Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

YABANCILAR POLISINDEKI SORUNLAR

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
rcpdmr

Mesaj gönderen rcpdmr » Çrş Oca 13, 2010 12:03 am

selam arkadaslar..siteye yeni uye oldum...

almanyada egitim icin 6 hafta once vizeye basvurmustum ankarayi aradim evraklarim almanyaya ulasmis su anda yabancilar polisindeymis..garantorumu yabancilar dairesine gonderdim ordakiler evraklarin turkiyeden hala gelmedigini soylemisler..ankaraya tekrar aradigimda evraklarin orda oldugunu israrla soylediler ve bana vize islem kodunu bile verdiler..simdi arkadaslar anlamadigim yabancilar polisiyla yabancilar dairesi farkli yerler mi anlamadim gitti...yardimlarinizi bekliyorum simdiden tesekkurler..
umarim herkesin vizesi en kisa zamanda cikar....

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Oca 13, 2010 12:07 am

ayni durum benimde basima geldi. dun konsolosluga yine gittik tekrar kontrol ettiler ve acil cevap verilmesi yonunde birkez daha mail attilar burasi diyor belgelerin yollandi yabancilar polisi bizde deil bende anlamis degilim. bu arada ben izmirden girmistim.

rcpdmr

Mesaj gönderen rcpdmr » Çrş Oca 13, 2010 11:08 am

bende ankaradan basvurdum bu gun yne yabancilar polisini arattiracam ankaradan verdikleri vize takip kodundan arattircam bakalim ne diycekler...

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Oca 13, 2010 1:36 pm

banada ayni seyi solediler kod ile sole dediler cikar diye. ankarada oturuosan konsolosluga bidaha git derim telefondan pek takmiyor konsolosluk.

myanswer

Mesaj gönderen myanswer » Çrş Oca 13, 2010 4:04 pm

bildigim kadariyla arkadaslar,yabancilar polisi diye bi devlet dairesi yok,biz turkler devlet dairelerinde,her zaman boynu bukuk oldugumuz icin,yabancilar dairesini ,yabancilar polisi yapmisiz,almancasida \'auslandeboherde\' olmasi gerekti,yanlisim varsa ,bilen arkdaslar yardimci olsun lutfen...

rcpdmr

Mesaj gönderen rcpdmr » Çrş Oca 13, 2010 6:30 pm

arkdaslar yabancilar polsi sonunda evraklrin ulastigini kabul etmis kalacagim yerdeki birime gondermisler evraklari bakalim ne olcak

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Oca 13, 2010 6:33 pm

benimde bremen merkezdeki yere yollamislar belgelerimi ama kalcagim yer olarak gosterdigim yerdede var o birim sanirim seninki gibi olucak benimde en az 2 haftasi var heralde harbiden gina geldi ya.

rcpdmr

Mesaj gönderen rcpdmr » Çrş Oca 13, 2010 10:56 pm

,Bugun ankara alman konsoloslugundan aradilar evraklarimin yabancilar polisinde oldugunu yabancilar polisini sikistirmami soylediler...Yabancilar dairesini sikistirmayinca hic bir is yapmiyolar oraya giden kisinin mutlaka iyice sikistimasi lazim..yoksa isler 2 ayda surer 3 ayda..

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Cmt Oca 16, 2010 11:10 am

hemen hemen herkesin basina gelebilen bir durum bu arkadaslar, insani bazen sinirlerini hoplatiyor....bu belge olayi hakkinda kimse kesin bisey soyleyemez anca konsoloslukta calisan bi akrabasi olan varsa ne olup bittigini anlatir..bence isi agirdan alan almanya, cunku ankara zaten red verecegi zaman 1 hafta icinde belgeleri almanyaya gondermeye gerek duymadan red cevabi yolluyor...ama is uzadigi zaman belgelerin almanyada olma ihtimali cok yuksek....insallah herkes vizesini alir bir an once allah sabir versin