Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite Siegen ve Paderborn

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yaris

Re: Universite Siegen ve Paderborn

Mesaj gönderen yaris » Pzr Mar 10, 2019 2:54 pm

Hayır, dil kursu için 15 şubattı... 15 ocak direk master basvurusu için, kabul olma şansın var yani

yaris

Mesaj gönderen yaris » Pzr Mar 10, 2019 2:58 pm

Masterkomm yazdı: Pzr Mar 10, 2019 2:51 pm bölümüm medienkultur. siegen ve bielefeld görece çabuk veriyor. paderborn 5-6 hafta sürer deadline'dan sonra demesine rağmen cevap yok(deadline 15 ocaktı)
Paderborna kolay kabul veriyor dediler,doğrumu peki?duisburgtan red aldım mesela
Zaman önemli değil şimdilik önemli olan kabulu almak benim için

Masterkomm

Mesaj gönderen Masterkomm » Sal Mar 12, 2019 1:05 pm

ben direk master başvurusunda bulundum. kabul almak kolay mı bilmiyorum ama yavaş oldukları kesin. hala bir red veya kabul almış değilim. 15 ocaktan bu yana 2 ay geçti.

dediğim gibi şansım olup olmaması artık önemli değil halihazırda siegen ve bielefeld kabullerim var. paderborn ok dese ne demese ne.

zaman önemli değilse başvurabildiğin kadarına başvur. illa kabul alırsın. yani paderborn da öyle anlı şanlı bir üniversite değil. belki bölümünde iyidir orasını bilemem.

yaris

Mesaj gönderen yaris » Çrş Mar 13, 2019 4:07 am

Masterkomm yazdı: Sal Mar 12, 2019 1:05 pm ben direk master başvurusunda bulundum. kabul almak kolay mı bilmiyorum ama yavaş oldukları kesin. hala bir red veya kabul almış değilim. 15 ocaktan bu yana 2 ay geçti.

dediğim gibi şansım olup olmaması artık önemli değil halihazırda siegen ve bielefeld kabullerim var. paderborn ok dese ne demese ne.

zaman önemli değilse başvurabildiğin kadarına başvur. illa kabul alırsın. yani paderborn da öyle anlı şanlı bir üniversite değil. belki bölümünde iyidir orasını bilemem.
senin 2 kabulun var güzelmiş tebrikler, benim de 1 tane olsa yeter direk başlarım biliyorum iyi bir yer olmadığını ama en azından vize alıp kalabilirim almanyada ... paderborn veya siegenden kabul alsam yeter bana, ikiside kolay kabul veriyor dediler doğrumu

Hannahlupe

Mesaj gönderen Hannahlupe » Çrş Mar 13, 2019 3:06 pm

Merahaba
Siegene şubay ayında başvuru yaptım.Aradan 1 hafta sonra bır gelişme var mı diye mail attım.Olumsuz degerlendirildi diye mail geldi.Hemen cevap vermeli mümkün mü acaba ?Yoksa hatalı bır maıl mı

bariscoskun30

Mesaj gönderen bariscoskun30 » Çrş Mar 20, 2019 11:00 am

Merhabalar,

Paderborn'dan şartlı kabul alarak vizeye başvurmuştum, yarın da muhtemelen pasaportum elime ulaşacak (42 gün). DSH kursuna kayıt yaptırmak için harç parasını kayıt sırasında mı ödememiz gerekiyor yoksa ileri bir tarihte mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Masterkomm

Mesaj gönderen Masterkomm » Pzr Mar 24, 2019 1:03 am

Masterkomm yazdı: Sal Mar 12, 2019 1:05 pm ben direk master başvurusunda bulundum. kabul almak kolay mı bilmiyorum ama yavaş oldukları kesin. hala bir red veya kabul almış değilim. 15 ocaktan bu yana 2 ay geçti.

