Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

yks sonuçları almanyada üniversite başvuru tarihine yetişmiyor

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Cagla123

yks sonuçları almanyada üniversite başvuru tarihine yetişmiyor

Mesaj gönderen Cagla123 » Prş Şub 28, 2019 9:35 pm

arkadaşlar öncelikle merhabalar , ismim çağla ben dokuz eylül üniversitesinde zihin engelliler öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim ancak almanyada informatik okumak istiyorum bu nedenle bu haziranda sınava girip bilgisayar mühendisliği yazıp başvurularımı da bu yönde yapmayı planlıyordum ( bu arada şu an goethe de b1 e yeni geçtim ) ancak üniversite tercihleri,sonuçların açıklanması derken eylül ayını buluyor işlemler ve başvuruları kaçırıyorum ama ben şartlı kabul alıp bu eylül ayından itibaren orada dil eğitimi almak istiyordum şimdi iki arada bir derede kaldım ne yapacağımı bilmiyorum şu an okuduğum bölümden başvurarak kabul alma durumum çok sıkıntılı o nedenle bu bölümden başvuru yapmayı düşünmüyorum. şu yolu izle ya da ben böyle yaptım diyen var mıdır? her türlü bilgilendirmeye sonuna kadar açığım lütfen yardım edin şu kardeşinize kafa kafaya verip bir çözüm bulalım da kendimi eylülde oraya atabileyim şimdiden çok teşekkür ederim

Whitebird

Re: yks sonuçları almanyada üniversite başvuru tarihine yetişmiyor

Mesaj gönderen Whitebird » Prş Şub 28, 2019 11:21 pm

Up
Instagram weissvogell
Mail ingiltereprensi01@gmail.com (7-8 yıl önceki ergenlik ruh hali)

rwthsheb

Mesaj gönderen rwthsheb » Prş Şub 28, 2019 11:35 pm

Cagla123 yazdı: Prş Şub 28, 2019 9:35 pm arkadaşlar öncelikle merhabalar , ismim çağla ben dokuz eylül üniversitesinde zihin engelliler öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim ancak almanyada informatik okumak istiyorum bu nedenle bu haziranda sınava girip bilgisayar mühendisliği yazıp başvurularımı da bu yönde yapmayı planlıyordum ( bu arada şu an goethe de b1 e yeni geçtim ) ancak üniversite tercihleri,sonuçların açıklanması derken eylül ayını buluyor işlemler ve başvuruları kaçırıyorum ama ben şartlı kabul alıp bu eylül ayından itibaren orada dil eğitimi almak istiyordum şimdi iki arada bir derede kaldım ne yapacağımı bilmiyorum şu an okuduğum bölümden başvurarak kabul alma durumum çok sıkıntılı o nedenle bu bölümden başvuru yapmayı düşünmüyorum. şu yolu izle ya da ben böyle yaptım diyen var mıdır? her türlü bilgilendirmeye sonuna kadar açığım lütfen yardım edin şu kardeşinize kafa kafaya verip bir çözüm bulalım da kendimi eylülde oraya atabileyim şimdiden çok teşekkür ederim
Hocam tamamen bilgisiz biri olarak soruyorum. Lisans donemine illa fall semester da mi baslamak lazim Almanya'da ? Mesela ben master a Spring icin basvurup kabul aldim. Oyle bir durum varsa bunu dusunebilirsiniz. Bir zamanlar Bilkent'te yarim donem hazirlik okuyup hop bolume baslama diye bir sey vardi. Belki benzer bir seyler orda da vardir.

Cagla123

Mesaj gönderen Cagla123 » Cum Mar 01, 2019 2:00 am

rwthsheb yazdı: Prş Şub 28, 2019 11:35 pm Hocam tamamen bilgisiz biri olarak soruyorum. Lisans donemine illa fall semester da mi baslamak lazim Almanya'da ? Mesela ben master a Spring icin basvurup kabul aldim. Oyle bir durum varsa bunu dusunebilirsiniz. Bir zamanlar Bilkent'te yarim donem hazirlik okuyup hop bolume baslama diye bir sey vardi. Belki benzer bir seyler orda da vardir.
aslında şu sekilde spring döneminde de başlanabiliyor bölüme ondan yana sıkıntı yok ama ben bu yaz orada olmak istiyorum ve dil eğitimine orada devam etmek istiyorum öğrenci vizesi de bu yaz için yani eylül semesterına yetişmiyor asıl sorun benim bu eylülde tası tarağı toplayıp oraya yerleşmek istemem, ne şekilde oldugunun keza benim için hiç bir önemi yok yeterki uzun süreli bir vize olsun elimde

