Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Baden-Wurttemberg de Harc Parasi Geliyor

Baden-Wurttemberg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Baden-Wurttemberg de Harc Parasi Geliyor

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 28, 2017 4:59 pm

Iyice sacmaliyorsun bence bir daha bu konuda yorum yapma.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

r.bayrakoglu

Mesaj gönderen r.bayrakoglu » Çrş Haz 28, 2017 5:04 pm

r.bayrakoglu yazdı: Sal Haz 27, 2017 11:32 pm ACABA: http://www.akabroad.com/almanyada-unive ... ilinmiyor/ Almanya?da eğitim alan bir üniversite öğrencisinin Alman hükümetine toplam ortalama maliyetinin 30.000 Euro?nun üzerinde olabildiği göz önünde bulundurulursa Alman Üniversitelerinin yönetim ve kırtasiye giderleri olarak almış oldukları yıllık harç ücretlerinin çok cüzi olduğu anlaşılabilir./// 36bin değerini bulduğumda yine yazarım.

r.bayrakoglu

Mesaj gönderen r.bayrakoglu » Çrş Haz 28, 2017 11:01 pm

Physiker yazdı: Çrş Haz 28, 2017 4:59 pm Iyice sacmaliyorsun bence bir daha bu konuda yorum yapma.
anlayan anladı. kasma sen. ilgilenen arkadaşlar okusun matematiğe karar versin.. :ugeek: ..

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Çrş Haz 28, 2017 11:34 pm

Abi bosuna ugrasiyorsun o kadar isinin gücünün arasinda. Bizim milletimiz duyarsiz, laf anlatamazsin. Cikar böyle tipler sana matematik ögretmeye calisir.. Degmez bu insanlara bosver.

Duyguoo

Mesaj gönderen Duyguoo » Prş Eki 26, 2017 7:07 pm

Şartlı kabulle gittiğinizde, ilk sene dil okulu ile geçeceğinden almanca kursu aldığınız süre boyunca 1500€'yu ödemiyorsunuz.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 27, 2017 2:02 am

duisburger yazdı: Çrş Haz 28, 2017 11:34 pm Abi bosuna ugrasiyorsun o kadar isinin gücünün arasinda. Bizim milletimiz duyarsiz, laf anlatamazsin. Cikar böyle tipler sana matematik ögretmeye calisir.. Degmez bu insanlara bosver.
Gecen FH Dortmund un sitesinde direk üniversitenin kendi protestosunu okudum bu NRW de gelecek olan harc parasi icin. Sonra burda bana matematik ögreten cahil arkadas aklima gelmisti:) FH Dortmund direk benim burda yazdigim argümanlari kullanmislar:) Ayni sekilde bir cok üniversite de yine ayni gerekceleri sunuyorlar ve su anda sirf bu yüzden NRW de harc parasi kanunu cikamiyor hatta gündemden kalkmasi bile mümkün tamamen. Ayni modeli simdi Baden-Württemberg eyaleti de aliyor ve su anda bir mahkeme acildi Baden de, mahkeme sürecine göre orda da harc parasi kalkmasi mümkün.

https://www.fh-dortmund.de/de/news/2017 ... uehren.php
www.deutschstudent.com

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Cum Eki 27, 2017 10:15 am

Physiker yazdı: Cum Eki 27, 2017 2:02 am Gecen FH Dortmund un sitesinde direk üniversitenin kendi protestosunu okudum bu NRW de gelecek olan harc parasi icin. Sonra burda bana matematik ögreten cahil arkadas aklima gelmisti:) FH Dortmund direk benim burda yazdigim argümanlari kullanmislar:) Ayni sekilde bir cok üniversite de yine ayni gerekceleri sunuyorlar ve su anda sirf bu yüzden NRW de harc parasi kanunu cikamiyor hatta gündemden kalkmasi bile mümkün tamamen. Ayni modeli simdi Baden-Württemberg eyaleti de aliyor ve su anda bir mahkeme acildi Baden de, mahkeme sürecine göre orda da harc parasi kalkmasi mümkün.
Inşallah ya oda kalkarda herkes istedigi yerde özgürce okuyabilir ...

https://www.fh-dortmund.de/de/news/2017 ... uehren.php

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Eki 27, 2017 10:24 am

Güzel haber sevindim arkadaslar adina:) Aptal insanlarla ugrasmak zor..

Matriarche

Mesaj gönderen Matriarche » Cum Ağu 10, 2018 11:02 pm

Sonuç olarak geldi mi gelmedi mi

selen

Mesaj gönderen selen » Cum Ağu 10, 2018 11:53 pm

Matriarche yazdı: Cum Ağu 10, 2018 11:02 pm Sonuç olarak geldi mi gelmedi mi
geldi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 05, 2019 12:42 am

Baslik tesadüf denk geldi. Nrw de harc uygulamasi özellikle üniversitelerin direnmesiyle simdilik rafa kaldirildi. Cünkü yabanci ögrenci üniversiteler icin bir gelir. Üstde gerizekali bir arkadas ukalaca yorumlar yazmisti simdi hatirladim.:) Son dönemin modasi oldu bu ukalalik.
www.deutschstudent.com

ugr.

Mesaj gönderen ugr. » Cmt Mar 30, 2019 5:53 pm

Durum ile ilgili herhangi bir değişiklik var mı? Yoksa hala harç parası devam ediyor mu?

Masterkomm

Mesaj gönderen Masterkomm » Cmt Mar 30, 2019 6:53 pm

ugr. yazdı: Cmt Mar 30, 2019 5:53 pm Durum ile ilgili herhangi bir değişiklik var mı? Yoksa hala harç parası devam ediyor mu?
degisiklik yok. aynen devam.