saka gibi paderborndan kabul geldi:D 2 bucuk ay sonra??!! ben reddir heralde demistim yani mantikli olan reddetmeleriydi. okulun baslamasina 1 hafta kala kabul gonderdiler:p neyse zaten baska bir unide coktan karar kildim vize basvurusu yaptim. Paderborn - belki benim bolumle alakalidir -medienkultur Ma- bilemiyorum- acik ara en gec cevap veren uni oldu. burayi dusunenler goz onunde bulundursun.

yaris

Mesaj gönderen yaris » Pzr Mar 24, 2019 4:42 am

Hadi gözün aydın, umarım bende yazarım bu şekilde🙈😂

yaris

Mesaj gönderen yaris » Pzr Mar 24, 2019 3:56 pm

Masterkomm yazdı: Pzr Mar 24, 2019 1:03 am saka gibi paderborndan kabul geldi:D 2 bucuk ay sonra??!! ben reddir heralde demistim yani mantikli olan reddetmeleriydi. okulun baslamasina 1 hafta kala kabul gonderdiler:p neyse zaten baska bir unide coktan karar kildim vize basvurusu yaptim. Paderborn - belki benim bolumle alakalidir -medienkultur Ma- bilemiyorum- acik ara en gec cevap veren uni oldu. burayi dusunenler goz onunde bulundursun.
Bir de postayla mı yoksa maille mi geldi ?

Masterkomm

Mesaj gönderen Masterkomm » Pzt Mar 25, 2019 2:10 am

posta.

0yasin5

Mesaj gönderen 0yasin5 » Pzt Mar 25, 2019 5:25 pm

deniz804 yazdı: Pzt May 07, 2018 7:27 pm siegen universitesine yardım arayanlar bana ulaşabilir yardımcı olurum orada ogrenciyim
Size nasıl ulaşabilirim? E-mail ya da başka bir şekilde konuşabilir miyiz? Teşekkürler.

yaris

Mesaj gönderen yaris » Çrş Nis 10, 2019 1:03 am

Arkadaslar Merhaba

Dil kursu dolu derlerse özel kursa gdicem diyip kabul alma şansımız var mı?
Diğer sorum da motivasyon mektubunu birkaç bölüme göndericeksek genel mi yazıcaz yoksa her bölüme ayrı ayrı mı? Dökümanları tek olarak gönderiyoruz değilmi?

MURAT34

Mesaj gönderen MURAT34 » Prş Nis 18, 2019 12:37 am

nepharyl_ yazdı: Cum Nis 27, 2018 10:35 am Ben Paderbornda okuyorum. Basvuru sekli yazili zaten disardan gelen ogrenciler icin okulun sitesinde. Sorunuz varsa yardimci olurum.
Kardeşim mail adresini yazabilir misin acaba ? Benim de bir kaç sorum olacaktı .

tunali

Mesaj gönderen tunali » Pzt May 06, 2019 8:26 pm

deniz804 yazdı: Pzt May 07, 2018 7:27 pm siegen universitesine yardım arayanlar bana ulaşabilir yardımcı olurum orada ogrenciyim
Yüksek lisans için Siegen Üniversitesi'nden şartlı kabul almak istiyorum. Belgeleri toplamakla uğraşıyorum.

1. Üniversite geçici mezuniyet belgesi (ingilizce)
2. Üniversite transkript (ingilizce)
3. CV (ingilizce)
4. Motivasyon mektubu (almanca)
5. Goethe B1 sertifikası (13 Mayıs'ta belli olacak)

Bunların dışında lise diploması ve ÖSYM kazandı belgesi isteniyor. Bu konuda net bir şey söylenmemiş. Noter onayı kesin gerekiyor diyen de var gerek yok diyen de. Siegen'de durum nasıl?

Lise diploması ve ıslak imzalı ÖSYM kazandı belgesi için yeminli tercüman işleminden sonra notere onaylatmasam sorun çıkar mı?

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Pzt May 06, 2019 11:32 pm

tunali yazdı: Pzt May 06, 2019 8:26 pm Yüksek lisans için Siegen Üniversitesi'nden şartlı kabul almak istiyorum. Belgeleri toplamakla uğraşıyorum.

