Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Genetik okumak icin...

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ata1500

Almanyada Genetik okumak icin...

Mesaj gönderen ata1500 » Pzr Mar 03, 2019 1:32 am

Herkese selamlar,
Bir şey sormak istiyorum izninizle.Kafamı kurcalayan birkac soru var ama arastirmama ragmen tam anlamiyla net bir cevap bulamiyorum.Ben Almanyada Genetik okumak istiyorum.Turkiyede Moleküler Biyoloji ve Genetik bolumunu kazanip Almanyaya dil okulu vizesiyle geldim ve suan bir dil okuluna gidiyorum.
Genetigin adının Almanyada "Molekuler Biyoteknoloji" olarak degistigini,Genetigin yüksek lisans olarak kondugunu veya Tippa baglandigi yonunde seyler duydum.Internette arastirma yaptim ama net bir bilgi bulamadim.Merak ettigim birkaç soru var:
1-) Genetik okuyacak kisinin NC puani en az kac olmali?
2-) Genetik lisans bolumu olarak okunabiliyor mu yoksa yuksek lisansta mi gecis yapilabiliyor?
3-) Eger Biyoteknoloji Genetik yerine geciyorsa okuyacak ogrencinin NC'si kac olmali ?
4-) Lise ortalamasinin bolume basvururken ekstra bir etkisi oluyor mu yoksa sadece universite sinav puani mi gecerli oluyor?
Aranizda genetik okuyan veya bu bolum hakkinda bilgi sahibi olan veyahut beni tam anlamiyla bilgi edinebilecegim bir kaynaga yonlendirebilecek varsa cok sevinirim.Sorularimla sizleri bogdugum icin kusuruma bakmayin ama benim icin cok onemli bir konu. Simdiden tesekkurler :))

Mehmetarikantekk

Re: Almanyada Genetik okumak icin...

Mesaj gönderen Mehmetarikantekk » Prş Tem 18, 2019 10:07 am

İyi günler genetik mühendisliği için NC puanı ne olması lazım bu soruya cvp bulabildinizmi acaba

gövdegösterisi

Mesaj gönderen gövdegösterisi » Cmt Ağu 01, 2020 1:37 pm

Hocam sorularınıza cevap bulabildiyseniz bilgilendirme yapar mısınız?

gövdegösterisi

Mesaj gönderen gövdegösterisi » Cmt Ağu 01, 2020 2:17 pm

ata1500 yazdı: Pzr Mar 03, 2019 1:32 am Herkese selamlar,
Bir şey sormak istiyorum izninizle.Kafamı kurcalayan birkac soru var ama arastirmama ragmen tam anlamiyla net bir cevap bulamiyorum.Ben Almanyada Genetik okumak istiyorum.Turkiyede Moleküler Biyoloji ve Genetik bolumunu kazanip Almanyaya dil okulu vizesiyle geldim ve suan bir dil okuluna gidiyorum.
Genetigin adının Almanyada "Molekuler Biyoteknoloji" olarak degistigini,Genetigin yüksek lisans olarak kondugunu veya Tippa baglandigi yonunde seyler duydum.Internette arastirma yaptim ama net bir bilgi bulamadim.Merak ettigim birkaç soru var:
1-) Genetik okuyacak kisinin NC puani en az kac olmali?
2-) Genetik lisans bolumu olarak okunabiliyor mu yoksa yuksek lisansta mi gecis yapilabiliyor?
3-) Eger Biyoteknoloji Genetik yerine geciyorsa okuyacak ogrencinin NC'si kac olmali ?
4-) Lise ortalamasinin bolume basvururken ekstra bir etkisi oluyor mu yoksa sadece universite sinav puani mi gecerli oluyor?
Aranizda genetik okuyan veya bu bolum hakkinda bilgi sahibi olan veyahut beni tam anlamiyla bilgi edinebilecegim bir kaynaga yonlendirebilecek varsa cok sevinirim.Sorularimla sizleri bogdugum icin kusuruma bakmayin ama benim icin cok onemli bir konu. Simdiden tesekkurler :))
Hocam siz ne yaptınız peki nasıl yol izlediniz?