm Tam anlamiyla icim rahat degil cok calismadim sinava hatta hic calismadim diyebilirim özellikle kerntest bölümündeki beziehung erschließen bölümünden korkuyorum acikcasi biraz sinavi anlatabilir misiniz nasil gectigini
merhaba bu yıl mı sınava gireceksin?