Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe Institut/Öneri

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
daniellugo

Goethe Institut/Öneri

Mesaj gönderen daniellugo » Pzt Şub 04, 2019 8:38 pm

Selamlar,

Forumda henüz yeniyim, böyle bir topluluğun olduğunu görmekte açıkcası beni mutlu etti. :)

Bir sorum olacak eğer fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. İstanbul Beyoğlu Goethe Institut seviye belirleme sınavı sonucu sonrası,gideceğim kurs için belirlenen saatten tam 10 SANİYE sonra başvurumu yollamama rağmen
kurs'a kayıt yaptıramadım.

Önerebileceğiniz istanbul da (mümkünse anadolu yakası) bir Almanca dil kursu var mıdır?
--
Viel Glück!

peppybird

Re: Goethe Institut/Öneri

Mesaj gönderen peppybird » Sal Şub 05, 2019 10:18 am

Merhaba, başlangıç seviyelerine çok yoğun talep olduğu için sınıflar maalesef hemen doluyor. Marmara Üni'de vardı bildiğim kadarıyla, kötü de olmaması lazım. Temel Almanca bilginizi başka yerde edindikten sonra Goethe'ye kayıt olmanızı öneririm, çok daha kolay olur.

daniellugo

Mesaj gönderen daniellugo » Sal Şub 05, 2019 7:54 pm

peppybird yazdı: Sal Şub 05, 2019 10:18 am Merhaba, başlangıç seviyelerine çok yoğun talep olduğu için sınıflar maalesef hemen doluyor. Marmara Üni'de vardı bildiğim kadarıyla, kötü de olmaması lazım. Temel Almanca bilginizi başka yerde edindikten sonra Goethe'ye kayıt olmanızı öneririm, çok daha kolay olur.
Teşekkürler peppybird, önereceğin kaynak var mı? veya öğrenme yolu? Kurslarda Netzwerk kitapları kullanılıyormuş
--
Viel Glück!

okaraca

Mesaj gönderen okaraca » Sal Şub 05, 2019 8:43 pm

Hangi seviyedesiniz şu anda?
daniellugo yazdı: Sal Şub 05, 2019 7:54 pm Teşekkürler peppybird, önereceğin kaynak var mı? veya öğrenme yolu? Kurslarda Netzwerk kitapları kullanılıyormuş

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Sal Şub 05, 2019 9:13 pm

daniellugo yazdı: Sal Şub 05, 2019 7:54 pm Teşekkürler peppybird, önereceğin kaynak var mı? veya öğrenme yolu? Kurslarda Netzwerk kitapları kullanılıyormuş
merhaba bana mail atarsanız kaynak konusunda yardımcı olabilirim. class366@mynet.com

kaynakları bilerek burada yazmıyorum. bunun nedeni çok fazla online kaynak önerecek olmam. kişilerin seviyeleri için uygun olmayan bir tanesini seçip zaman kaybetmelerini istemem. dileyen mail atarak seviyesini belirtebilir. kesinlikle kitap ya da üyelik satmıyorum onu da belirteyim. herkese açık kaynakları topladığım geniş bir klasörüm var sadece.

MAslanK

Mesaj gönderen MAslanK » Çrş Şub 06, 2019 12:23 am

Arkadaşlar forumda yeniyim.Sorularımı ne yazacağımı da tam olarak bilmiyorum fakat aklımda birkaç soru var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben Türkiye'de psikoloğum nişanlım almanya'da yaşıyor ve almanya doğumlu. Seneye evleneceğiz. Ben de Almanya'ya yerleşeceğim. Fakat almanyada Klinik Psikolog olarak çalışmak istiyorum.Dolayısıyla almanya'da klinik psikoloji master ı yapmam gerekiyor. Sorum şu ki ilk olarak çalışmak için diploma denkliği mi alsam daha faydalı olur yoksa direkt yüksek lisansa başlasam mı daha doğru olur ?

daniellugo

Mesaj gönderen daniellugo » Çrş Şub 06, 2019 3:34 pm

okaraca yazdı: Sal Şub 05, 2019 8:43 pm Hangi seviyedesiniz şu anda?
Seviye belirleme sınavı sonucu A1.2 belirlendim
--
Viel Glück!

daniellugo

Mesaj gönderen daniellugo » Çrş Şub 06, 2019 3:35 pm

ozcartman yazdı: Sal Şub 05, 2019 9:13 pm merhaba bana mail atarsanız kaynak konusunda yardımcı olabilirim. class366@mynet.com

kaynakları bilerek burada yazmıyorum. bunun nedeni çok fazla online kaynak önerecek olmam. kişilerin seviyeleri için uygun olmayan bir tanesini seçip zaman kaybetmelerini istemem. dileyen mail atarak seviyesini belirtebilir. kesinlikle kitap ya da üyelik satmıyorum onu da belirteyim. herkese açık kaynakları topladığım geniş bir klasörüm var sadece.
Yolluyorum hocam
--
Viel Glück!

daniellugo

Mesaj gönderen daniellugo » Çrş Şub 06, 2019 3:40 pm

MAslanK yazdı: Çrş Şub 06, 2019 12:23 am Arkadaşlar forumda yeniyim.Sorularımı ne yazacağımı da tam olarak bilmiyorum fakat aklımda birkaç soru var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben Türkiye'de psikoloğum nişanlım almanya'da yaşıyor ve almanya doğumlu. Seneye evleneceğiz. Ben de Almanya'ya yerleşeceğim. Fakat almanyada Klinik Psikolog olarak çalışmak istiyorum.Dolayısıyla almanya'da klinik psikoloji master ı yapmam gerekiyor. Sorum şu ki ilk olarak çalışmak için diploma denkliği mi alsam daha faydalı olur yoksa direkt yüksek lisansa başlasam mı daha doğru olur ?
Dostum bir fikrim yok ancak forumda daha önceden açılan başlıklara bakman da fayda var, eğer bilgi yoksa yeni bir başlık açmanı öneririm böylece doğru bilgiye ulaşman daha kolay olur böylece daha önce böyle bir durumla karşılaşan olmuşsa tecrübelerini paylaşır
--
Viel Glück!

MAslanK

Mesaj gönderen MAslanK » Çrş Şub 06, 2019 3:50 pm

daniellugo yazdı: Çrş Şub 06, 2019 3:40 pm Dostum bir fikrim yok ancak forumda daha önceden açılan başlıklara bakman da fayda var, eğer bilgi yoksa yeni bir başlık açmanı öneririm böylece doğru bilgiye ulaşman daha kolay olur böylece daha önce böyle bir durumla karşılaşan olmuşsa tecrübelerini paylaşır
Çok sağ ol :)

Kullanıcı avatarı
Mcgill

Mesaj gönderen Mcgill » Pzr Şub 10, 2019 11:23 am

İstanbul'da önerebileceğiniz almanca dil kursu var mıdır?

daniellugo

Mesaj gönderen daniellugo » Pzr Şub 24, 2019 4:01 pm

Mcgill yazdı: Pzr Şub 10, 2019 11:23 am İstanbul'da önerebileceğiniz almanca dil kursu var mıdır?
Ben başlamadım dostum
--
Viel Glück!