rwthsheb

Mesaj gönderen rwthsheb » Cum Mar 01, 2019 2:07 am

Cagla123 yazdı: Cum Mar 01, 2019 2:00 am aslında şu sekilde spring döneminde de başlanabiliyor bölüme ondan yana sıkıntı yok ama ben bu yaz orada olmak istiyorum ve dil eğitimine orada devam etmek istiyorum öğrenci vizesi de bu yaz için yani eylül semesterına yetişmiyor asıl sorun benim bu eylülde tası tarağı toplayıp oraya yerleşmek istemem, ne şekilde oldugunun keza benim için hiç bir önemi yok yeterki uzun süreli bir vize olsun elimde
Hocam en en en kötüsü için plan yapmanız gerekirse diye ben sizin yerinizde olsam ne yapardım diye düşünce. Diyelim ki Allah korusun aksilik oldu eylüle yetişmedi. Bu dil işini burda Goethe de başlayıp gidene kadar götürebildiğim yerine kadar götürürdüm. En azından kafa meşguliyeti + dil öğrenme + kabul alma ihtimalini yükseltme + ve kurstakilerde hep Almanya'ya gidecek/gitmek isteyen insanlarımız olacağından birbirinize yolda gösterebilirsiniz. Ha işler bir şekilde iyi gitti, artık sınav sonucu takvimi mi değişir nolur o zaman işler tam istediğiniz gibi olur. En kötüsünün planı hep faydalı olur.

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Cum Mar 01, 2019 3:34 am

Cagla123 yazdı: Cum Mar 01, 2019 2:00 am aslında şu sekilde spring döneminde de başlanabiliyor bölüme ondan yana sıkıntı yok ama ben bu yaz orada olmak istiyorum ve dil eğitimine orada devam etmek istiyorum öğrenci vizesi de bu yaz için yani eylül semesterına yetişmiyor asıl sorun benim bu eylülde tası tarağı toplayıp oraya yerleşmek istemem, ne şekilde oldugunun keza benim için hiç bir önemi yok yeterki uzun süreli bir vize olsun elimde
Ilk başta dil öğreneceksen ve illa okulun şu tarihte başlayacak hazırlık kursuna gitmem gerekiyor demediğin sürece bence eylül ya da ekimde Almanya'da olman arasında çok fark yok. O yüzden yerleştirme sonuçları aciklandigi tarihinde hala başvuru alan bir uninin herhangi bir bölüme başvurup kabul alabilirsin. Yanlış hatırlamıyorsam Clausthal unisi başvuruları diğer unilere nazaran daha gec alabiliyordu. Bazı uniler de NC olmayan bölümleri için yine başvuruları eylüle kadar bile alıyorlardı. Öyle ünileri araştır bence. Ya da mail at sınav sonucumu biraz geç yollasam olur mu ülkemizde henüz açıklanmadı de anlayış gösteren uniler olur. Ama tabi bu işin bide konsolosluk kısmına yazılacak motivasyon mektubu var yani orda her şeyi kılıfina uydurman gerekiyor.

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Cum Mar 01, 2019 10:24 am

Okullar zaten ekimde aciliyor.

Cagla123

Mesaj gönderen Cagla123 » Cmt Mar 02, 2019 3:51 am

son iki arkadaş ekimde gidecekmişim gibi konuşmuşsunuz ama kaul alamazsam vize de alamam hali ile bu da tüm planların bir ay değil min bir dönem ertelenmesi demek ekimde orada olabilsem benim için şahane olurdu ama maalesef olamıyor bende buna çözüm arıyorum