1. Üniversite geçici mezuniyet belgesi (ingilizce)
2. Üniversite transkript (ingilizce)
3. CV (ingilizce)
4. Motivasyon mektubu (almanca)
5. Goethe B1 sertifikası (13 Mayıs'ta belli olacak)

Bunların dışında lise diploması ve ÖSYM kazandı belgesi isteniyor. Bu konuda net bir şey söylenmemiş. Noter onayı kesin gerekiyor diyen de var gerek yok diyen de. Siegen'de durum nasıl?

Lise diploması ve ıslak imzalı ÖSYM kazandı belgesi için yeminli tercüman işleminden sonra notere onaylatmasam sorun çıkar mı?
noter onayına gerek yok

mandalina

Mesaj gönderen mandalina » Sal May 07, 2019 1:28 pm

Arkadaşlar Paderborn'a başvuruyu yapanlar üni assist üzerinden mi yaptılar yoksa direkt okula mı başvurdular? (Master)
Uni Assistteki listeme eklemiştim (yani var uni assist te), ama okulun sitesinde de Zulassungsantrag diye bir şey var. O formu doldurup uluslararası ofise gönderin diyor. (Onaylı belgelerle birlite) . Anlamadım hangisini yapcağımızı
Bir de 15 Mayıs'a kadar DSH kursuna başvuru yapmamız gerekiyormuş. Onun için başvuracağım aslında. Bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa çok iyi olur.

yaris

Mesaj gönderen yaris » Çrş May 08, 2019 7:15 pm

mandalina yazdı: Sal May 07, 2019 1:28 pm Arkadaşlar Paderborn'a başvuruyu yapanlar üni assist üzerinden mi yaptılar yoksa direkt okula mı başvurdular? (Master)
Uni Assistteki listeme eklemiştim (yani var uni assist te), ama okulun sitesinde de Zulassungsantrag diye bir şey var. O formu doldurup uluslararası ofise gönderin diyor. (Onaylı belgelerle birlite) . Anlamadım hangisini yapcağımızı
Bir de 15 Mayıs'a kadar DSH kursuna başvuru yapmamız gerekiyormuş. Onun için başvuracağım aslında. Bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa çok iyi olur.
Direk uni ye gönderiyorsun

cglrdgkn

Mesaj gönderen cglrdgkn » Çrş May 15, 2019 2:17 am

Merhabalar arkadaşlar ,
Ben 10.05.19 tarihinde başvuru formumu doldurup gönderdim Siegen üniversitesine ve sizce % kaç oranla kabul alırım bir tahmin yapabilecek olan varsa sevinirim.
Goethe B1 Zertifikat ( Sprechen 100 Lesen 87 Schreiben ve Hören 77 )
Güzel bir motivasyon mektubu ( İncelemek isterseniz mail atabilirim )
Nc biraz kötü - 3.3 ( Ama büyük ihtimalle zulassungsfrei olacak )
Bölüm - Medienwissenschaft
Şimdiden yorum yapanlara teşekkürler.

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Cmt May 18, 2019 10:41 am

cglrdgkn yazdı: Çrş May 15, 2019 2:17 am Merhabalar arkadaşlar ,
Ben 10.05.19 tarihinde başvuru formumu doldurup gönderdim Siegen üniversitesine ve sizce % kaç oranla kabul alırım bir tahmin yapabilecek olan varsa sevinirim.
Merhaba, bir kaç soru soracağım da yardimci olabilir misiniz ? Mail adresim erenahmet_1995@hotmail.com

tunali

Mesaj gönderen tunali » Cum May 24, 2019 4:06 pm

cglrdgkn yazdı: Çrş May 15, 2019 2:17 am Merhabalar arkadaşlar ,
Siegen'e ben de başvurmuştum da red cevabı geldi. Dedim acaba son dakika başvurduğum için mi oldu. Sana geri dönüş yaptılar mı?