Cagla123

Mesaj gönderen Cagla123 » Cmt Mar 02, 2019 3:53 am

rwthsheb yazdı: Cum Mar 01, 2019 2:07 am Hocam en en en kötüsü için plan yapmanız gerekirse diye ben sizin yerinizde olsam ne yapardım diye düşünce. Diyelim ki Allah korusun aksilik oldu eylüle yetişmedi. Bu dil işini burda Goethe de başlayıp gidene kadar götürebildiğim yerine kadar götürürdüm. En azından kafa meşguliyeti + dil öğrenme + kabul alma ihtimalini yükseltme + ve kurstakilerde hep Almanya'ya gidecek/gitmek isteyen insanlarımız olacağından birbirinize yolda gösterebilirsiniz. Ha işler bir şekilde iyi gitti, artık sınav sonucu takvimi mi değişir nolur o zaman işler tam istediğiniz gibi olur. En kötüsünün planı hep faydalı olur.

hocam kesinlikle en kötü ihtimalle benim de planım bu olacak ama şimdi orada dil okulu için kabul alıp gidebilir miyim düşünceleri oluşmaya başladı bu konu hakkında bilginiz var mı acaba ?

rwthsheb

Mesaj gönderen rwthsheb » Cmt Mar 02, 2019 10:28 am

Cagla123 yazdı: Cmt Mar 02, 2019 3:53 am hocam kesinlikle en kötü ihtimalle benim de planım bu olacak ama şimdi orada dil okulu için kabul alıp gidebilir miyim düşünceleri oluşmaya başladı bu konu hakkında bilginiz var mı acaba ?
Seyi diyorsunhz dimi simdi bir dil kursu icin kabul alip, universiteye bir sonra ki donem baslamak? Bence bu da cok mantikli bir yol olurdu ben de imkanlarim musait ise bunu denerdim. O zaman hocam 1.yol: universite kabulu alip yetisirse gitmek, 2.yol: dil kursuna kabul alip bir donem sonra uniye baslamak, 3.yol: Turkiye'de almanca kursuna gidip diger donem uniye gitmek...

Baska bir sey danismak isterseniz her zaman elimden geldikce fikir veririm😊

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Cmt Mar 02, 2019 6:23 pm

Cagla123 yazdı: Cmt Mar 02, 2019 3:51 am son iki arkadaş ekimde gidecekmişim gibi konuşmuşsunuz ama kaul alamazsam vize de alamam hali ile bu da tüm planların bir ay değil min bir dönem ertelenmesi demek ekimde orada olabilsem benim için şahane olurdu ama maalesef olamıyor bende buna çözüm arıyorum
Benim demek istediğim bütün unilerin başvuru tarihleri aynı değil. Bazi uniler eylüle kadar başvuru alıyor. Mesela Clausthal unisine bak demiştim üsteki yazımda. Sinav sonuçları tam olarak ne zaman açıklanıyor bilmiyorum ama turkiyede uniler eylülde açıldığından, sinav sonuclarinin da en geç ağustos ortası gibi açıklanması lazım ki uniler açılmadan kayıt vs için öğrencilere zaman kalsın. Şimdi sen üni yerleştirme belgeni en en geç 15 ağustos gibi alırsın. Bu tarihlerde de bazı unilerin özellikle NC olmayan bölümlerinin başvuruları devam ediyor. Yanlış hatırlamıyorsam bunlardan biri de Clausthal 'di. Ama başka hatiri sayili miktarda üni var eylüle kadar başvuru alan. Sen sonuçların açıkladığında bu unilere sonuçlarını yollamam gerekiyor ki yollamak için assagi yukarı 2 hafta süren oluyor. Sonra senin kabul belgen eline eylülde geçse, sen de eylül de vize başvurunu yapabilirsin. Daha sonra vize aşamasında sorun olmazsa ekim gibi vizen gelir ve ekimde almanyaya gidip dil kursuna başlama ihtimalin olur.

Whitebird

Mesaj gönderen Whitebird » Pzr Mar 03, 2019 7:55 pm

Cagla123 yazdı: Cmt Mar 02, 2019 3:51 am son iki arkadaş ekimde gidecekmişim gibi konuşmuşsunuz ama kaul alamazsam vize de alamam hali ile bu da tüm planların bir ay değil min bir dönem ertelenmesi demek ekimde orada olabilsem benim için şahane olurdu ama maalesef olamıyor bende buna çözüm arıyorum
Yarım dönem ezseniz nolcak anlamıyorum bende aynı durumdayım yarım dönemimi ezdim sonçlar geç açıklanıyor diye
Instagram weissvogell
Mail ingiltereprensi01@gmail.com (7-8 yıl önceki ergenlik ruh hali)